Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
środa 11.12.19

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Off Festival 2013

Off Festival 2013

1.08.2013-4.08.2013
Katowice


Off Festival 2013 w liczbach to prawie 100 zespołów i wykonawców z całego świata, z mocną jak zwykle, w odróżnieniu od piłkarskiej, reprezentacją Polski.

Przy okazji ostatnich powołań Artur Rojek do jej składu dokooptował Molestę ze swoim głośnym „Skandalem”, nawiązujących do ejtisowego electro Super Girl & Romantic Boys, legitymujące się Paszportem „Polityki” Très.B, precyzyjnie trafiającego w punkt Skalpela i „herosa nadwiślańskich estrad” Zbigniewa Wodeckiego, nareszcie powracającego do połowy lat 70. nie tylko za sprawą fryzury, ale i brzmienia. W tej sentymentalnej podróży towarzyszyć będzie mu powiększony specjalnie na tę okazję Mitch & Mitch, czyli „najlepszy zagraniczny zespół, jaki kiedykolwiek narodził się w Polsce”. To z pewnością wydarzenie bez precedensu w historii Off Festivalu.

Były frontman Myslovitz jak zwykle nie zapomniał też o najciekawszych debiutantach, tych aspirujących do gry na najwyższym poziomie i o największą stawkę. Power-trio Magnificent Muttley, liryczno-histeryczne Drekoty, na wskroś amerykański Peter J. Birch czy damsko-męska Rebeka po występie w Katowicach na pewno znacznie zwiększą ilość facebookowych fanów oraz lajków pod swoimi postami. Drugie udane wydawnictwa promować będą Gorzowianie z gorzko-słodkiego UL/KR i Natalia Fiedorczuk, autorka intymnego projektu Natalie And The Loners.

Co nie dziwi, najmocniejsze (przynajmniej na papierze) nazwy przypisane zostały do największej Sceny mBanku. Usłyszeć i zobaczyć będzie można tam m.in. otaczane kultem The Smashing Pumpkins, które z klęczek na nogi postawiła wydana przed rokiem „Oceania”, urządzające na żywo wielką wrzawę kanadyjskie trio Metz, nowojorczyków z The Walkmen, postrockowy kolektyw Godspeed You! Black Emperor, dowodzony przez kościstego Bradforda Coxa kwartet Deerhunter i długo wyczekiwaną ikonę gitarowej alternatywy My Bloody Valentine. Ojcowie shoegaze’u po 22 latach wrócili w znakomitym stylu albumem „m v b”, stając się zarazem najmocniejszym punktem skonstruowanego przez Rojka line-upu. Ważna uwaga dla wrażliwych na hałas: Kevin Shields i spółka zastrzegli sobie w umowie koncertowej brak jakichkolwiek barier głośności!

Scena Leśna wcale nie chce być gorsza. W tym roku gości odmieniającą folk przez wszystkie przypadki grupę Woods, pulsującą funkową energią formację The Pop Group, mistrzów post-hardcore’u Girls Against Boys, ekstremalnych pod każdym względem Brutal Truth, mroczą i taneczną Austrę, ulubieńców Pitchforka – duet Japandroids oraz rezydującego w Barcelonie Johna Talabota, didżeja z twarzą skrywaną za aluminiową folią.

Na trójkowej scenie tradycyjnie idzie nowe. Szczególnie mocno obsadzony został nurt singer/songwriterów za sprawą Mikala Cronina, Julii Holter, Jensa Lekmana i Arthura Ashina aka Autre Ne Veut. Czwórkę innych artystów solowych (Cassa McCombsa, Johna Granta, Sama Amidona i Laurel Halo) będzie można podziwiać na stanowiącej istotę Offu, multi-gatunkowej Scenie Eksperymentalnej. Tu nie ma reguł i zasad: transowy ambient, death metal, progresywny hip-hop czy awangardowy pop współistnieją ze sobą i wzajemnie się przenikają.

Nim pierwsi festiwalowicze pojawią się w Dolinie Trzech Stawów, warto zajrzeć do Centrum Kultury Katowice, Kato Baru i Jazz Clubu Hipnoza. Off Festival rozpocznie się właśnie tam setem didżejskim Micahu oraz kilkoma interesującymi koncertami. W startowym menu znajduje się łączące poetyckie rymy z folkowym instrumentarium A Band Of Buriers, wykonujące nowofalowe disco Labyrinth Ear, stylistycznie niepoprawna grupa The Skull Defects, mroczny romantyk Partick Wolf oraz undergroundowy hipis Daniel Higgs. W tym roku off-festiwalowe koncerty w dużej mierze zasilane będą z odnawialnych źródeł energii, co uczyni największe święto alternatywy jednocześnie najbardziej ekologiczną imprezą muzyczną w Polsce.

tekst: Roman Szczepanek| na zdjęciu My Bloody Valentine

>>> program na www.off-festiwal.pl

>>> www.off-festiwal.pl

Katowice, Dolina Trzech Stawów/ Muchowiec


Przedsprzedaż:
karnet 3-dniowy z polem namiotowym (2-4.08) 230 zł
karnet 3-dniowy bez pola namiotowego (2-4.08) 190 zł
bilety jednodniowe (2,3,4.08) 100 zł
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2019, wszystkie prawa zastrzeżone