Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
piątek 7.08.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Before TNM 2015: Hypnotic Brass Ensemble

Before TNM 2015: Hypnotic Brass Ensemble

21.11.2014 | godz. 20.00
Jazz Club Hipnoza, Katowice


Z ulic Chicago na Plac Sejmu Śląskiego w Katowicach, a konkretnie do Jazz Clubu Hipnoza – bo gdzieżby indziej? W przedostatni piątek listopada na scenie katowickiego klubu ulokuje swoje instrumenty formacja Hypnotic Brass Ensemble.

Amerykanie w przeciągu kilku lat przeszli ze sceny chodnikowej na te największych festiwali świata, ale to nie wszystko, ponieważ ich muzykę możemy usłyszeć w takich hollywoodzkich produkcjach, jak „Igrzyska śmierci”.

Zadebiutowali w 2004 roku wydając płytę „Flipside” (aka „Hypnotic Orange”) i od tego czasu wystąpili u boku takich artystów, jak: Mos Def, Blur, Aquilla Sadalla czy Erykah Badu i Maxwell. Hypnotic Brass Ensemble to bez wątpienia jazz nie tylko wygrywany na instrumentach dętych, ale i jazz płynący we krwi składu formacji. Bowiem ośmiu z dziewięciu muzyków to synowie znanego i cenionego jazzowego trębacza Phila Cohrana.

Zespół ukazuje niesamowitą moc, która tkwi w muzyce zaaranżowanej na osiem instrumentów dętych oraz potężny bęben. W ich kompozycjach można wyczuć inspiracje czerpane z tradycji orkiestr ulicznych połączonych z afrobeatem i psychodelicznym funkiem z lat 70. Składniki te łączą się w energetyzującą odmianę jazzu, która porywa tłumy swoim doskonałym zgraniem i niebywałą swobodą sceniczną, jakiej nie brakuje członkom Hypnotic Brass Ensemble.

Każdy występ formacji z Chicago jest wyjątkowym widowiskiem i z pewnością koncert w Jazz Clubie Hipnoza w ramach cyklu Before Tauron Nowa Muzyka, będzie również niezapomnianym wydarzeniem.

opracowała: Edyta WojaczekHypnotic Brass Ensemble: Gabriel Hubert („Hudah”) – trąbka, Saiph Graves („Cid”) – puzon, Tycho Cohran („LT”) – suzafon, Amal Baji Hubert („Baji” lub „June Body”) – trąbka, Jafar Baji Graves („Yosh”) – trąbka, Seba Graves („Clef”) – puzon, Tarik Graves („Smoov”) – trąbka, Christopher Anderson („360”) – perkusja, Uttama Hubert („Rocco”) – baryton.>>> Hypnotic Brass Ensemble
>>> Hypnotic Brass Ensemble @ FacebookBilety:
50 zł i 35 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone