Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
niedziela 19.01.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Soundcheck

Soundcheck

1.08.2019-7.09.2019
Rondo Sztuki, Katowice


Każdy z nas ma muzyczne inspiracje i ideały. Swoje fascynacje, na jedynej wspólnej wystawie Potencji (i w Polsce i w tym roku), pokazują Karolina Jabłońska, Tomek Kręcicki i Cyryl Polaczek. W charakterystyczny dla siebie sposób ironicznie przedstawiają muzyczne akcesoria i atrybuty władzy muzyka nad tłumem.

Najświeższe prace członków Potencji, za pomocą wyraźnej narracyjności oraz znakomitego posługiwania się symbolami i skrótami, opowiadają niebanalne historie. Artystyczne trio przerysowuje świat i w ironiczny sposób ukazuje codzienność, która często pod zabawnymi scenami skrywa bolesne prawdy.

Każdy twórca Potencji swoją opowieść snuje w inny sposób. Nie przeszkadza to jednak w stworzeniu dialogu pomiędzy poszczególnymi pracami. Wystawa to świat marzeń, niespełnionych ambicji i zadyszki młodości.

oprac.: Adrianna Helena Mrowiec | zdjęcie: Karolina Jabłońska, „Disco”, 2017„Soundcheck” – wystawa grupy Potencja: Karolina Jabłońska, Tomek Kręcicki i Cyryl Polaczek; kurator Adrian Chorębała. Ukazuje muzyczne fascynacje Karoliny Jabłońskiej, Tomka Kręcickiego i Cyryla Polaczka w charakterystyczny dla nich sposób: znaczące detale, ironiczne przedstawienia muzycznych akcesoriów i atrybutów władzy muzyka nad tłumem, poetyka na pograniczu jawy i snu, a także dynamika zdarzeń skontrapunktowana pastelowym bezruchem życia zamkniętym w jednym kadrze. Najnowsze obrazy autorstwa członków Potencji mają w sobie wyraźną narracyjność i zdolność do opowiadania za pomocą symboli i skrótów. Pokazują świat trochę przerysowany, skupiony na ironicznym podejściu do rytuałów codzienności, iskrzących od zabawnych scen, ale często bolesnych, uciekających od niechcianych prawd. Wernisaż 1.08 (czwartek), godz. 21.00. Wystawa potrwa do 7.09.

>>> wystawa na Fb


Bilety:
wstęp wolny

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2019, wszystkie prawa zastrzeżone