Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
poniedziałek 27.01.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
Fest Festival 2019

Fest Festival 2019, Chorzów, Park Śląski, 23-24.08.2019


Marceli Szpak: 14 fest uwag

1. Park Śląski jest najpiękniejszy. Nawet jeśli będzie to jedyny wniosek, z którym część publiczności Fest Festivalu wyjedzie z Chorzowa, to festiwal należy uznać za udany.

2. Park Śląski jest najpiękniejszy. I fajnie by było, jakby tak pozostało, więc zmasakrowanie łąki pod Kapeluszem, by postawić tam rozbudowany kamping, warto zapamiętać jako poważny minus Fest Festivalu, zwłaszcza w epoce zakusów deweloperskich na parkowe tereny.

3. Park Śląski jest najpiękniejszy i dla wszystkich, więc zablokowanie dostępu do niego na ponad tydzień jest pomysłem o tyle śmiałym, co kompletnie niepopularnym. Warto chyba przemyśleć komunikację z okolicznymi mieszkańcami, by nie błądzili z pianą na ustach wzdłuż kilometrowych płotów przecinających ich ulubione ścieżki spacerowe i rowerowe.

4. Plastikowe kubki, plastikowe naczynia, plastikowe sztućce i kosze na śmieci, które tego nie mieszczą. Serio? Jest 2019. Pozostałe śląskie festiwale już wiedzą jak ogarniać swoje śmieci.

5. Trzy dni po zamknięciu festiwalu na parkowych terenach wciąż leży tona plastikowego jednorazowego syfu i elementy scenografii. Każdy dodatkowy dzień tego bajzlu obniża ocenę festiwalu o 100%.

6. Czy Schoolboy miał szansę zastąpić wyczekiwany przez wielu Wu Tang? Najmniejszej. Czy dał koncert, przy którym jakieś 15 tysięcy osób skakało jak kangury, choć prawie nikt nie znał kawałków? Oczywiście.

7. Czy Meute mogłoby dawać koncerty raz na tydzień w całej aglomeracji śląskiej? POPROSIMY!

8. Czy na kręgach tanecznych odbyła się najlepsza technowiksa na Śląsku w tym roku? 100%, będzie ciężko komukolwiek dorównać, choć konkurencja w regionie tradycyjnie silna.

9. Czy potężny festiwal z lineupem rozrzuconym od radiowych przebojów po wirtuozów bezlitosnego basu ma szansę się umościć na dłużej pomiędzy Offem i Nową Muzyką, ściągając nową publikę, dla której dwie pozostałe wakacyjne imprezy są zbyt alternatywne? Ten weekend udowodnił, że jak najbardziej, potrzeba było takiej imprezy.

10. Sebastian Murphy is my spirit animal.

11. Little Dragon to wciąż jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakie można zobaczyć na scenie. Jeśli Yukimi Nagano straci kiedyś tę energię, trzeba będzie ogłosić oficjalny koniec muzyki.

12. A może by przynajmniej jednego hedlajnera wypuścić na otwarty koncert, dla wszystkich mieszkańców okolicznych osiedli i gości parku?

13. Nagroda za scenografię i oprawę: scena Silesia.

14. Park Śląski jest najpiękniejszy. Nie spier***cie tego.


Festiwal na zdjęciach Aleksandra Joachimiaka:


KOMENTARZE:

2019-08-28 11:24
cenzura i usuwanie niewygodnych komentarzy to też nowa jakość wśród śląskich festiwali. to nie jest ok :(
katka


SKOMENTUJ:
imię/nick:
e-mail (opcjonalnie):
wypowiedz się:
wpisz poniżej dzień tygodnia zaczynający się na literę s:
teksty
JACEK MIKOŁAJCZYK: Rewia o zwykłym człowieku
Jacek Mikołajczyk jest przede wszystkim chodzącą encyklopedią światowego i polskiego musicalu. Ma na to papier ... >>>

ŁATA MIASTA/ MIŁOSZ KONIECZKO I MILO BANACHOWICZ: W street art można zawsze i wszędzie
Pomysłów na poprawienie estetyki przestrzeni miejskiej pojawiło się w ostatnich latach mnóstwo. Wśród najpopularni... >>>
komentarze: 2

EABS: Każdy z nas to silny charakter
Bez wątpienia 2019 rok należał ponownie do EABS. Ten wrocławski septet założony w 2011 roku rośnie w siłę z każdym... >>>

DARIUSZ DUSZA: Muszę robić coś nowego
Jest rok 1985. W małym Trupieszowie, gdzieś w granicach Polski, odbywa się doroczny festiwal muzyki rockowej, na k... >>>

DJ WEST: Lubię Katowice
Śląski hip-hop od zawsze stał didżejami. Możemy pochwalić się, że lokalną scenę tworzą zarówno DJ Eprom, DJ Bambus i... >>>
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone