Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
piątek 30.10.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Ars Cameralis: Piano Magic

Ars Cameralis: Piano Magic

25.11.2007 | godz. 19.00
Teatr Rozrywki, Chorzów


Popularni w Europie, ciągle niedocenieni w rodzinnej Anglii. Odwiecznie zasępieni w swym rozdzierającym smutku. Psychodeliczny brak mocy czynią atutem swych hipnotycznych kompozycji. Znamy ich już z koncertu plenerowego z ostatniej edycji Off Festivalu. W ramach Ars Cameralis zespół wystąpi w bardziej naturalnej dla siebie scenerii – kameralnym wnętrzu Teatru Rozrywki.

Jedynym stałym członkiem Piano Magic jest Glen Johnson, właściwie mógłby powiedzieć: Piano Magic to ja. Najnowsze dzieło zespołu „Part Monster” (które jest dziewiątą płytą w dyskografii grupy) jest też silnie naznaczone ręką producenta – Guya Fixsena (Laika). Współpracował on wcześniej z Pixies, Moonshake, Breeders, Stereolab czy My Bloody Valentine. Te kolaboracje jak w zwierciadle odbijają się na tym krążku. Piano Magic skupia w sobie brytyjską tradycję gitarowej muzyki i przekształca ją w zamyślone kompozycje, pełne melancholii i nostalgii. Ale zespół nie zapomina o gitarowej ścianie dźwięku, która eksploduje w swej intensywności. Sam Glen mówi, że Piano Magic grają „ghost rocka”. I chociaż to stwierdzenie niefortunnie kojarzy się z gotykiem, nie sposób odmówić mu trafności w określeniu klimatu muzyki formacji. Ich muzyka ma bowiem w sobie dużo dystansu, wiktoriańskiego dostojeństwa i angielskiego ugrzecznienia. Piano Magic swoje posępne oblicze często kontrapunktują obecnością wokalistek, których słodkie głosy kojarzą się z Julee Cruise – głosu z „Miasteczka Twin Peaks” i wnoszą klimat odrealnienia i bajkowości.

W jednym z wywiadów Glen powiedział: „Chociaż zawsze jestem podekscytowany, jak trzymam w ręku nowe wydawnictwo Piano Magic, o wiele większą satysfakcję daje mi granie koncertów. Tak, jak było ostatnio w polskim lesie (jak nietrudno się domyślić, chodzi o Off – przyp. red.), gdzie graliśmy dla 5000 widzów. Nie chcemy grać tylko w wielkich miastach i stolicach tego świata. Uwielbiamy grać w różnych miejscach, szczególnie w małych miejscowościach i sądzę, że powinniśmy mieć napisane na T-shirtach: Piano Magic – gramy w wioskach!”

tekst: Adrian Chorębała>>> zobacz cały program Festiwalu Ars Cameralis
>>> afterparty w Elektro„I Didn't Get Where I Am Today”Bilety:
10-45 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone