Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
sobota 24.08.19

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
21. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part

21. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part

9.06.2015-19.06.2015
Katowice


21. edycja A Partu potrwa dziesięć dni, gęstych od wielowymiarowego spojrzenia na sztuki performatywne prezentowane w możliwie rozmaitych wcieleniach – od teatru wizualnego, przez teatr dramatyczny, uliczny i tańca, po variete, neokabaret, instalacje video, performens teatralno-muzyczny, na koncercie kończąc.

Festiwal A Part to wszak erupcja sztuki eksperymentalnej, która swoje korzenie ma w teatrze – eksploruje zasoby i buduje punkty odniesienia dla innowacyjnych form. Podczas tegorocznej edycji w Katowicach pojawią się grupy performatywno-teatralne z Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Słowacji, Czech i oczywiście Polski.

Festiwal atutów będzie miał wiele, natomiast szczególnie uważnie warto przyjrzeć się dwóm ewidentnym asom: „Peregrinusowi” Teatru Kto oraz „Inferno” włoskiej grupy Teatro del Lemming.

Inspirowany twórczością T.S. Eliota i projektami plastycznymi Krzysztofa Wodiczki Homo Peregrinus jest człowiekiem XXI wieku – jego życie stanowi „droga do pracy”, jego „domem” jest witryna sklepu, „światem” rzeczywistość cyfrowa, a „religią” konsumpcja (spektakl-wędrówka zacznie się w galerii handlowej). Koncepcję masek do tego projektu przygotowała czeska grupa Spitfire Company, znana chociażby z tegorocznej Teatromanii.

Ekscytującym doznaniem będzie też pokazywane w Polsce po raz pierwszy „Inferno”. Teatro del Lemming bezpośrednio, zmysłowo i dramaturgicznie angażuje publiczność – tym razem kroczyć będziemy za Dantem po mrokach czasów współczesnych. Bezkompromisowy spektakl przeprowadzi widzów do samego piekła i do własnych ciemnych miejsc. Będzie tak, jak w przypadku większości przedstawień A Partu – eksperymentalnie, odważnie i – uwaga – tylko dla widzów dorosłych.

tekst: Magdalena Gościniak | zdjęcie: „Inferno”, Teatro del Lemming (Włochy)Program:

9.06 wtorek

godz. 19.00 > Kinoteatr Rialto
Otwarcie festiwalu: Ørganek
bilety 25 zł

10.06 środa
godz. 18.00 i 20.00 > Kinoteatr Rialto
„Przepaść głębi” – Teatr A Part; reżyseria, scenografia Marcin Herich, scenariusz, choreografia Marcin Herich, Monika Wachowicz, realizacja wideo Marcin Herich, Marlena Niestrój, muzyka fragmenty utworów Jana Sebastiana Bacha i zespołu Ulver. Występuje: Monika Wachowicz.
Widowisko dotykające aspektu macierzyństwa, a raczej jego najbardziej dosadnej, fizycznej strony – porodu oraz związanych z nim lęków. Tytuł spektaklu nawiązuje do terminu psychoanalitycznego określanego jako „przepaść głębi” oznaczającego mroczny nastrój, w który zdarza się popadać ludziom tuż po tym, gdy wykonają krok, po którym nie ma już odwrotu.
Przedstawienie solo/ instalacja wideo dla widzów dorosłych.
bilety 25 zł

11.06 czwartek
godz. 16.00 > Galeria Katowicka (2 piętro, Pop Up Store)
„Peregrinus” – Teatr Kto; reżyseria, scenariusz, opracowanie muzyczne Jerzy Zoń, scenografia, kostiumy Joanna Jaśko-Sroka, ruch, choreogrfia Eryk Makohon, koncept masek Spitfire Company.
Przedstawienie-wędrówka, inspirowane twórczością poetycką T. S. Eliota i projektami plastycznymi Krzysztofa Wodiczki. Spektakl pokazuje jeden dzień z życia człowieka 21. wieku, którego życie toczy się wokół domu i pracy. Cyfrowa cywilizacja, konsumpcjonizm, digitalizm to jego smutna rzeczywistość, odarta z indywidualnych cech, przewidywalna i bezduszna.
Wędrowny spektakl uliczny.
wstęp wolny

godz. 18.00 > Teatr Korez
„2” – Teatr Amareya; koncept, wideo, teksty i wykonanie Katarzyna Pastuszak, muzyka Joanna Duda.
Projekt solowy Katarzyny Pastuszak to rzecz o dialogu, o stawaniu się innym wobec innego, o byciu pomiędzy jednym i drugim, byciu jednocześnie jednym i drugim.
Teatr tańca/ solo dla widzów dorosłych.
bilety 25 zł

godz. 20.00 > Galeria Ateneum
„Animula”; scenografia, reżyseria Joanna Grabowiecka. Występują: Magdalena Maścianica, Natalia Matuszek, Izabela Zerwiłebska.
Autorski spektakl Joanny Grablowieckiej (grany wcześniej pt. „Migotliwa przestrzeń”) powstał z inspiracji dramatami szekspirowskimi „Otello”, „Sen nocy letniej” i „Romeo i Julia” oraz poematem „Duszyczka” T. Różewicza. Na styku obu światów – Szekspira i Różewicza – wyłania się teatr przemocy i czułości. Narzędziem jest ciało. Celem dotyk.
Teatr dramatyczny/ performens dla widzów dorosłych.
bilety 25 zł

12.06 piątek
godz. 18.00 i 20.00 > Kinoteatr Rialto
„Cyrk Bellmer” – Teatr A Part; reżyseria, scenografia Marcin Herich, scenografia zespół pod kierownictwem Marcina Hericha, muzyka fragmenty utworów Olafura Arnaldsa, Social Interiors, Kato Hideki, Skuli Sverrissona i Hanki Ordonówny, tradycyjna muzyka cyrkowa. Występują: Natalia Kruszyna, Karolina Narazińska, Joanna Pyrcz, Monika Wachowicz i inni.
Freak show rozpięty między rozrywką a śmiercią, erotyką i grzebaniem zmarłych, cyrk w składziku przycmentarnym, na śmietniku wspomnień, surrealistyczno-fatalistyczny kabaret, grande massacre, widowisko „najniższej rangi”.
Physical theatre/ teatr wizualny dla widzów dorosłych.
bilety 30 zł

13.06 sobota
godz. 19.00 > Kinoteatr Rialto
„Święto wiosny” – Handa Gote Research & Development (Czechy); realizacja Švábová, Mäkelä, Procházka, Smolík, Dörner, Hybler.
Spektakl nawiązuje do sławnego awangardowego baletu Strawińskiego i Niżyńskiego. W wykonaniu Handa Gote to koncert na zabawki, znalezione przedmioty i stare płyty gramofonowye, a także kakofoniczna opera i obłąkany show slapstikowy.
Performens teatralno-muzyczny; polska premiera.
bilety 25 zł

14.06 niedziela
godz. 18.00 i 20.00 > więcej informacji: kunstlerspiele@wp.pl
„Künstlerspiele. Sceny z Wielkiej Wojny” – Teatr A Part; reżyseria, scenografia Marcin Herich, scenariusz zespół teatru pod kierownictwem Marcina Hericha, muzyka Leszek Kwaśniewicz. Występują: Natalia Kruszyna, Monika Wachowicz, Daniel Dyniszuk, Cezary Kruszyna.
W jednym z budynków znajdujących się obecnie przy ulicy 3. Maja (Grundmanstrasse) w latach 1907-15 działało pierwsze katowickie nieme kino Grand Kinematograph. W czasie II wojny światowej znajdował się w tym miejscu niemiecki kabaret – piwiarnia Künstlerspiele. W spektaklu wykorzystano oryginalne pieśni i marsze paradne Wermachtu oraz Piekielny galop z „Orfeusza w piekle” Jakuba Offenbacha – w konwencji dawnego niemieckiego i francuskiego kabaretu artystycznego w czasie wojny.
Neokabaret/ physical theatre dla widzów dorosłych.
bilety 30 zł, rezerwacja: kunstlerspiele@wp.pl

15.06 poniedziałek
godz. 18.00 > Kinoteatr Rialto
„2062” – Karla Kracht & Andrés Beladiez (Niemcy, Hiszpania); koncept i animacja Karla Kracht, Andrés Beladiez, kreacja obrazów Karla Kracht, dramaturgia Andrés Beladiez.
Niemiecka artystka, na stałe mieszkająca i pracująca w Barcelonie oraz hiszpański reżyser teatralny po raz drugi łączą siły we wspólnym projekcie, zrealizowanym po sukcesie spektaklu „zoomwooz”, prezentowanym na A Part w 2013 r. Oba spektakle to seanse animacji na żywo łączące w jedno sztuki plastyczne z wideo i teatrem cienia i obiektu.
Premiera polska.
bilety 25 zł

godz. 20.00 > Centrum Kultury Katowice, 4 piętro, sala 411
„Akty”; pomysł, choreografia i wykonanie Aurora Lubos.
Performans zrealizowany w oparciu o historie osób dotkniętych przemocą w rodzinie. Inspiracją do jego realizacji były warsztaty artystyczne przeprowadzone w ośrodkach pomagających osobom doświadczającym przemocy.
wstęp wolny

16.06 wtorek
godz. 18.00 i 20.00 > więcej informacji: variete2015@wp.pl
„W dżungli historii. Variete” – Teatr A Part i Theaterlabor im Tor 6 (Niemcy); reżyseria, scenografia Marcin Herich, Siegmar Schröder. Występują: Yuri Brite Anderson, Natalia Kruszyna, Alina Tinnefeld, Monika Wachowicz i inni.
Spektakl jest koprodukcją Teatru A Part i Theaterlabor im Tor 6 z Bielefeld, realizowaną w ramach międzynarodowego projektu artystycznego „W dżungli historii. Europejska podróż teatralna”, związanego z setną rocznicą I wojny światowej. Przedstawienie powstało podczas rezydencji aktorów Theaterlabor im Tor 6 w Katowicach.
bilety 35 zł, rezerwacja: variete2015@wp.pl

17.06 środa
godz. 18.00 > Teatr Korez
„Seans” – Theaterlabor im Tor 6 (Niemcy); reżyseria Siegmar Schröder, dramaturgia Helge-Björn Meyer. Występują: Yuri Birte Anderson, Thomas Behrend, Michael Grunert, Lukas Pergande i inni.
Theaterlabor to jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych profesjonalnych teatrów eksperymentalnych w Niemczech. Został założony w 1983 r. przez reżysera Siegmara Schrödera. Istotnym źródłem inspiracji dla twórców grupy były metody teatralne J. Grotowskiego i E. Barby, a także włoska comedia dell’arte i azjatyckie style tańca i teatru.
Teatr wizualny/ physical theatre; polska premiera.
bilety 30 zł

godz. 20.00 > Teatr Rozrywki
„Inferno” – Teatro del Lemming (Włochy); reżyseria i muzyka Massimo Munaro, występują: Fiorella Tommasini, Chiara Elisa Rossini, Diana Ferrantini, Mario Previato i inni.
„Inferno” jest pierwszą częścią projektu o nazwie „Nekyia” (co w jęz. greckim oznacza „podróż morską w nocy” lub „zejście do piekła”). Spektakl jest malowniczą transkrypcją pierwszej części „Boskiej Komedii” Dantego.
Teatr wizualny/ physical theatre dla widzów dorosłych; polska premiera.
bilety 35 zł

18.06 czwartek
godz. 18.00 > Teatr Rozrywki
„Imago” – Lucia Kašiarová/ Studio Alta (Czechy, Słowacja); koncepcja, choreografia Lucia Kašiarová, muzyka Mikoláš Růžička, scenografia Marie Gourdain. Występują: Soňa Ferienčíková, Jaro Ondruš.
„Imago” to duet taneczny, luźno inspirowany myślą K. G. Junga, jedna z ostatnich produkcji tanecznych Studia Alta. Polska premiera.
bilety 25 zł

godz. 20.00 Teatr Rozrywki
„SuperNaturals” – Me-Sa (Czechy, Słowacja); koncepcja, choreografia Martina Hajdyla Lacová, Stanislav Dobák. Występują: Martina Hajdyla Lacová, Stanislav Dobák/ Lukáš Homola.
Zabawne i przewrotne studium ograniczeń, jakim podlega ludzka wola i ciało. Dwoje tancerzy-performerów usiłuje na oczach widzów przekroczyć nieprzekraczalne.
Polska premiera.
bilety 25 zł

19.06 piątek
godz. 19.00 > Kinoteatr Rialto
„Chór Sierot” – Teatr Kto; scenografia, opracowanie muzyczne, reżyseria Jerzy Zoń, scenogrografia i kostiumy Joanna Jaśko-Sroka, ruch Eryk Makohon, muzyka Henryk Mikołaj Górecki „III Symfonia”. Występują: K Karolina Bondaronek, Anna Kamykowska, Paulina Lasyk, Martyna Malcharek i inni.
Hipnotyzujące przedstawienie bez tekstu, oparte na powieści Guya Croussy’ego „Bławatki”. Na scenie zobaczymy jeden dzień z życia mieszkańców sierocińca, w którym obowiązują surowe reguły narzucane przez opiekunki.
Teatr wizualny/ physical theatre.
bilety 30 zł>>> strona Teatru A Part
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2018
2.07.2018
Off Festival 2017
8.08.2017
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2019, wszystkie prawa zastrzeżone      
hacklink panel hacklink web tasarım hacklink panel eskişehir evden eve nakliyat hacklink satış istanbul evden eve nakliyat instagram takipçi hilesi wordpress seo wso shell hacklink satış hacklink hacklink satış halı yıkama evden eve nakliyat hacklink al paykasa bozum hacklink satış hacklink satış youtube video indir wso shell instagram takipçi satın al instagram free followers free followers for instagram instagram takipçi instagram takipçi free instagram followers instagram takipçi kasma instagram beğeni hilesi cheat follower for instagram instagram giriş instagram free follower Rize Escort Erzincan Escort Zonguldak Escort Bolu Escort Kütahya Escort Escort Samsun Samsun Escort Mersin Escort Malatya Escort Kayseri Escort Kayseri Escort Bayan Gaziantep Escort Gaziantep Escort Bayan Escort Gaziantep Eskisehir Escort Eskişehir Escort Bayan Bursa Escort Bursa Escort Bayan Bursa Escort Beylikdüzü Escort Beylikdüzü Escort Escort Beylikdüzü Beylikdüzü Escort Antalya Escort Bayan Antalya Escort Alanya Escort Escort Alanya Adana Escort Escort malatya Alanya Escort Konya Escort Bodrum Escort Kuşadası Escort Hatay Escort Gaziantep Escort Adana Escort Sinop Escort Kıbrıs escort bayan Girne escort Bursa Escort Afyon Escort Tekirdağ Escort Sinop Escort Şanlıurfa Escort Ordu Escort Niğde Escort Manisa Escort ısparta escort Cami Halıları Promosyon ürünleri çiğköfte Cami Halıları Cami Halıları İstanbul Escort Mersin Escort pendik escort Beylikdüzü Escort Ataşehir Escort Ankara Escort Antalya Escort Ankara escort Pendik Escort Kadıköy Escort ankara escort Ankara Escort Beylikdüzü Escort Keciören Escort Çankaya Escort istanbul Escort ANKARA ESCORT Bahçeşehir Escort Beylikdüzü Escort Beylikdüzü Escort Bodrum Escort porno izle Eryaman Escort ankara escort Ankara Escort İzmir Escort Ankara Escort izmir Escort Antalya escort ankara escort ankara escort Kurtköy Escort zenci porno Bahçeşehir Escort Pendik escort Kartal Escort maltepe escort Sincan Escort Ataşehir Escort http://www.ankaraal.com/ ankara escort Ankara Escort Bakırköy Escort Bayan Ataköy Escort Bayan Halkalı Escort Şirinevler Escort Şişli Escort Esenyurt Escort Bayan Etiler Escort Taksim Escort Beşiktaş Escort şişli escort Czech Super Models adana escort canlı bahis sanal bahis kaçak bahis eryaman escort