Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
piątek 27.01.23

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka

The Summer University Project 2011.

4.06.2011 przez: Magdalena Tracichleb, Martyna Dandyk

7 lipca w Katowicach rozpocznie się jeden z najbardziej znanych międzynarodowych projektów organizowanych przez AEGEE Europe – Summer University. Jak co roku członkowie AEGEE z całej Europy organizują kilkadziesiąt SU w wielu atrakcyjnych kategoriach. Ok. 4000 studentów z ponad 30 krajów otrzymuje wyjątkową szansę uczestnictwa w 1 - 2 tygodniowych warsztatach poszerzających umiejętności oraz ukazujących wartościowe źródła inspiracji. Także w tym roku przygotowana została bogata oferta gwarantująca ogromny wybór miejsc docelowych i tematów takich jak języki, historia, sztuka, sport czy podróże. Poprzez zabawę oraz różne atrakcje przygotowane dla uczestników wcielane są w życie szczytne cele, między innymi integracja europejska, walka ze stereotypami kulturowymi oraz promowanie idei tolerancji, a także otwartości.

Tegoroczny regionalny SU, trwający 15 dni i odbywający się pod nazwą , organizowany jest przez członków anten polskiego i słowackiego Europejskiego Forum Studentów AEGEE (AEGEE Katowice oraz AEGEE Bratysława).

Głównym celem projektu „Lost In the jungle of the unknown” jest odkrywanie nieznanych terenów Polski (województwa śląskiego i małopolskiego) oraz centralnej Słowacji, wymiana kulturowa i językowa, integracja europejska, promowanie polskiej i słowackiej kultury oraz obyczajów. Innym z celów realizowanych dzięki projektowi jest promowanie tolerancji oraz nawiązanie pozytywnych relacji z osobami pochodzącymi z krajów całej Europy. Początek przygody z dżunglą tajemnic rozpoczyna się 7 lipca 2011 roku w Katowicach. Tutaj podczas wielu gier i zabaw integracyjnych uczestnicy poznają innych zagubionych współtowarzyszy. W następnych dniach będą mieli okazję poznać inne miasta tj. Bytom, Chorzów, Dąbrowę Górniczą, Pszczynę, Zabrze czy Kraków. Główne atrakcje, które zostały zaplanowane to kopalnia Guido w Zabrzu, Zagroda Żubrów i przepiękny park w Pszczynie, kopalnia „Wieczorek” w Katowicach, Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach oraz Muzeum w Auschwitz. Organizatorzy zadbali również o to, aby uczestnikom nie zabrakło wielu wrażeń podczas zabawy i relaksu planując m.in. pobyt w Aqua Parku i kręgielni Nemo w Dąbrowie Górniczej, ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek na Eurocampingu w Błędowie, wiele tematycznych imprez integracyjnych, grę miejską, European Night, Vampire (gra nocna) i wiele innych. Natomiast na zakończenie pobytu w Polsce uczestnicy SU będą mieli okazję poznać tajemnice jednego z najbardziej znanych wśród Europejczyków polskich miast - Krakowa. 16 lipca uczestnicy SU udadzą się na Słowację, gdzie przemierzą dzikie tereny Bańskiej Szczawnicy oraz zwiedzą historyczną część Bratysławy. Cały projekt Summer University nie mógłby się odbyć, gdyby nie wsparcie partnerów AEGEE Katowice i licznych sponsorów. Wśród patronów honorowych na szczególne podziękowania zasługuje Rektor Uniwersytetu Śląskiego, Wojewoda Śląski, Prezydent Bytomia, Prezydent Chorzowa, Prezydent Dąbrowy Górniczej, Prezydent Katowic, Prezydent Zabrza, Marszałek Województwa Małopolskiego, Prezydent Oświęcimia, Burmistrz Pszczyny, Burmistrz Tarnowskich Gór, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej oraz Metropolia Silesia. Patronat medialny nad naszym projektem objęła telewizja TVS, gazety studenckie: Manko, Spinacz, Suplement, portale internetowe: studente.pl, studentnews.pl, slask24.pl, eSil.pl oraz radio studenckie Egida,

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat projektu Summer University 2011 odwiedź stronę www.aegee.org/su i skontaktuj się z nami: aegee.katowice@gmial.com lub bezpośrednio z koordynatorem projektu Markiem Pezdą: pazdi33@gmail.com.KOMENTARZE:


SKOMENTUJ:
imię/nick:
e-mail (opcjonalnie):
wypowiedz się:
wpisz poniżej dzień tygodnia zaczynający się na literę s:
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.


Ultramaryna realizuje projekt pn. „Internetowa platforma czasu wolnego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i zatrudnienia w przedsiębiorstwie.
Efektem projektu będzie transformacja działalności w stronę rozwiązań cyfrowych. Wartość projektu: 180 628,90 PLN, dofinansowanie z UE: 128 035,50.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2022, wszystkie prawa zastrzeżone