Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
środa 26.06.19

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
12. Katowicki Karnawał Komedii

12. Katowicki Karnawał Komedii

25.01.2019-8.02.2019
Teatr Śląski, Katowice
Teatr Korez, Katowice


W karnawale same bale, a w Katowicach 12. edycja Karnawału Komedii. To już tradycja, że na KKK biletów brakuje, bo katowiczanie właśnie w ten sposób świętują zapusty. Bawić się będziemy w przednim gronie. Daniel Olbrychski, Ewa Kasprzyk, Jacek Braciak, Katarzyna Herman, Zdzisław Wardejn, Dorota Kolak, Artur Andrus, Katarzyna Kwiatkowska, Katarzyna Ankudowicz, Jowita Budnik, Robert Rozmus, Andrzej Mleczko, Mirosław Baka – to tylko niektórzy z zaproszonych gości.

12. odsłona Katowickiego Karnawału Komedii to dziesięć spektakli teatrów z Warszawy, Kalisza, Rzeszowa, Gdańska, Krakowa. Będzie też wisienka na torcie, czyli prapremiera, którą zaserwują nam koproducenci-organizatorzy. Program okraszą dwa recitale – Artura Andrusa i Katarzyny Żak – oraz wystawa rysunków Andrzeja Mleczki. Miło, lekko, zabawnie, bo teatr ma przede wszystkim bawić.

KKK zainaugurowany zostanie przez Teatr Kwadrat spektaklem „Otwarcie sezonu”. Świat jak z „Dynastii”, w wersji nowojorskiej. Ona – gwiazda. On – gwiazda. Ona romansuje z coraz młodszymi partnerami. On nie potrafi się połapać w liczbie byłych żon. Między nimi córka i syn, pikanteria, bankructwo i Król Lear.

Ze świata celebrytów przeniesiemy się na wieś. „Gdy przyjdzie sen” Teatru Ludowego z Krakowa eskaluje miłość, która wykracza poza ramy małej społeczności. Baśka powinna przecież z sąsiadami dzielić wszystko – i marzenia, i uczucia. Tragikomedia, kryminał i historia miłosna w jednym.

Żyć pełnią życia postanowi jeden z bohaterów kolejnej, tym razem warszawskiej realizacji. „W poszukiwaniu miłości. Jakobi i Leidental” Teatru Tu i Teraz to historia dwóch życiowych popaprańców, których celem jest… bezcelowość. A wszystko w formie nawiązującej do konwencji niemego kina i teatru absurdu.

Co gotów jest zrobić aktor, by dostać rolę? Co reżyser, by dostać dobrą recenzję? A co recenzent, by nie musieć oglądać „dzieła”? Wszystkie niuanse i smaczki teatralnego światka poznamy dzięki „Tremie” Teatru Komedia.

Kaliskie „7 minut” obsypano nagrodami na zabrzańskiej Rzeczywistości Przedstawionej. Stary, odchodzący na emeryturę magazynier przekazuje obowiązki młodemu, mającemu go zastąpić pracownikowi. Pełne absurdalnych wątków zderzenie pokoleń udowadnia, że każdy z nas jest mrówką. A może nie?

Z magazynu przeniesiemy się do poczekalni u psychiatry. „Nerwica natręctw” Teatru Gudejko to historia cierpiących na różnego rodzaju zaburzenia pacjentów, którzy postanawiają się leczyć sami, ponieważ lekarz jest nieobecny…

„Supermenka” – Polka współczesna. Matka, żona, córka, wzorowa pracownica i idealna pracodawczyni. Kobieta szczęśliwa, spełniona, a jednocześnie zdesperowana i samotna, rozpaczliwie próbująca poradzić sobie na zakrętach życia.

Rzeszowski „Seks dla opornych” ożywi i rozogni intymną, małżeńską relację. Czy możliwe jest połączenie kobiecych i męskich pragnień po ćwierć wieku wspólnych, życiowych doświadczeń?

„Dwanaście krzeseł” Teatru Śląskiego to międzywojenna satyra. Ukryte w krzesłach diamenty i Nowa Ekonomiczna Polityka napędzają akcję i przywodzą na myśl opresję systemów totalitarnych, nie tylko tego zza wschodniej granicy. Czasem straszną, czasem śmieszną.

Gdański „Raj dla opornych” wyreżyserowała Krystyna Janda, a znani z „Seksu dla opornych” bohaterowie – Barbara i Karol – zajmują się sprawami życiowymi: kłopotami z synem, brakiem środków finansowych, emeryturą…

W finale festiwalowa koprodukcja, czyli „Inteligenci”. Kameralne, rodzinne spotkanie zdemaskuje mity i pokaże, w jak potężnych okopach „inteligenckości” tkwimy. Czarna komedia o fasadowej wolności i sloganach tolerancji, wyreżyserowana przez Roberta Talarczyka. Na scenie między innymi Mirosław Neinert.

tekst: Magdalena Gościniak | na zdjęciu: „Raj dla opornych”, reż. Krystyna Janda (Teatr Wybrzeże z Gdańska)


Pogram:

25.01 piątek

Teatr Śląski
godz. 17.00 i 20.30 > „Otwarcie sezonu” – Michael McKeever – spektakl Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego z Warszawy; przekład Bogusława Plisz-Góral, reżyseria Waldemar Śmigasiewicz. Występują: Ewa Kasprzyk, Anna Oberc, Kamil Kula, Daniel Olbrychski, Marcin Piętowski.

Mallory Dupre to prawdziwa amerykańska gwiazda. Uwielbia żyć w świetle reflektorów, a tabloidy opisują jej kolejne romanse. Taki styl życia to w jej rodzinie tradycja. Edmund - ojciec Mallory jest niemniej popularny, a w liczbie byłych żon sam już nie potrafi się połapać. Podobne temperamenty córki i ojca to, wbrew pozorom, mieszanka wybuchowa. Każde ich spotkanie kończy się awanturą. Najbardziej opanowany w rodzinie jest syn Mallory – Christian, który zrezygnował z aktorstwa na rzecz prowadzenia interesów swojej matki. Jest zadowolony z takiego obrotu sprawy, choć sam nie do końca wie, co chciałby zrobić ze swoim życiem.

26.01 sobota
Teatr Korez
godz. 19.00 > „Gdy przyjdzie sen” – Katarzyna Dworak-Wolak, Paweł Wolak – spektakl Teatru Ludowego z Krakowa; reżyseria Małgorzata Bogajewska. Występują: Weronika Kowalska, Beata Schimsheiner, Iwona Sitkowska, Karolina Stefańska, Cezary Kołacz, Wojciech Lato, Jan Nosal, Piotr Piecha, Karol Polak, Ryszard Starosta, Kajetan Wolniewicz.

Wiejska wspólnota. Tutaj nic się nie ukryje, wszyscy wszystkich znają, wszyscy wszystko o sobie wiedzą. Trudno jest tutaj skrycie o czymś pomarzyć, a jeszcze trudniej zaznać szczęścia. Wszystko trzeba dzielić z sąsiadami, każdą najbardziej intymną cząstkę swojego życia. „Gdy przyjdzie sen” to opowieść o miłości, która zdradziła kochanków. Która rozpaliła w nich marzenia-zmyślenia, jakie nie miały prawa się spełnić. I o prawie najbardziej pierwotnym i bezwzględnym, które każdy nosi w ciemnym zakamarku duszy.

27.01 niedziela
Teatr Śląski
godz. 17.00 i 20.30 > „W poszukiwaniu miłości. Jakobi i Leindental” - Hanoch Levin – spektakl Teatru Tu i Teraz z Warszawy; przekład Michał Sobelman, reżyseria Marcin Hycnar. Występują: Katarzyna Herman, Jacek Braciak, Michał Sitarski.

Dwaj przyjaciele od lat spędzają wspólnie czas pijąc herbatę i grając w domino. Wszystko zmienia się, gdy jeden z nich postanawia „zacząć żyć pełnią życia”. Jakie konsekwencje przyniesie ta decyzja? Czy rzeczywiście szczęście jest na wyciągnięcie ręki? Autor tekstu - Hanoch Levin - to jeden z najważniejszych izraelskich dramatopisarzy, a jego dramaty cieszą się niesłabnącą popularnością na polskich scenach.

28.01 poniedziałek
Teatr Śląski
godz. 17.00 i 20.30 > „Trema” - David French – spektakl Teatru Komedia z Warszawa; przekład Bartosz Wierzbięta, reżyseria John Weisgerber. Występują: Katarzyna Ankudowicz, Kamila Bujalska, Matylda Damięcka, Katarzyna Kwiatkowska, Artur Chamski, Jan Jankowski, Robert Rozmus, Przemysław Sadowski, Patryk Czerniejewski.
Spektakl dla widzów od 15 roku życia.

Co gotowa jest zrobić aktorka, żeby dostać rolę? Co gotowy jest zrobić reżyser, żeby dostać dobrą recenzję? Co gotów jest zrobić recenzent, żeby nie musieć oglądać sztuki? I co są w stanie zrobić wszyscy, żeby usłyszeć brawa? „Trema” przenosi nas w sam środek komicznego teatralnego piekła, w którym we wrzącym kotle emocji, intryg, nadziei i rozczarowań, gotują się aktorzy, reżyserzy i autorzy sztuk. Na Waszych oczach aktorzy będą tworzyć przepis na wielką sceniczną katastrofę.

29.01 wtorek
Teatr Korez
godz. 19.00 > „7 minut” – David Desola – spektakl Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego z Kalisza; przekład Rubi Birden, reżyseria Adam Biernacki. Występują: Maciej Grzybowski, Jakub Łopatka.

Osadzona w realiach magazynu fabrycznego opowieść o zderzeniu ludzkich pokoleń. Dwaj bohaterowie: Bezan, odchodzący na emeryturę stary magazynier, oraz młody Fok, który ma zająć jego miejsce. Ich niepozbawione absurdalnego humoru starcie, jak mogłoby się zdawać, pozostaje kompletnie niezauważone przez wędrujące od lat tą samą ziemską trasą mrówki. Bo mrówek nie obchodzi, czy ktoś ze świata olbrzymów spełni swoje ambicje, pozostawi po sobie ślad dla potomności i czy po tym wszystkim Ziemia nadal będzie się kręcić wokół Słońca. Na szczęście nie jesteśmy mrówkami. A może na nasze nieszczęście nimi nie jesteśmy.

30.01 środa
Teatr Śląski
godz. 17.00 i 20.30 > „Nerwica natręctw” – Laurent Baffie – spektakl Teatru Gudejko z Warszawy; przekład Witold Stefaniak, reżyseria Artur Barciś. Występują: Jowita Budnik, Katarzyna Herman, Karolina Sawka, Artur Barciś, Rafał Królikowski, Zdzisław Wardejn.
Spektakl dla widzów dorosłych.

W poczekalni do psychiatry spotyka się kilkoro pacjentów. Są to wyjątkowe osoby cierpiące na takie fobie jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Tourette’a), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii czy tytułowa nerwica natręctw. Jednak z powodu niekończącej się absencji lekarza pacjenci zaczynają się leczyć sami, zaczyna się prawdziwa jazda.

31.01 czwartek
Teatr Korez
godz. 19.00 > „Supermenka” – Dorota Macieja – spektakl Teatru Gudejko z Warszawy; reżyseria Jerzy Gudejko. Na scenie Jowita Budnik.

Opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki. Kobiety wykształconej, inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej. Matki, żony, córki, pracownika, pracodawcy, kobiety szczęśliwej i nieszczęśliwej, zakochanej i samotnej, spełnionej i zdesperowanej. W Supermence jak w życiu, dramat miesza się z komedią, ironia z życzliwością, filozofia z banałem, a śmiech następuje po łzach i wściekłości. Możemy obserwować Jowitę Budnik w przejmujących monologach, finezyjnych, zabawnych dialogach, próbie tańca erotycznego, w czasie przetykania kolanka pod zlewem i w niezwykle bogatym repertuarze wokalnym.

1.02 piątek
Teatr Korez
godz. 17.00 i 20.00 > „Seks dla opornych” – Michele Riml – spektakl Ave Teatr z Rzeszowa; przekład Hanna Szczerkowska, reżyseria Paweł Szumiec. Występują: Beata Zarembianka i Dariusz Niebudek.

Alice i Henry to małżeństwo z 25-letnim stażem, spędzają weekend w najmodniejszym hotelu w mieście, aby tam przy pomocy poradnika „Seks dla opornych” ożywić swoje życie intymne i odnaleźć dawną namiętność. Wyśmienita komedia, pełna trafnych spostrzeżeń o kobiecych i męskich pragnieniach, wyobrażeniach i punktach widzenia, które rozmijają się pokazując dobitnie, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. „Seks dla opornych” to świetny wybór dla widzów szukających w teatrze rozrywki, ale także dla tych, którzy z teatru chcą wyjść z poczuciem, że to, co przed chwilą zobaczyli, skłania do refleksji.

1.02 piątek oraz 2.02 sobota
Teatr Śląski
godz. 19.00 > „Dwanaście krzeseł” – Nikołaj Kolada – spektakl Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach; przekład Agnieszka Lubomira Piotrowska, adaptacja, reżyseria i opracowanie muzyczne: Anna Tomczyńska, Nikołaj Kolada. Występują: Grażyna Bułka, Dorota Chaniecka, Alina Chechelska, Natalia Jesionowska, Ewa Leśniak, Agnieszka Radzikowska, Violetta Smolińska, Anna Wesołowska, Krystyna Wiśniewska, Bartłomiej Błaszczyński, Antoni Gryzik, Jerzy Kuczera, Wiesław Kupczak, Arkadiusz Machel, Michał Piotrowski, Marek Rachoń, Wiesław Sławik, Marcin Szaforz, Zbigniew Wróbel, Mateusz Znaniecki oraz studenci i absolwenci Szkoły Aktorskiej oraz statyści z zespołu technicznego.

Nikołaj Kolada powraca do Teatru Śląskiego z rosyjską klasyką. Hipolit Worobjaninow poszukuje diamentowego skarbu swojej ciotki, ukrytego w jednym z dwunastu zabytkowych krzeseł. W poszukiwaniach towarzyszy mu Ostap Bender, kanciarz i oszust, a może raczej – jak sam siebie określa – „wielki kombinator”, który dostrzega w tej okazji świetny interes… Spektakl oparty na nowym, uwspółcześnionym tłumaczeniu tekstu.

3.02 niedziela
Teatr Śląski
godz. 19.00 > „Raj dla opornych” – Michele Riml – spektakl Teatru Wybrzeże z Gdańska; przekład Małgorzata Semil, reżyseria Krystyna Janda, polskie teksty piosenek Jacek Cygan. Występują: Małgorzata Brajner, Dorota Kolak, Mirosław Baka.
Przedstawienie powstało w koprodukcji z warszawskim Teatrem Polonia.

Ulubieńcy publiczności, Karol i Barbara z „Seksu dla opornych”, kilka lat później. Tym razem uczą się rozkładać namiot i żyć na łonie natury. Zajmują się pojęciem szczęścia i wolności razem z siostrą Barbary, nową postacią w historii. Jeśli „Seks dla opornych” był rodzajem terapii małżeńskiej, „Raj dla opornych” jest terapią życia. Przedstawienie to nie tylko kontynuacja historii Karola i Barbary, a opowieść o znanych bohaterach w innej sytuacji, w której muszą stawić czoło problemom bliskim każdemu z nas.

8.02 piątek
Teatr Śląski (scena kameralna)
godz. 17.00 i 20.00 > „Inteligenci” – Marek Modzelewski – spektakl Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego oraz Teatru Korez; reżyseria Robert Talarczyk, scenografia i kostiumy Małgorzata Bulanda. Występują: Katarzyna Brzoska, Violetta Smolińska, Paweł Kruszelnicki, Mirosław Neinert. Światowa prapremiera w ramach 12. Katowickiego Karnawału Komedii.

Prapremiera najnowszej sztuki Marka Modzelewskiego. Tym razem dramatopisarz bierze na warsztat mit współczesnej inteligencji, by zapytać, do czego może prowadzić okopywanie się w jedynie słusznym punkcie widzenia. Niczym w najlepszych tekstach Yasminy Rezy, kameralne rodzinne spotkanie ujawnia skrywane napięcia, a niewinna rozmowa okazuje się raczej pretekstem do budowania podziałów niż nawiązywania dialogu.

Spektakl jest koprodukcją Teatru Śląskiego z Teatrem Korez w ramach 12. Katowickiego Karnawału Komedii.


Wydarzenia towarzyszące:

26.01 sobota

Teatr Korez, Galeria
Wystawa rysunków Andrzeja Mleczki (wernisaż po zakończeniu spektaklu „Gdy przyjdzie sen”). Trwa do 25.02.

Andrzej Mleczko urodził się w 1949 roku w Tarnobrzegu. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. W 1971 roku zadebiutował na łamach tygodnika „Student”. Od tego czasu zajmuje się przede wszystkim rysunkiem satyrycznym, ale także plakatem, scenografią, grafiką oraz rysunkiem reklamowym.

Jest autorem ponad 20 tysięcy rysunków i ilustracji opublikowanych w kilkudziesięciu pismach i magazynach. Dotychczas zbiory jego prac ukazały się w ponad 50 książkach i albumach. Twórczość artysty prezentowana była na kilkuset wystawach indywidualnych.

28.01 poniedziałek
Teatr Korez
godz. 19.00 > „Bardzo śmieszne piosenki” – recital Katarzyny Żak; wyk.: śpiew Katarzyna Żak, fortepian Hadrian Filip Tabęcki, perkusja Witold Cisło, akordeon Bartłomiej Krauz, gitara Piotr Malicki. Premiera koncertu odbyła się w sierpniu 2017 roku w Teatrze Atelier w Sopocie.

W programie wykorzystane są teksty przedwojenne Mariana Hemara, Stanisława Ratolda, ale też autorów współczesnych: Wojciecha Młynarskiego, Piotra Bukartyka, Artura Andrusa, Andrzeja Poniedzielskiego.

Twórcy skupiają się wyłącznie na pokazaniu widzowi, czym tak naprawdę może być piosenka aktorska. Jak przy pomocy piosenki i kilkunastu rekwizytów zagrać i pokazać różne wcielenia kobiece - od naiwnej blondynki, poprzez matkę, żonę, kochankę do wampa!

3.02 niedziela
Teatr Korez
godz. 16.00 i 19.00 > „Sokratesa 18” – recital Artura Andrusa; wyk.: śpiew i prowadzenie Artur Andrus, fortepian, gitara Wojciech Stec, kontrabas, akordeon Łukasz Borowiecki, saksofony, klarnet Łukasz Poprawski, perkusja Paweł Żejmo. Gość specjalny Dorota Miśkiewicz.

W recitalu Artura Andrusa usłyszymy znane i wciąż przez publiczność oczekiwane utwory, będące już niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej. Pojawią się także nowe, pochodzące z premierowego albumu „Sokratesa 18”. O podróżach - dalekich i bliskich. O miejscach. Takich, w których autor był i takich, w których go nie było, bo niektóre nawet nie istnieją. O uczuciach. Własnych i cudzych. Przeżytych, zauważonych, zasłyszanych i zmyślonych.

>>> karnawalkomedii.pl
>>> festiwal na Fb


Bilety:
Teatr Korez: 60 zł
Teatr Śląski: 60 zł i 80 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Off Festival 2018
10.08.2018
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2018
2.07.2018
Off Festival 2017
8.08.2017
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2017
7.07.2017
Gorillaz
20.06.2017
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2019, wszystkie prawa zastrzeżone      
hacklink panel hacklink web tasarım hacklink panel eskişehir evden eve nakliyat hacklink satış istanbul evden eve nakliyat instagram takipçi hilesi wordpress seo wso shell hacklink satış hacklink hacklink satış halı yıkama evden eve nakliyat hacklink al paykasa bozum instagram takipçi satın al instagram free followers free followers for instagram instagram takipçi instagram takipçi free instagram followers instagram takipçi kasma instagram beğeni hilesi cheat follower for instagram instagram giriş instagram free follower Zonguldak Escort Escort Samsun Samsun Escort Mersin Escort Malatya Escort Kayseri Escort Kayseri Escort Bayan Gaziantep Escort Gaziantep Escort Bayan Escort Gaziantep Eskisehir Escort Eskişehir Escort Bayan Bursa Escort Bursa Escort Bayan Bursa Escort Beylikdüzü Escort Beylikdüzü Escort Escort Beylikdüzü Beylikdüzü Escort Antalya Escort Bayan Antalya Escort Alanya Escort Escort Alanya Adana Escort Escort Malatya Alanya Escort Konya Escort Bodrum Escort Kuşadası Escort Hatay Escort Gaziantep Escort Adana Escort Kıbrıs escort bayan Girne escort Bursa Escort Cami Halıları Promosyon ürünleri çiğköfte Cami Halıları Cami Halıları ankara escort rus porno izle porno izle izmir escort şişli escort ankara escort ankara escort şişli escort beylikdüzü escort beylikdüzü escort izmir escort ankara escort