Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
sobota 24.08.19

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
SK 2011: Akcje w przestrzeni publicznej

SK 2011: Akcje w przestrzeni publicznej

10.04.2011-17.04.2011
Katowice


Biuro Europejskiej Stolicy Kultury Katowice 2016, organizator SK 2011 Katowice Street Art Festival, niezwykle czujnie wybiera propozycje, które mają stanowić o katowickiej gotowości do bycia miastem kulturotwórczym. Jednym z aspektów, jakie wyróżniają nas wśród innych kandydatów, jest nacisk na działania w przestrzeni publicznej.

W kwietniu do Katowic przyjadą wybitni przedstawiciele światowego street artu: legenda nowojorskiej sztuki ulicznej Dan Witz, znany włoski artysta 108, lider hiszpańskich street artowców Aryz. Stawią się też ciekawe polskie składy: Chazme 718, Ciah-Ciah, Foxy&Wiur, Otecki, Rey59, Sepe i Taki Myk Studio. W trakcie festiwalu powstaną murale, instalacje i inne prace, które – miejmy nadzieję – nie znikną za sprawą wandali i nadgorliwych służb miejskich.

Street art to nie tylko sztuki wizualne, ale także powiązana z tym muzyka hip-hopowa. Jako że z Katowic pochodzi Paktofonika, a powstaje właśnie film o tym zespole („Jesteś Bogiem”), będzie można spotkać się z reżyserem tego obrazu tuż przed koncertem członków formacji - Rahima i Fokusa. W ramach festiwalu SK 2011 będzie także okazja do spotkania z autorami albumu „Polski Street Art” oraz do wzięcia udziału w licznych tematycznych warsztatach. Kwiecień zapowiada się ciepło, spędzimy go na ulicy?

tekst: Adra, ap | na zdjęciu: praca z cyklu „Dark Doings” Dana Witza

>>> przeczytaj wywiady z: Danem Witzem + Raspazjanem


Program:

Spotkania

12.04 wtorek
> ul. Mariacka, Katowice
godz. 13.00 > Spotkanie z Danem Witzem
Artysta z Nowego Jorku (ur. 1957 w Chicago), od ponad 30 lat zajmuje się malarstwem realistycznym i street artem. Jeden z pionierów ruchu street artowego. Swoimi pracami podejmuje dialog z przestrzenią miejską, nadając nowe znaczenia zastanym miejscom i przedmiotom. Jego obrazy pokazywane są w galeriach na całym świecie: Jonathan LeVine Gallery i DFN Gallery w Nowym Jorku, StolenSpace Gallery w Londynie, Carmichael Gallery w Los Angeles, Addict Galley w Paryżu, White Walls w San Francisco. Porusza w nich tematy dehumanizacji, wyalienowania, szaleństwa, tożsamości ludzi we współczesnym społeczeństwie.
>>> www.danwitz.com

Inne atrakcje: malowanie autobusu na żywo, wypożyczalnia rowerów + wypożyczalnia aparatów LOMO oraz ścianka graffiti dostępna dla mieszkańców (będą funkcjonować w czasie trwania festiwalu).

14.04 czwartek > Rondo Sztuki
godz. 17.30 > Spotkanie z autorami albumu „Polski Street Art”
Elżbieta Dymna i Marcin Rutkiewicz są założycielami Fundacji Sztuki Zewnętrznej, której celem jest promowanie i upowszechnianie sztuki w przestrzeni publicznej. Współtworzą także stowarzyszenie Moje Miasto A w Nim, zabiegające o estetykę przestrzeni miejskich. Stworzyli album „Polski Outdoor”, ukazujący funkcjonowanie reklamy zewnętrznej i „Polski Street Art”, będący prezentacją najważniejszych polskich twórców tej dziedziny. Prowadzenie: Stanisław Ruksza. Wstęp wolny.
>>> www.polskistreetart.blogspot.com

