Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
środa 25.11.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Ms. Dynamite

Ms. Dynamite

30.03.2012 | godz. 21.00
Mega Club, Katowice


Zadebiutowała niczym torpeda. Jej pierwszy krążek „A Little Deeper” (2002) to dzisiejszy klasyk miejskiej muzyki. Pochodząca z Londynu artystka zabarwiła swoją muzykę hip-hopową zadziornością, ale nie zapomniała o naturalnych brzmieniach. Wibrująca jazzem perkusja przeplatała się z groovem basu, a intensywność melodii pociągała za sobą niezwykłą rytmiczność.

Nie dziwi więc fakt, że porównywano ją do Lauryn Hill, zaznaczając jednak, że dziewczyna ma swój własny rozpoznawalny styl. Jej przebój „Dy-na-mi-te” długo gościł na listach przebojów, a cały album iskrzył od pomysłów. Niomi Arleen McLean-Daley (bo tak brzmi prawdziwe nazwisko artystki) świadomie sięgała po liryczne klimaty („A Little Deeper”), ale nie bała się zabawy rytmem, dowalając równo facetom („Put Him Out”) czy r’n’b z żywymi samplami, nie stroniąc od społecznych tematów („It Takes More”). O wielkości jej debiutu świadczy prestiżowa nagroda Mercury Prize, która przyznawana jest przez brytyjską muzyczną branżę za najlepszy album roku. Jej laureatami są m.in. PJ Harvey, Dizzee Rascal, Primal Scream czy The XX.

Druga płyta artystki „Judgment Days” (2005) nie przebiła się już tak do świadomości słuchaczy, ale jej to nie załamało. Jak przystało na prawdziwą wojowniczkę zagryzła zęby i wróciła w glorii i chwale w 2010 roku gościnie udzielając się w piosence Katy B „Light On” oraz na debiucie Magnetic Mana, formacji skupiającej trzech znanych dubstepowych producentów: Bengę, Skreama i Artworka. Ms. Dynamite nie powiedziała jeszcze swojego ostatniego słowa. Singiel „Neva Soft” z 2011 roku świadczy o tym, że artystka otwarta jest na nowe dźwięki. To zaostrza apetyt na jej nowy album, który ma się ukazać w tym roku.

tekst: Adrian Chorębała
>>> www.msdynamite.co.ukpo imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone