Philip Kaczmarski Dick

Posted: 15th Listopad 2011 by Łukasz in demo emo, socjeta
Możliwość komentowania Philip Kaczmarski Dick została wyłączona

Kolega Maciej Kaczmarski jest dobrym kolegą. Nie tylko wzorowym konsumentem, prawym obywatelem i jegomościem miłym w obejściu, ale i artystą. I to w dwóch postaciach. W pierwszym z tych wcieleń, jako Fabryka Dźwięków Syntetycznych, infekował nutami z komputera i dzięki tłuściutkim wyrobom ze swojej podręcznej garmażerki zapewnił wujciowi-pocztówki-z-paranoi wiele twórczych nocy. Tak, to prawda, niejedna z moich ekstatycznych notek wykluwała się pośród mlaskania bitów nadawanych ze szczecińskiej centrali kolegi Kaczmarskiego. Ale kolega Kaczmarski nie ogranicza się tylko do roli muzycznej Szeherezady. Kolega Kaczmarski także pisze. Napisał książkę o Philipie K. Dicku zatytułowaną „Bóg w sprayu” i traktującą o: „gnostycyzmie, filozofii i religii w literaturze Philipa K. Dicka”. Napisał, ale ma problemy z je wydaniem. Żeby móc fikać kozły pod sufitem z radości i czarować dziewczęta na ISBN, potrzebuje 3,5 tysiąca złotych. Zebrał już 1583.73 zł. Do końca projektu zostało 15 dni.

Oddajmy głos koledze Kaczmarskiemu:

Opis projektu:

„<Bóg w sprayu – Gnostycyzm, filozofia i religia w literaturze Philipa K. Dicka> to licząca blisko 130 stron pozycja omawiająca związki pomiędzy twórczością pisarza a gnostycyzmem i filozofią, z naciskiem na starożytną filozofię grecką i średniowieczną. Dokonuje się to na przykładzie wybranych pozycji z bibliografii Dicka. Zawartość skupia się głównie na zagadnieniach dualizmu, kosmologii, kosmogonii, nietrwałości światów, iluzji rzeczywistości i innych motywów wspólnych Dickowi i prądom myślowym z pogranicza filozofii i gnostycyzmu. Książkę otwiera krótkie wprowadzenie z omówieniem poszczególnych rozdziałów, wieńczy zaś zakończenie z finalnymi konkluzjami i obszerna bibliografia licząca ok. 50 pozycji”.

Pod tym linkiem znajdziecie wszystko:

http://www.polakpotrafi.pl/projekt/gnostycyzm

Walczmy o niego. Bez tej publikacji może się ów chłopiec do szczętu zdemoralizować – wejdzie do kibolskiego młyna, zapisze się do PiS-u, albo jeszcze i co gorsze. Pomóżcie. Los kolegi Kaczmarskiego jest w waszych rękach i kartach.

Comments are closed.