ul. Mariacka, Katowice
godz. 19.00 > Spotkanie z twórcami filmu „Jesteś Bogiem”
Obraz jest adaptacją książki „Paktofonika. Przewodnik Krytyki Politycznej” autorstwa Macieja Pisuka, poświęconej jednej z kluczowych w latach 90. formacji hip-hopowych. Jest to historia zespołu oraz kultowej postaci Magika, współzałożyciela Paktofoniki, wcześniej związanego z legendarnym Kalibrem 44. Realizacja filmu w reżyserii Leszka Dawida wystartowała w lutym bieżącego roku, Magika, Fokusa i Rahima zagrają studenci i absolwenci krakowskiej PWST: Marcin Kowalczyk, Tomasz Schuchardt oraz Dawid Ogrodnik. Spotkanie z reżyserem i aktorami odbędzie się na godzinę przed koncertem Rahima i Fokusa w oknie Kato Baru. Wstęp wolny.


Murale/ Graffiti
Będą powstawały od 11 do 17 kwietnia w różnych częściach miasta.

10–13.04 > przejście podziemne ul. Dębowa, Katowice
108: włoski artysta streetartowy. Początkowo tworzył tradycyjne graffiti, z czasem jego prace zaczęły przybierać kształty tajemniczych figur w rozmaity sposób ingerujących w publiczną przestrzeń. Jego dzieła pojawiały się na ulicach Mediolanu, Paryża, Londynu, Berlina i Nowego Jorku. Uczestniczył w wielu międzynarodowych wystawach. Charakterystycznymi elementami twórczości 108 są labirynty, martwe drzewa, ciemne i mroczne kształty. Jego twórczość w znaczącym stopniu inspirowała innych twórców abstrakcyjnych graffiti.
>>> www.108nero.com

11-15.04 > ul. Mariacka Tylna 23, Katowice
Aryz: twórca streetartowy z Barcelony, ikona hiszpańskiej sztuki graffiti. W jego pracach zdumiewają ogromne rozmiary i kolorystyka. Tworząc na ulicach Barcelony, skupiającej wyjątkowo aktywną grupę twórców Street artu, wypracował swój charakterystyczny i niepowtarzalny styl. Jego prace są znane w całej Europie. Tworząc olbrzymie murale używa zarówno sprayów, pędzli i wałków.

11-14.04 > przejścia podziemne, ul. Tylna Mariacka, ul. Warszawska, Katowice
Dan Witz
>>> www.danwitz.com

12–16.04 > przejście podziemne przy Stadionie Śląskim, Katowice
Otecki: artysta z Wrocławia. Jego twórczość, pomimo że jest zakorzeniona we współczesnym nurcie street artu, odwołuje się do sztuki ludowej, ma korzenie w tradycyjnej ikonografii, jak i w graffiti. Posługuje się takimi metodami, jak: tradycyjne techniki graficzne, malarstwo, mural, rzeźba czy współczesne rękodzieło.
>>> www.otecki.com

12–16.04 > ul. Warszawska 35, Katowice
Sepe/ Chazme 718: polscy artyści street artowi pochodzący z Warszawy. Działają niezależnie, czasami wykonując wspólne prace. Obaj zdobyli już uznanie na street artowej scenie, nawet poza granicami Polski. Zapraszani są np. do Berlina czy Genewy.
Sepe/ Pan Sepeusz: absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. W jego rysunkach, ilustracjach, obrazach i muralach baśniowe postaci przenikają się z patologią zapyziałych kamienic, alkoholowych wizji i wszędzie pojawiających symboli. W jego prace wnikają przedmioty codziennego użytku, namacalne fragmenty życia nie tylko do oglądania, ale też do dotknięcia.
>>> www.sepeusz.blogspot.com
Chazme 718: absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej. Od 1996 roku związany jest ze street artem, zajmuje się także ilustracją, malarstwem i projektowaniem graficznym. >>> www.chazme718.blogspot.com

12-15.04 > ul. Dudy-Gracza, Katowice
Foxy&Wiur / Taki Myk Studio
Foxy&Wiur
: artyści street artowi, działający w Trójmieście. Para zarówno w życiu, jak i „na ścianie”. Ich odmienne style i charaktery łączą się tworząc niecodzienną jakość. Działając na zróżnicowanych powierzchniach, podejmują rozmaite style.
>>> www.flickr.com/photos/foxy-wiur
Taki Myk Studio: grupa zajmująca się dekoracją wnętrz. Bazując na swoich pomysłach oraz wiedzy projektowej malują murale, elewacje, witryny. Prowadzą warsztaty i szkolenia dla różnych grup wiekowych według indywidualnych scenariuszy. Studio tworzą: Wojciech Wiśniewski Wx2 - zajmuje się graffiti i street artem od 15 lat, od sześciu lat zafascynowany techniką szablonu. Organizator imprez, w tym corocznego Szablon Dżemu, Jan Pawlik/ Jans1: maluje od 15 lat. Nie ogranicza się do jednej techniki. Interesuje go wszystko, co związane ze street artem: od graffiti przez szablony po aerografię. Zajmuje się również szeroko pojętą architekturą oraz grafiką komputerową.
>>> www.takimyk.com.pl

12–17.04 > ul. Dębowa 3
Etam Cru: łódzki duet, w którego skład wchodzą dwaj studenci IV roku Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP - Bezt i Sainer malują ze sobą już prawie 4 lata, a efektem ich kooperacji są prace, obok których nie można przejść obojętnie.
>>> www.etamcru.com

15-17.04 > przejście podziemne ul. Olimpijska, Katowice
Wers/ Ciah-Ciah
Wers
: polski malarz, fotografik, artysta street artowy. Głównym obszarem jego zainteresowań są opuszczone przestrzenie, którym malując, dostarcza „nowych mieszkańców”. W swoich pracach często wykorzystuje znalezione w danym miejscu przedmioty.
Ciah-Ciah: fetyszysta piramid i czaszek. Jest zainteresowany wszystkimi formami projektowania graficznego, ale najlepiej odnajduje się w sztuce ulicznej - od vlepek po murale. Jego prace można znaleźć głównie w Polsce, ale nie tylko.
>>> www.ciahciah.com

15–17.04 > mur przy ulicy Brackiej
Śląski Mural: O700team/ Cfntx crew/ Onte/ Jeżmirski Art/ Terry Grand / Dast/ Impact/ Malik / Turbos
Śląski Mural to inicjatywa znanej lokalnej grupy 0700team. Grupa zaprosiła do wspólnej pracy najbardziej interesujących twórców z regionu. Wspólna praca, której hasłem będzie Future, podejmie tematykę zmian, jakie zachodzą i będą zachodzić w mieście.


Instalacje

11–17.04
> skwer przed Wydziałem Prawa i Administracji UŚ, Katowice
Kilo - Koło Naukowe Projektowania Graficznego katowickiej ASP. Instalacja artystyczna poświęcona jest Magikowi, wybitnemu śląskiemu raperowi, członkowi legendarnych grup: Paktofonika, Kaliber 44.

13–17.04
Ixi Color
: prywatnie Adam Jastrzębski, znany też jako Adam-x i Ixi Color. Projekty tego ostatniego skutkowały zarówno wystawami zbiorowymi jak i indywidualnymi (m.in. w Berlinie, Warszawie, Łodzi, Płocku i Elblągu). Poza street artem zajmuje się także malarstwem, tworzeniem naklejek dekoracyjnych. Realizował się w stylu ośmiornicowym (opartym na budowaniu całości z samoprzylepnych elementów), a także w vinylowcach.
>>> www.ixicolor.bzzz.net

14.04
Nespoon
: Warszawska artystka zajmująca się tworzeniem biżuterii przestrzeni publicznych. Swoje prace pokazywała m.in. w Berlinie i Mumbaju. W Katowicach stworzy jedną ze swoich instalacji koronkowych.

15–16.04 > plac Andrzeja, Katowice
Goro: rodzimy twórca, którego inspiracją i narzędziem ulicznych interwencji są odpryski wielkiego miasta, odpadki cywilizacji. Tworzy z nich frapujące, a jednocześnie dyskretne dzieła spod znaku „postprzydatności”. Instalacja składa się z kilkudziesięciu plastikowych kanistrów, wypełnionych chemicznym światłem. Ustawione przez artystę w pewnej konfiguracji, tworzą kompozycję, którą mieszkańcy i przechodnie mogą dowolnie przesuwać, zmieniając jej ułożenie. Każdy z uczestników zostaje dodatkowo wyposażony w plastikową świecącą bransoletkę, dzięki czemu światło rusza wraz z nim w miasto.


Warsztaty

11–14.04
> MDK Bogucice-Zawodzie
Warsztaty Podaj Dalej (beatbox, rap i freestyle, DJing) - MaxFloRec. Bilety 25 zł i 20 zł (cena poszczególnych zajęć), karnet 60 zł.
>>> info

11–13.04 > Dom Aniołów Stróżów, Katowice
Warsztaty graffiti dla dzieci Raspazjana i Mony Tusz.
Mona Tusz
: artystka urodzona na Górnym Śląsku, ukończyła m.in. Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. Jej zakres działalności to: malarstwo na płótnach, deskach, ścianach, rzeźba, czasem scenografia, kostiumy, performance oraz fotografia i grafika.
Raspazjan: oniryczny artysta śląski zdobiący przestrzeń publiczną przy pomocy własnego mocno rozpoznawalnego stylu. Prace Raspazjana opierają się na ezoterycznej estetyce snu. Postacie pojawiające się w jego dziełach to zaczarowane kobiety-koty, kobiety-nimfy, kobiety-anioły wydłubane z odmętów sennych mar.

12.04 > Świetlica Nikisz
godz. 15.00-17.00 > Warsztaty Dada Art
Warsztaty „Kids of Banksy” mają na celu uświadomienie dzieciom granicy między street artem a wandalizmem poprzez dyskusję i tworzenie własnych przykładów sztuki ulicznej.
Dada Art: nietypowa świetlica, której celem jest stworzenie przyjaznego i twórczego środowiska dla swoich podopiecznych. Organizuje warsztaty rozwijające kreatywność, podczas których dzieci próbują swoich sił m.in. jako szefowie kuchni, architekci czy projektanci.
>>> www.dada-art.pl

12.04 > Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Krakowska 138, Katowice
godz. 17.00 > Warsztaty tworzenia latawców
Zorganizowane są z myślą o dzieciach będących pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W czasie zajęć dzieci same będą robić latawce, a potem je puszczać.
Stowarzyszenie Kuklok: powstało w styczniu 2007 roku w Piekarach Śląskich jako odpowiedź na kulturalne zapotrzebowanie środowiska młodych mieszkańców miasta i jego okolic. Do najważniejszych celów stowarzyszenie zalicza rozwój i promocję kultury na Górnym Śląsku, promocję ludzi aktywnie działających w sferze muzyki oraz sztuki, a także prowadzenie działań uświadamiających o potencjale regionu.

14–15.04 > AWF, Katowice
Warsztaty dla seniorów
W tych nietypowych warsztatach wezmą udział seniorzy z Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Katowicach oraz panie z Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Świętochłowicach. Grupa stworzy dzieło techniką graffiti na terenie boiska Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Prowadzenie: Raspazjan i Mona Tusz.

14.04 > boisko MOSiR „Hetman”, ul. Siwka 2, Katowice
godz. 18.00-20.00 > Warsztaty frisbee Śląskiego Stowarzyszenia Graczy Ultimate


Wydarzenia towarzyszące

17.03
> MDK Bogucice-Zawodzie
godz. 17.30 > Finisaż wystawy fotografii „Śladami Magika z Bogucic” + koncert Fokusa i PomaU

30.03–1.04
Bogucicki mural Tajemniczy Ogród
Grupa 0700team
, czyli znani Mysz i Kot, będą pracować nad graffiti w przejściu podziemnym między Gwiazdami a Bogucicami (pod al. Roździeńskiego). Praca, zatytułowana Tajemniczy Ogród nawiązujące do hasła kandydatury Katowic do tytułu ESK – Miasto Ogrodów. Znajdziemy na nim największe skarby dzielnicy: postać Magika, Kukuczki czy zabytki architektury. W ramach akcji 1 kwietnia przewidziano występy grupy tańca hip-hop YouCanDoIt, zespołu PoYutsze oraz pokaz parkour.

25.04 > Kopiec Wyzwolenia, Piekary Śląskie i Dolina Trzech Stawów, Katowice
Dzień Latawca
W programie swobodna i nieograniczona zabawa w puszczanie wszelakich obiektów latających. W każdym z nas, bez względu na wiek, tkwi jeszcze coś z dziecka. Warto czasami dać dojść mu do głosu. Prowadzenie Stowarzyszenie Kuklok.Pozostałe wydarzenia festiwalu to: przegląd filmów o tematyce street art + koncerty: L.U.C + Rahim i Fokus + Molesta Ewenement & Bitwa o Kluski Śląskie + O.S.T.R..


>>> zobacz cały program SK 2011 Katowice Street Art Festival
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2018
2.07.2018
Off Festival 2017
8.08.2017
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2019, wszystkie prawa zastrzeżone      
hacklink panel hacklink web tasarım hacklink panel eskişehir evden eve nakliyat hacklink satış istanbul evden eve nakliyat instagram takipçi hilesi wordpress seo wso shell hacklink satış hacklink hacklink satış halı yıkama evden eve nakliyat hacklink al paykasa bozum hacklink satış hacklink satış youtube video indir wso shell instagram takipçi satın al instagram free followers free followers for instagram instagram takipçi instagram takipçi free instagram followers instagram takipçi kasma instagram beğeni hilesi cheat follower for instagram instagram giriş instagram free follower Rize Escort Erzincan Escort Zonguldak Escort Bolu Escort Kütahya Escort Escort Samsun Samsun Escort Mersin Escort Malatya Escort Kayseri Escort Kayseri Escort Bayan Gaziantep Escort Gaziantep Escort Bayan Escort Gaziantep Eskisehir Escort Eskişehir Escort Bayan Bursa Escort Bursa Escort Bayan Bursa Escort Beylikdüzü Escort Beylikdüzü Escort Escort Beylikdüzü Beylikdüzü Escort Antalya Escort Bayan Antalya Escort Alanya Escort Escort Alanya Adana Escort Escort malatya Alanya Escort Konya Escort Bodrum Escort Kuşadası Escort Hatay Escort Gaziantep Escort Adana Escort Sinop Escort Kıbrıs escort bayan Girne escort Bursa Escort Afyon Escort Tekirdağ Escort Sinop Escort Şanlıurfa Escort Ordu Escort Niğde Escort Manisa Escort ısparta escort Cami Halıları Promosyon ürünleri çiğköfte Cami Halıları Cami Halıları İstanbul Escort Mersin Escort pendik escort Beylikdüzü Escort Ataşehir Escort Ankara Escort Antalya Escort Ankara escort Pendik Escort Kadıköy Escort ankara escort Ankara Escort Beylikdüzü Escort Keciören Escort Çankaya Escort istanbul Escort ANKARA ESCORT Bahçeşehir Escort Beylikdüzü Escort Beylikdüzü Escort Bodrum Escort porno izle Eryaman Escort ankara escort Ankara Escort İzmir Escort Ankara Escort izmir Escort Antalya escort ankara escort ankara escort Kurtköy Escort zenci porno Bahçeşehir Escort Pendik escort Kartal Escort maltepe escort Sincan Escort Ataşehir Escort http://www.ankaraal.com/ ankara escort Ankara Escort Bakırköy Escort Bayan Ataköy Escort Bayan Halkalı Escort Şirinevler Escort Şişli Escort Esenyurt Escort Bayan Etiler Escort Taksim Escort Beşiktaş Escort şişli escort Czech Super Models adana escort canlı bahis sanal bahis kaçak bahis eryaman escort