Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
czwartek 2.02.23

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka

Wracamy do szkoły - czas na bazgroły! Konkurs dla studentów

18.10.2011 przez: Ewa Nitkiewicz

Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego na trzydziestu polskich uczelniach ruszył nietypowy konkurs skierowany do wszystkich studentów, których na co dzień ponosi artystyczna ekspresja – Red Bull Sztuka Bazgrołów. To, co do tej pory skrzętnie tworzyli na ostatnich stronach swoich zeszytów, ma niepowtarzalną szansę by ujrzeć światło dzienne i zawalczyć o tytuł najlepszego bazgroła!

Red Bull Sztuka Bazgrołów to nie lada gratka dla amatorów rysunków, bohomazów i szkiców często powstających podczas przydługich wykładów. Konkurs, który cieszył się ogromnym powodzeniem podczas kilkunastu edycji na całym świecie, po raz pierwszy zostanie rozegrany w naszym kraju. Tym razem polscy studenci będą mogli zawalczyć o tytuł akademickiego Picasso czy Warhola.

Przez cały październik na trzydziestu wybranych uczelniach w całej Polsce zostaną rozstawione konkursowe urny, do których będzie można wrzucać prace powstałe na specjalnie przygotowanych do tego kartkach w rozmiarze A4. Oprócz swojej nieograniczonej fantazji, studenci tworząc swoje dzieła mogą korzystać z dowolnego narzędzia do pisania (w dowolnej kolorystyce).

Urny, do których katowiccy studenci mogą wrzucać konkursowe pracę znajdują się w następujących lokalizacjach:

Akademia Sztuk Pięknych, ul. Koszarowa 19 (hol główny)
Akademia Wychowania Fizycznego , ul. Mikołowska 72 budynek A
Uniwersytet Ekonomiczny, ul. 1 Maja 50 budynek A
Uniwersytet Śląski Wydział Prawa i Administracji, ul. Bankowa 11b

Spośród wszystkich zgłoszonych prac jury wybierze trzy zwycięskie rysunki oraz sto dodatkowych grafik, które od 15 listopada na stronie zostaną poddane pod ocenę internautów. Osoby, które odwiedzą wirtualną galerię, będą mogły oddać głos na najlepszy według nich bazgroł, dopingując tym samym reprezentantów swojej uczelni. Głosowanie potrwa do końca listopada i wyłoni czwartą zwycięską kreację.

W grudniu tego roku prace finalistów oraz prace wybrane do konkursu internetowego zostaną zaprezentowane na wystawach na terenie kampusów wyróżnionych autorów, którzy zaskarbili sobie największą sympatię jury oraz internautów.

Dodatkowo cztery najlepsze projekty znajdą się na limitowanych koszulkach polskich firm streetwearowych - Femi Pleasure oraz RUSH DNM. Autorzy zwycięskich grafik otrzymają również smartfony Red Bull Mobile.

Więcej informacji o projekcie, regulamin oraz listę uczelni biorących udział w konkursie można znaleźć na stronie www.redbullsztukabazgrolow.pl.KOMENTARZE:


SKOMENTUJ:
imię/nick:
e-mail (opcjonalnie):
wypowiedz się:
wpisz poniżej dzień tygodnia zaczynający się na literę s:
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.


Ultramaryna realizuje projekt pn. „Internetowa platforma czasu wolnego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i zatrudnienia w przedsiębiorstwie.
Efektem projektu będzie transformacja działalności w stronę rozwiązań cyfrowych. Wartość projektu: 180 628,90 PLN, dofinansowanie z UE: 128 035,50.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2022, wszystkie prawa zastrzeżone