Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
piątek 27.01.23

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka

Użyteczność obiektywNIE – konkurs fotograficzny

21.10.2010 przez: World Usability Day

Rozpoczyna się otwarty konkurs fotograficzny poświęcony absurdom komunikacyjnym. Konkurs jest imprezą towarzyszącą Światowego Dnia Użyteczności, który odbędzie się po raz pierwszy w Gliwicach 9 listopada br.

Tematem przewodnim Światowego Dnia Użyteczności jest w tym roku "Komunikacja". Celem konkursu fotograficznego jest promowanie idei użyteczności, poprzez zwrócenie uwagi na otaczające nas mylące obiekty i sytuacje. Współczesny świat pełen jest nieużytecznych komunikatów, przez co nasze życie staje się coraz bardziej skomplikowane. Niepotrzebnie tracimy na nie czas i energię, a z czasem przestajemy je zauważać. Stąd też pomysł na pokazanie absurdów komunikacyjnych i problemu nieużyteczności komunikatów w obiektywie.

Każdy uczestnik może po zarejestrowaniu zgłosić do pięciu własnych fotografii. Zdjęcia powinny być opatrzone tytułem i komentarzem autora, dlaczego fotografowany obiekt został przez niego uznany za nieużyteczny. Prace można nadsyłać do 7 listopada br. Wszystkie zdjęcia zostaną opublikowane na stronie www.worldusabilityday2010.pl/konkurs.

Organizatorem konkursu fotograficznego jest firma Future Processing. Rozstrzygnięcie i wystawa fotografii w klubie muzycznym 4art w Gliwicach planowane są na 9 listopada 2010. Jest to zarazem data głównych obchodów Światowego Dnia Użyteczności w Gliwicach. Powołane przez organizatora jury wybierze w tym dniu trzy najlepsze prace, które zostaną nagrodzone odpowiednio: za zdobycie I miejsca – iPodem touch 32GB, za zdobycie II miejsca - iPodem nano 8GB, za zdobycie III miejsca - iPodem shuffle 4GB.

Konkurs „Użyteczność obiektywNIE” otwiera obchody Światowego Dnia Użyteczności w Gliwicach, organizowanego przez Konsorcjum Śląskich Uczelni Publicznych oraz firmę Future Processing. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prof. dr hab. inż. Andrzej Karbownik, Rektor Politechniki Śląskiej. Poza konkursem fotograficznym w programie gliwickiej imprezy przewidziano cykl wykładów i warsztatów, prowadzonych przez specjalistów świata nauki i biznesu. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Światowy Dzień Użyteczności (World Usability Day) organizowany jest od 2005 roku w ponad 40 krajach świata. Inicjatorem imprezy jest Usability Professionals’ Association. Celem wydarzenia jest popularyzacja idei użyteczności oraz wymiana wiedzy na jej temat. Projekt adresowany jest do studentów, uczniów szkół średnich oraz wszystkich osób zainteresowanych tematem użyteczności.

Szczegółowy plan imprezy dostępny jest na stronie www.worldusabilityday2010.pl.KOMENTARZE:


SKOMENTUJ:
imię/nick:
e-mail (opcjonalnie):
wypowiedz się:
wpisz poniżej dzień tygodnia zaczynający się na literę s:
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.


Ultramaryna realizuje projekt pn. „Internetowa platforma czasu wolnego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i zatrudnienia w przedsiębiorstwie.
Efektem projektu będzie transformacja działalności w stronę rozwiązań cyfrowych. Wartość projektu: 180 628,90 PLN, dofinansowanie z UE: 128 035,50.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2022, wszystkie prawa zastrzeżone