Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
piątek 27.01.23

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka

Off Festival

26.06.2007 przez: monroe

Od 22 czerwca do 17 lipca dwudniowy karnet na Off Festival kosztuje 35 zl. Od 17 lipca do 16 sierpnia 45 zl.a w trakcie festiwalu 17-18.08 - 55 zl. Bilety jednodniowe będzie można kupić w trakcie festiwalu w cenie 35 zł. Bilety są do nabycie w sieci sprzedaży Ticketpro.pl i Eventim.pl.

Ubiegłoroczny Off Festival był jedną z najciekawszych alternatywnych imprez muzycznych w Polsce. Pojawiło się na nim ponad 10 tys. fanów. Na drugą edycję festiwalu najlepiej zarezerwować sobie cały weekend od 17 do 19 sierpnia.

Przez dwa pierwsze dni na kąpielisku Słupna w Mysłowicach zagra ponad 40 artystów z Polski i zagranicy.

Nie znamy jeszcze nazw wszystkich zespołów. Na pewno warto wspomnieć więcej o trzech grupach. To australijski Architecture In Helsinki (postmodern-dance) oraz brytyjskie Electrelane (post rock) i Iliketrains (post rock-intelligent-goth).

Architecture In Helsinki w rodzimej Australii jest już prawdziwą gwiazdą. Ośmiooosobowa grupa multiinstrumentalistów ma już też za sobą trasy koncertowe po USA oraz wspólne koncerty z takimi sławami jak David Byrne czy Belle & Sebastian.

Zespół powstał w Melbourne w 2000 r. Każdy z muzyków jest multiinstrumentalistą, grają m.in. na syntezatorach, instrumentach dętych, gitarach i perkusjonaliach. Właśnie promują tegoroczny album „Places Like This”. Ich muzykę określono m.in. jako “Flaming Lips z niesłychanie dużą ilością cukru”. - Koncert Architecture In Helsinki z dość chaotycznego ciągu niesłychanie chwytliwych, często genialnych, czasem bezlitośnie ukróconych przed czasem motywów przemienić się może w logiczną, przekonującą całość. Po godzinie jazdy kolejką górską w towarzystwie rozbrykanej ferajny marzyłem o spokojnej, domowej sesji z ich nową płytą – czytamy w relacji screenagers.pl z koncertu w Edynburgu w 2005 r.

Iliketrains to wschodząca gwiazda brytyjskiego rocka alternatywnego. Grupa gra post-rock-intelligent-goth i pochodzi z angielskiego Leeds. Zespół wydał dotąd cztery single i jedną EP-kę. Wciąż przygotowuje się do premiery pierwszego longplaya. Cały brytyjski rynek muzyczny czeka na ten debiut. Krytycy chwalą grupę za teksty i muzykę. Porównują ich zarówno z Joy Division, Tindersticks, jak z Godspeed You Black Emperor! i Sigur Ros. - Nick Cave byłby z nich dumny – piszą. Na koncertach muzycy przebierają się w mundury kolei brytyjskiej. Podpisali kontrakt z legendarną wytwórnią Beggars Banquet. Bardzo prawdopodobne, że wkrótce po koncercie na Off Festival zespół stanie się wielką gwiazdą - to jedyna okazja, by zobaczyć go w przededniu komercyjnej sławy.

Electrelane to angielski zespół, który niedawno wydał swój czwarty album „No Shouts, No Calls”. Związany jest z legendarnymi wytwórniami Too Pure i Beggars Banquet. Grupę tworzą cztery młode kobiety, ale ich muzyka nie ma w sobie wiele z feministycznego rocka. Spodobają się fanom Sonic Youth i The Velvet Underground, ale też wielbicielom post-rocka. Ich drugą i trzecią płytę produkował słynny Steve Albini (m.in. Pixies, Nirvana, PJ Harvey). Po wydaniu nowej płyty kwartet koncertował m.in. z Arcade Fire.

