Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
piątek 27.01.23

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka

Ekonomiczne Forum Młodych

9.05.2011 przez: Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach

O tym, jak ważna jest aktywizacja młodych ludzi nie trzeba nikogo przekonywać. Tak samo, że jest ona kluczem do osiągnięcia sukcesu w przyszłości i środkiem do budowy nowoczesnego społeczeństwa. Młody człowiek, któremu umożliwi się udział w życiu społecznym to w przyszłości świadomy i aktywny obywatel. Biorąc pod uwagę powyższe Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach po raz kolejny organizuje Ekonomiczne Forum Młodych, które towarzyszy obradom Europejskiego Kongresu Gospodarczego i odbędzie się w dniach 17 i 18-go maja w Katowicach.

Dzień pierwszy EFM zdominowany zostanie tematyką Chin i wpływu Państwa Środka na współczesną Europę. Zgromadzeni eksperci i paneliści dyskutować będą m.in. o różnicach kulturowych i specyfice prowadzenia biznesu z kontrahentami z Chin. Spotkanie „Made in China” to świetna okazja do poszerzenia wiedzy na temat zasad biznesowych jakie panują w Państwie Środka , spotkania z doświadczonymi przedsiębiorcami, których cenne wskazówki pozwolą uniknąć częstych błędów popełnianych przez początkujących przedsiębiorców. Konferencja „Made in China” to także dobra okazja do dyskusji nt. perspektyw rozwoju chińskich inwestycji w Polsce i konsekwencji jakie obecność ta będzie rodziła zarówno dla młodych ludzi wkraczających na rynek pracy jak i polskiej gospodarki.

Pierwszy dzień zakończy się wydarzeniem na najwyższym poziomie, bo na… dachu. Koncerty mysłowickego Negatywu, który nagrał właśnie kolejną płytę Virus, odbędzie się właśnie na dachu budynku Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego przy Ul. Uniwersyteckiej. Koncert jest elementem szerszej dyskusji o kulturze i jej roli w Gospodarce w Metropolii Silesia w kontekście starań Katowic o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, która rozpocznie obrady następnego dnia rano. Publiczność rozgrzewał będzie zespół Teleport Magic. Całość rozpocznie się o godz. 19.00.

Dzień drugi rozpocznie się wspomnianą dyskusją o roli kultury w gospodarce. Kolejny panel 18-go maja skupi się na tematyce portali społecznościowych. Zaproszeni eksperci dyskutować będą o portalach typu social media jako nowym zjawisku społecznym, ekonomicznym i marketingowym. Panel odbędzie się na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Nauk Społecznych.

Forum zakończy się - zapewne gorącą - dyskusją o roli i miejscu lobbingu w Polsce, a to w ramach Panelu „Lobbing w Polsce – prawdziwe oblicze”. Wśród zaproszonych gości zobaczymy m.in. Julię Piterę - minister w Rządzie RP, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją oraz Panią Monikę Pilarską - dyrektor American Chamber of Commerce in Poland.

Ekonomiczne Forum Młodych zaprojektowane zostało w myślą o młodych ludziach. Nie można i nie powinno się prowadzić dyskusji o przyszłości Polski, Europy i świata bez udziału młodych ludzi, którzy będą beneficjentami podejmowanych dziś decyzji dotyczących rozwoju gospodarczego, problemów społecznych i politycznych. Organizator ma nadzieję, iż Forum stanie się platformą wymiany myśli i poszukiwania wspólnych rozwiązań na arenie krajowej i międzynarodowej z udziałem młodych ludzi oraz ekspertów z różnych dziedzin.

Patronat honorowy nad Ekonomicznym Forum Młodych objął Prof. Jerzy Buzek, a partnerem strategicznym wydarzenia jest katowickie biuro ESK 2016.

Więcej informacji oraz rejestracja uczestników na: www.efm2011.eu.KOMENTARZE:


SKOMENTUJ:
imię/nick:
e-mail (opcjonalnie):
wypowiedz się:
wpisz poniżej dzień tygodnia zaczynający się na literę s:
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.


Ultramaryna realizuje projekt pn. „Internetowa platforma czasu wolnego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i zatrudnienia w przedsiębiorstwie.
Efektem projektu będzie transformacja działalności w stronę rozwiązań cyfrowych. Wartość projektu: 180 628,90 PLN, dofinansowanie z UE: 128 035,50.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2022, wszystkie prawa zastrzeżone