Wieści z tamtego roku

Posted: 13th styczeń 2013 by Łukasz in demo emo, socjeta

Zima za pasem, śnieg po pachwiny, a ja się dopiero wczoraj dowiedziałem, że w październikowym numerze miesięcznika PRESS opublikowany został ranking – „Top 15 blogów, które nie nudzą o literaturze” – gdzie na poczesnym 9 miejscu znalazły się Pocztówki z Paranoi. Dopowiadam – gwoli sprawiedliwości i dla porządku – że ową lokatę okupuję ex aequo z lubianym przeze mnie i czytanym blogiem READ_EAT_SLIP. Zaszczytniejszego towarzystwa nie mogłem sobie wymarzyć. Najlepszego panie kolego!

shining-1980-jack-nicholson-pic-3[1]

Szanowne jury (Chaciński, Orliński, Frołow, Kofta, Modelski, Nogaś, Niemira, Cieślik, Piaskowski) wskazało najpierw 50 najciekawszych blogów o książkach, do kolejnego etapu zakwalifikowało 30, a z tej 30 – uformowało finałową 15. Za numer 1 uznany został blog Outline.

 O Pocztówkach z Paranoi skreślono w uzasadnieniu taki zgrabny akapit.

 „Choć pomysł to po prostu strumień świadomości, blog jest zabawny, błyskotliwy i autentyczny. Facet nie ma fanów – ma wyznawców. To blog niczym dziennik, bardzo osobisty. Teksty napisane bardzo dobrze, wartka narracja styl, który potrafi być wysoki, ale też korzystać z dobrodziejstw współczesnego języka. Ma się jednak wrażenie, że autorowi bloga wszystko się podoba”.

[Moje tłumaczenie: „Jest najlepszy. Kochają go dziewczyny. Więcej nienawiści!”]

Cieszę się. Cieszcie się i wy.

Jeśli ktoś ma wolne 0.90 gr i kilka chwil, żeby założyć sobie konto na yetipay, to tutaj może przeczytać cały ten materiał:    http://www.press.pl/miesiecznik-press/pokaz/2745,Ranking-blogow-o-ksiazkach

 1. Barts pisze:

  Gratulacje, panie kolego!

 2. Mihau pisze:

  Zasubskrubowałem Twój blog właśnie z powodu artykułu. Bardzo lubię Twoje wpisy. A tłumaczenie uzasadnienia jury wymiata. :)

 3. kolega Tetrix pisze:

  Zasłużone. I mobilizujące, mam nadzieję!

 4. Łukasz pisze:

  @ Barts

  Dzięki.

  @ Mihau

  Miło. Wpadaj, czytaj, komentuj.

 5. Łukasz pisze:

  @ kolega Tetrix

  Oczywiście. Będę starał się pisać jak najwięcej i jak najlepiej.

 6. Dawid pisze:

  Łukasz, przyjemność po mojej stronie.

 7. nameste pisze:

  Łukasz, ciesz się, każdy powód do radości dobry. (Wydałem 90 groszy i trochę więcej czasu, generalnie – jakie żury, taki ranking, czyli po całości taki se. Punkty, srunkty. Nie będę szerzej ani głębiej uzasadniać [zwłaszcza: gratis], żeby nie robić nikomu przykrości. Poza mocną podwójną dziewiątką i paroma nielicznymi rodzynkami, reszta rankingu, a zwłaszcza uzasadnienia, cóż.)

 8. Łukasz pisze:

  @ nameste

  No ja wiem, wiem, wszystko wiem. Ale miłe, że PzP gdzieś jednak wypłynęły. Przecież blogów o ksiazkach jest jakiś milion.

 9. zaczytAnia pisze:

  Świetne tłumaczenie! Pisujesz blurby…? ;)

 10. Łukasz pisze:

  @ zacztAnia

  Nie. Ale w przyszłości? Kto wie!

 11. Mihau pisze:

  Będę wpadać, czytać i komentować.
  Cieszę się, że napisali ten artykuł – nie dość, że poznałem kilka fajnych blogów, to jeszcze założyłem swojego i go rozkręcam. :)
  Szczerze – chciałbym pisać tak dobrze, jak Ty piszesz.