Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
niedziela 19.01.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
DJ WEST: Lubię Katowice

Śląski hip-hop od zawsze stał didżejami. Możemy pochwalić się, że lokalną scenę tworzą zarówno DJ Eprom, DJ Bambus i DJ Feel-X, jak i młodsi miłośnicy tej profesji, jak Roka czy HWR. Dziś przedstawiamy reprezentanta jeszcze młodszego pokolenia. Przed Wami, stojący za gramofonami od 14. roku życia, pochodzący z Mikołowa, DJ West.

Jestem… przede wszystkim osobą, która wie, czego chce od życia. Uparcie dążę do założonych przez siebie celów i nigdy nie tracę wiary w ich realizację.

Moim największym sukcesem jest… możliwość łączenia pasji z pracą. Należę do tych szczęśliwców, którzy mogą zarabiać na swojej pasji. Spełniam się zawodowo i artystycznie. Za swoje sukcesy uważam również dwukrotne osiągnięcie tytułu wicemistrza Polski w kategorii Technical w zawodach IDA oraz współpracę z Fokusem i Rahimem.

Współpraca z Pokahontaz dała mi… możliwość tworzenia z legendami polskiego hip-hopu. To coś bezcennego! Dzięki temu mogę prezentować swoje umiejętności szerszej publiczności – zarówno w kwestii pracy studyjnej, jak i działalności koncertowej. Chłopaki bardzo mnie inspirują do działania i wiele się od nich uczę.

Najważniejsze w pracy didżeja jest… tak jak we wszystkim – trening, trening, trening i jeszcze raz trening. Należy szukać inspiracji, samodoskonalić się i systematycznie ćwiczyć, a przy tym nie tracić przyjemności z tego, co się robi. Cała reszta to kwestia indywidualna, ponieważ DJ-ing jest bardzo szerokim zagadnieniem.

Rapowa płyta, która zmieniła moje życie… nie ma jednego określonego albumu, który jakoś radykalnie wpłynął na moje życie. Jednak jeśli już musiałbym wskazać na jeden, to stawiam na „REset”, czyli czwarty studyjny krążek Pokahontaz. Za ten album otrzymałem swoją pierwszą – i jak na razie jedyną – „złotą płytę”.

Moją największą inspiracją w świecie didżejingu jest… DJ Craze, który na scenie aktywny jest od 1995 roku! Podoba mi się jego stylówa w graniu. Doceniam również to, co robi na zawodach turntablistycznych i w produkcjach. Jest pięciokrotnym zwycięzcą zawodów DMC.

Moje ulubione miejsce w Katowicach to… Hip-Hop Spot! Lubię tę miejscówkę, bo to przestrzeń, w której ludzie mogą rozwijać swoje pasje i talenty. Na miejscu młodzież, ale i dorośli mogą doskonalić się w swoich zajawkach. Mam przyjemność uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. W Spocie prowadzę zajęcia z – szeroko pojętego – turntablizmu. Poza tym… ja lubię całe Katowice! Uwielbiam obserwować, jak miasto każdego dnia się rozwija i tętni życiem!

tekst: Marcin Misztalski | zdjęcie: Lenarth Photography
ultramaryna, grudzień 2019
KOMENTARZE:

nie ma jeszcze żadnych wypowiedzi....


SKOMENTUJ:
imię/nick:
e-mail (opcjonalnie):
wypowiedz się:
wpisz poniżej dzień tygodnia zaczynający się na literę s:
teksty
JACEK MIKOŁAJCZYK: Rewia o zwykłym człowieku
Jacek Mikołajczyk jest przede wszystkim chodzącą encyklopedią światowego i polskiego musicalu. Ma na to papier ... >>>

ŁATA MIASTA/ MIŁOSZ KONIECZKO I MILO BANACHOWICZ: W street art można zawsze i wszędzie
Pomysłów na poprawienie estetyki przestrzeni miejskiej pojawiło się w ostatnich latach mnóstwo. Wśród najpopularni... >>>
komentarze: 2

EABS: Każdy z nas to silny charakter
Bez wątpienia 2019 rok należał ponownie do EABS. Ten wrocławski septet założony w 2011 roku rośnie w siłę z każdym... >>>

DARIUSZ DUSZA: Muszę robić coś nowego
Jest rok 1985. W małym Trupieszowie, gdzieś w granicach Polski, odbywa się doroczny festiwal muzyki rockowej, na k... >>>

DJ WEST: Lubię Katowice
Śląski hip-hop od zawsze stał didżejami. Możemy pochwalić się, że lokalną scenę tworzą zarówno DJ Eprom, DJ Bambus i... >>>

MUZEUM HISTORII KOMPUTERÓW I INFORMATYKI: Uratowane spod wiaty
Na pierwszym planie pulpit operatora komputera Odra 1304 (rok prod. 1968), na drugim - komputer Odra 1305 (1975) wraz... >>>

PIOTR WÓJCIK: Śląskie crime story
Piotr Wójcik debiutuje właśnie jako autor kryminału „Wina”, który zaczyna cykl „Metropolia”... >>>
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2019, wszystkie prawa zastrzeżone