o mnie

By Łukasz

Łukasz Najder. Pedagog i prezenter.

mail: lukasznajder1976@gmail.com

 1. ka pisze:

  Będę czytać.

 2. Łukasz pisze:

  @ ka

  Dziękuję i zapraszam.

 3. dea pisze:

  to ja się tez deklaruje:-)
  na piśmie brzmi poważniej

 4. Ania pisze:

  Czytam książki i tłumaczę – i tu też będę zaglądać.

 5. Łukasz pisze:

  @ Ania

  Śmiało, śmiało, zapraszam.

 6. Basia pisze:

  Wczoraj po raz pierwszy przeczytałam w Polityce felieton pana Szczepana Twardocha. Wcześniej w ogóle nie wiedziałam, kim ten pan jest. Felieton nie dawał mi spokoju, przeczytałam dwa razy, a w domu jeszcze trzeci raz, żeby sprawdzić czy na pewno mi się to nie śniło i podzielić się ze światem moim bólem. Potem postanowiłam sprawdzić czy pan Twardoch, może skrzywdził już kogoś wcześniej, czy jest może jakaś grupa wsparcia.
  Wpisałam w wyszukiwarce „Szczepan Twardoch”, no ale tu nic, głównie fan pejdże pana Szczepana stworzone przez pana Szczepana. No to wpisuję przymiotniki opisujące pana Twardocha, żeby ułatwić wyszukiwarce zadanie. I bingo. Po wpisaniu „irytujący Szczepan Twardoch” na miejscu czwartym wyskakuje Pana tekst „Nieustająca szychta entropii”. Wcześniej żałowałam, że coś mnie podkusiło, do przeczytania tego felietonu (trzy razy mnie podkusiło), ale potem w nagrodę, za to co wycierpiałam, dostałam Pana no i w mojej duszy znów zapanował spokój.
  Podsumowując ten przydługi, jak na księgę gości wywód: trafiłam przypadkiem na Pana stronę wczoraj wieczorem, ale dziś rano wróciłam już celowo i oficjalnie dopisuję się do licznej już pewnie grupy pana szalonych fanów, bo, parafrazując pana Twardocha, zrozumiałam, że czytam prawdziwego artystę.

 7. Łukasz pisze:

  @ Basia

  Bardzo dziękuję za miłe słowa. Proszę tutaj do mnie wpadać jak najcześciej, czytać, komentować – a jak co słabego z siebie wymóżdżę, to nie żałować razów. A Twardocha nie czytać, bo od tego wrzody i uczulenie.

 8. kolega Tetrix pisze:

  http://www.youtube.com/watch?v=hjJdrJjYfoc
  DJ Łukasz ze Zgierza!!!!
  (tak, nudzę się)

 9. addam pisze:

  Przyprowadził mnie tu Ziemkiewicz i tak już zostanę. Świetne zdania Pan buduje

 10. Łukasz pisze:

  @ addam

  Dziekuję, proszę wpadać jak najczęściej.

 11. gen_meg pisze:

  Szukałam tego bloga latami.. I jest i był tak długo bez mojego czytania. Dobrze jest tu chłonąć słowa.

 12. Łukasz pisze:

  @ gen_meg

  Miło mi, zapraszam.

 13. Kama pisze:

  Tyle czasu obiecywałam sobie, że wejdę, jakoś nie było chwili, ciągle coś mnie odciągało. Ale po upiornie dobrym tekście o „Mapie i terytorium” Houellebecqa – zostaję! :) pozdrowienia, także już nie tylko z FB :)

 14. Łukasz pisze:

  @ Kama

  Cześć! Zaglądaj i komentuj. Zapraszam.

 15. Gluon pisze:

  Hm, czuję się trochę ziemkiewiczowskim Rafalskim. Trochę, bo pewnie dla samego Ziemkiewicza byłbym lemingiem. – Żyjąc na pograniczu, człek zdobywa raczej dwóch wrogów niż dwóch przyjaciół.

  W większości przypadków nie podzielam Pańskich poglądów. Z drugiej strony… dobre pióro zawsze cieszy! A poczucie racji impregnuje mnie na obelgi i krzywdzące sądy. Zatem z przyjemnością wpadnę czasem, by poczytać.

  Pozdrawiam.

 16. Łukasz pisze:

  @ Gluon

  Proszę wpadać i komentować. Śmiało!

 17. hal pisze:

  A ja chciałem powiedzieć, że tu byłem tysiąc lat temu, i to też przy okazji Twardocha (bo ktoś podrzucił, a teraz mi migało non stop na znanym niebieskim portalu). Tyle że teraz mogłem prokrastynować pewne rzeczy, więc zajrzałem dalej. Zjadliwe recenzje zjadliwymi recenzjami, ale te pańskie wstawki, te szkice faktu, cóż, jak to mówię – z pianki kwantowej robią jajecznicę, a z mózgu kisiel. Sytuacja win-win, ma pan czytelnika, a ja okazjonalnie świetną prozę.
  Zdrowia.

 18. Łukasz pisze:

  @ hal

  Łał, nie wiem co powiedzieć. Może po prostu: dziekuję. I proszę do mnie zaglądać.

 19. ratsnake pisze:

  Trafia człowiek każdego dnia w dziesiątki i setki bzdurnych miejsc, a takie jak to wciąż czekają na odkrycie. Zostaję na dłużej :o)

 20. Łukasz pisze:

  @ ratsnake

  Proszę się rozgościć. Śmiało, śmiało.

 21. Robert pisze:

  Dzień dobry.

 22. Wojtek S. pisze:

  Trafiłem tutaj poprzez Linię 46, w tym momencie sentymentalny już dla mnie opis rodzinnego miasta i jego klimatów. Mimo że z powodu wyjazdu poprzednie życie wydaje mi się już odległe i zakończone, z ciekawością będę czytał Ultramarynę. Pozdrawiam.

 23. ks pisze:

  re.we.la.!

 24. Boraks pisze:

  Bende tu pszychodził i to czytał. Chodź wole pisać jak czytać. Łatwjej mnie pisać. Lecz po czytam tesz jak co ciekawe a mondre. Posdrawiam Pana, Boraks.

 25. Piotrek pisze:

  Mam 35 lat, mieszkam od 2002 poza PLem, ale od polskiej literatury sie nie moge uwolnic. Stasiuka czytam w calosci, innych (Andermanna, Shuty, Witkowskiego, Rudnickiego, Mysliwskiego, wielu reporterow glownie spod GW) czytuje. Ale takiej frazy jak u p. Lukasza, to nie widzialem. Notka o Aleksandrowie Lodzkim wspaniala! Gratuluje, pozdrawiam i zycze jakiejs ksiazki (ktora na pewno nabede).

 26. Patrycja pisze:

  Jesteś zjawiskowym pisarzem. Czytanie Ciebie to nauka, doświadczanie słowa. Czytam i gębę mam otwartą z podziwu. Czytam też na fejsie i lubię, lubię, lubię.

 27. Agnieszka pisze:

  Zajrzałam .
  Zostaję Pana fanką.
  Pozdrawiam :)

 28. Betty pisze:

  Halo, halo, jest tam kto?

 29. EH pisze:

  Ładne słowa. Zazdroszczę takiej elokwencji.

  Ja już tak po polsku pisać nie umię, a może nigdy nie umiałam. Zgierz to moje miasto rodzinne, z którego uciekłam 29 lat temu. Ot tak. Aż do Melbourne, które przyjęło mnie z otwartymi rękoma.

  Pozdrawiam. Ewa

 30. LoveBooks.pl pisze:

  Będziemy odwiedzać :)

 31. […] nie­spo­ty­kaną ilość ruchów, jak na czło­wieka pra­cu­ją­cego w domu, głów­nie. Łukasz Najder​: otóż inte­re­suje mnie Pol­ska, nasza ojczy­zna. (kon. cyt.) i Dobra­noc. #gallery-1 { […]

 32. stasia pisze:

  Kupił mnie Pan Nabokovem. Zostaję ;))

 33. Piklo.pl pisze:

  Będziemy zaglądać ! :)

You must be logged in to post a comment.