Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
niedziela 7.06.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Mleczne zęby

Mleczne zęby

1.02.2013-24.03.2013
Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice


Luty – najbielszy miesiąc w polskim kalendarzu – zainaugurują „Mleczne zęby”. Wystawa proponowana przez BWA Katowice osnuta jest wokół dwóch wątków. Jeden to wspomnienia z dzieciństwa. Nie zawsze są wyraźne, a nawet prawdziwe, ale na pewno tkwią w każdym, kształtując postrzeganie świata i samych siebie.

Obok nich plenić się będą niedoskonałości – których wszędzie wiele, a których chętnie byśmy nie widzieli. Zazwyczaj patrzymy na nie przez palce. Trochę jak na dzieci – zbyt jeszcze niedookreślone i niedostatecznie ukształtowane, by uznać je za pełnoprawnych partnerów w zracjonalizowanym i starannie planowanym świecie. Dlatego wystawa, jak stwierdza Marta Lisok, kuratorka – „swoim układem nawiązuje do składu gratów czy strychu wytwarzającego swoiste pole grawitacyjne zapomnianych rzeczy”.

Do udziału w wydarzeniu zaproszono 11 artystów z roczników 80. Kilkoro z nich osiąga już sukcesy. Ale mimo że oscylują wokół trzydziestki, w kategoriach świata sztuki nadal należą do pokolenia przedszkolaków. Ich prace dla wielu galerzystów i kolekcjonerów to jeszcze mleczne zęby – próby i poszukiwania. Co prawda pokąsali swoimi mleczakami już niejednego wyjadacza, jednak prawdziwe kły dopiero im wyrosną.

Bawiąc się tym faktem, na wystawie pokażą obrazy, rysunki, obiekty, instalacje, video i inne przedmioty, które – cytując kuratorkę – „można byłoby określić jako niepełne, pośrednie, bełkotliwe”. Będą w nich przywoływali prywatne historie – stare, nieco zapomniane, pełne luk i niedomówień. Niedoskonałe i chwilowe, jak mleczne zęby.

tekst: Łukasz Białkowski | na zdjęciu: Łukasz Jastrubczak „Śpiący kowboj”„Mleczne zęby” – wystawa zbiorowa. Udział biorą: Szymon Kobylarz, Michał Gayer, Dominik Ritszel, Michał Smandek, Natalia Bażowska, Erwina Ziomkowska, Monika Szwed, Tomasz Baran, Łukasz Jastrubczak, Daria Malicka i Bartosz Kokosiński.
Wernisaż: 1.02 godz. 18.00, wystawa potrwa do 24.03.po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone