Wreszcie

Państwo śledzące taga animacja, wiedzą już pewnie, że z tegorocznej oscarowej stawki w animowanych szortach wypatrujemy tylko Madagascar. A Jurney diary oraz The Lost Thing w/g Shauna Tana (państwo z przypadku właśnie sie dowiedziało). I tego drugiego właśnie przestaliśmy wypatrywać, bo dobrzy ludzie zasypali właśnie kopiami wszystkie videoportale o luźniejszych regulacjach niż you tube, co słuszne jest i zbawienne dla animacji. Zdobywamy więc nową zuchową odznakę (znajdź embedkę opisaną po węgiersku) i pokazujemy:

I po pierwszym oglądaniu wyrok może być tylko jeden: mistrzostwo, Brazil spotyka Neverhooda i wychodzi z tego piękno i dobro. Począwszy od świetnego poprowadzenia całej fabuły z serii chłopiec i jego Obcy, skończywszy na odlocie w wizualny surrealizm, którego nie powstydziłby się Gilliam, podoba mi się absolutnie wszystko. Shaun Tan naprawdę wyrasta na faceta, który POTRAFI za każdym razem, czy to komiks, czy ruchome obrazki.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

6 Responses to Wreszcie

 1. sheik.yerbouti says:

  TEN Shaun Tan? Potrafi, potrafi.

 2. kolega Tetrix says:

  Goddamn but that’s awesome

 3. pijotr says:

  Czy ten wokal to nie jest przypadkiem Tim Minchin?

  Awesome stuff.

 4. inz.mruwnica says:

  Ożeszku! Więcej nazw(isk) przed którymi uginają mi się kolana, więcej! A ja muszę poczekać, bo we fabryce jestem i nie będę 15 minut oglądał filmu animowanego, bo jeszcze ktoś wejdzie i mnie zastanie z łapą w gaciach. Więc grrrr… do wieczora.

 5. fan-terlika says:

  Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale madagascar jest na yt
  http://www.youtube.com/watch?v=eaWEzsLVGiA