Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
piątek 27.01.23

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka

Absurdalia 2012 - Pierwszoplanowa rola absurdu

17.05.2012 przez: Katarzyna Pniak

Absurd od zawsze zastanawiał, fascynował i skłaniał do refleksji. Dlaczego? – ponieważ jest czymś ponadczasowym, wyjątkowym, co wymyka się wszelkim definicjom, ma niewyczerpany potencjał, wiele nieodkrytych stron, które wciąż nas zdumiewają ukazując całe jego bogactwo, a przy tym jest tak bliski i obecny w niemal każdej chwili naszego życia.

Absurd nie jest czymś gotowym, statycznym, dokonanym, ale działaniem w toku, trendem o całym wachlarzu możliwości, czymś, co ma wiele twarzy, co poznajemy z różnych stron i wciąż nas zaskakuje – w gruncie rzeczy i wbrew wielu głosom – bardzo często pozytywnie. Absurd bowiem rodzi się na ogół z paradoksalnych, czasem zadziwiających i nieprawdopodobnych, a czasem mrożących krew w żyłach sytuacji, jakie napotykamy w różnych momentach naszego życia. Warto zatem czerpać z pozytywnych odczuć, jego niezwykle interesującej i wartościowej strony, co daje Nam możliwości odkrycia i zgłębienia solidnych fundamentów, na gruncie których pojmowany jako twórcze wyrażanie siebie, zyskuje swój wewnętrzny sens i logikę, a tym samym prowadzi do rozwoju abstrakcji.

Doskonałym momentem do tego, aby udowodnić, iż absurd daje wyśmienite warunki inspiracji oraz zapewnia szerokie pole interpretacyjne, dzięki czemu staje się cennym i pożądanym wśród artystów motywem przewodnim, jest czwarta już edycja Festiwalu Kultury Absurdalnej Absurdalia 2012, który odbędzie się w terminie 17 – 24 listopada 2012.

Zeszłoroczna edycja projektu realizowanego przez Europejskie Forum Studentów AEGEE Katowice, a w jej ramach występy gwiazd takich jak Mateusz Damięcki, Dariusz Wiktorowicz czy Michał Kempa, ogromne zainteresowanie wydarzeniami towarzyszącymi m.in. Absurdalną Grą Miejską, Tramwajadą czy Złombolami, wreszcie – niezwykle wysoki i wyrównany poziom artystów występujących w festiwalu – dowodzi popularności tematyki absurdu, a także ogromnego pola do działania na jego gruncie.

Absurdalia 2012 po raz kolejny stwarzają możliwość wyjścia z tłumu, zaistnienia i samorealizacji na oczach widowni, promocji siebie, swojej twórczości oraz szansę przełamania monotonnych i mało oryginalnych kanonów w 10 kategoriach t. j.: taniec, kulinaria, slam poetycki, sztuka prozatorska, teatr, film, prace plastyczne, fotografia, kabaret oraz muzyka.

Zgłoszenia do poszczególnych przeglądów przyjmowane są od 23 kwietnia 2012r. Więcej informacji na stronie www.absurdalia.pl, gdzie dostępne są między innymi formularze aplikacyjne oraz na Fan Page’u: www.facebook.com/festiwal.absurdaliaKOMENTARZE:


SKOMENTUJ:
imię/nick:
e-mail (opcjonalnie):
wypowiedz się:
wpisz poniżej dzień tygodnia zaczynający się na literę s:
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.


Ultramaryna realizuje projekt pn. „Internetowa platforma czasu wolnego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i zatrudnienia w przedsiębiorstwie.
Efektem projektu będzie transformacja działalności w stronę rozwiązań cyfrowych. Wartość projektu: 180 628,90 PLN, dofinansowanie z UE: 128 035,50.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2022, wszystkie prawa zastrzeżone