Na festiwalowej scenie zaprezentują się zagraniczne także norweski Low Frequency In Stereo (lo-fi-post rock), izraelski Boom Pam (folk-jazz), austriacki Radian (experimental/post rock), francuski Philippe Petit (założyciel kolektywu Strings Of Consciousness), włoski Port-Royal (ambient-rock), niemiecki didżej i producent Markus Detmer oraz brytyjski duet Pumajaw (psycho-folk), w którym gra John Wills znany m.in. z kultowych grup The Hair and Skin Trading Company i Loop.

Polskie grupy to m.in. Brygada Kryzys, Kapela ze Wsi Warszawa, Dezerter, Pogodno, Tymon And The Transistors, Pink Freud, Kasia Nosowska, Starzy Singers, Ścianka, Lao Che, Dick4Dick, 19 Wiosen, Muariolanza, 100nka, Blue Raincoat, Old Time Radio, The Syntetic, Komety i Bassisters Orchestra. Jednym z wydarzeń festiwalu ma być koncert reaktywowanego tylko na jeden wieczór kultowego mysłowickiego zespołu z lat 80., Generał Stilwell.

Dzień trzeci to dzień sztuki ulicy. W akcji "street art" udział wezmą znakomici artyści, m.in. Edward Dwurnik, Wilhelm Sasnal, Agata Bogacka czy Cezary Bodzianowski. Będą murale, projekcje wideo i mobilne instalacje.

Off Festival to również Międzynarodowe Targi Wolontariatu (prezentacje, prelekcje, znakomici goście) oraz Święto Radości Dzieci, podczas którego podopieczni domów dziecka, świetlic środowiskowych i niepełnosprawni będą mogli bezpłatnie skorzystać z wielu atrakcji, m.in. Wesołego Miasteczka, akcji Malarstwa Emocjonalnego, jazdy konnej czy spektakli teatralnych.KOMENTARZE:

2007-07-22 17:19 / *.toya.net.pl
WIELKA ZBIÓRKA PLUSZOWYCH MASKOTEK!!! 17. sierpnia, podczas Święta Radości Dzieci odbywającEGO się podczas OFF FESTIVAL(www.off-festival.pl), fundacja Choice to Choose(www.choicetochoose.org) spróbuje ustanowić rekord w największej ilości maskotek pluszowych zgromadzonych w jednym miejscu. Do udziału w akcji zaproszone zostaną osobistości świata muzyki, filmu, teatru i sportu, a także uczestnicy OFF FESTIVAL. Maskotki można przynosić do Miejskiego Centrum Kultury w Mysłowicach (Grunwaldzka 7), mysłowickiego sklepu płytowego “Grunwaldzka 18” oraz na Święto Radości Dzieci(17. sierpnia, Mysłowice Słupna). W sobotę, 18. sierpnia, po zakończeniu zbiórki, pluszaki zostaną podliczone, a po ogłoszeniu wyników najbardziej wyjątkowe maskotki oraz misie gwiazd zostaną zlicytowane. Pod młotek trafią pluszaki m.in. legendarnej mysłowickiej grupy Generał Stilwell, Noviki, grupy rockowej Hariasen. Udział w akcji zapowiedzieli również Artur Rojek, Kasia Nosowska oraz inni artyści występujący na tegorocznym Off Festivalu. Kontakt z organizatorem: 509-089-923, lukasz1115@wp.pl
lukasz1115

2007-06-29 10:42 / *.helion.pl
Znowu ciekawy linup, chociaż parę rzeczy bym wy.ebał z niego.
g99

2007-06-28 11:48 / *.sti.net.pl
zapraszam na muzyczną opowieść o OFF FESTIVAL 2007! http://www.off2007.webpark.pl
electromarek


SKOMENTUJ:
imię/nick:
e-mail (opcjonalnie):
wypowiedz się:
wpisz poniżej dzień tygodnia zaczynający się na literę s:
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.


Ultramaryna realizuje projekt pn. „Internetowa platforma czasu wolnego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i zatrudnienia w przedsiębiorstwie.
Efektem projektu będzie transformacja działalności w stronę rozwiązań cyfrowych. Wartość projektu: 180 628,90 PLN, dofinansowanie z UE: 128 035,50.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2022, wszystkie prawa zastrzeżone