Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
niedziela 19.01.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Pokazy przedpremierowe: Ból i blask

Pokazy przedpremierowe: Ból i blask

15.08.2019-22.08.2019 | godz. 18.00
Kino Światowid, Katowice


„Kocham Pedro – jest moim mentorem i mistrzem. Gram w filmach od 40 lat. To trudny zawód, pełen bólu. Ale zdarzają się chwile blasku i chwały. To jest właśnie ta chwila.” – mówił Antonio Banderas odbierając statuetkę dla Najlepszego Aktora na tegorocznym Festiwalu w Cannes.

Aktor wiele zawdzięcza Pedro Almodóvarowi. Młody artysta, który w wieku 19 lat przeniósł się z rodzinnej miejscowości do Madrytu, występował w niepoprawnych politycznie spektaklach niezależnej grupy teatralnej. Dorabiał także jako kelner. Pewnego dnia w kawiarni 30-letni Pedro Almodóvar zaczepił młodzieńca i powiedział: „Powinieneś grać w filmach”. I tak w 1982 roku Banderas zadebiutował w „Labiryncie namiętności” oraz „Sztucznych rzęsach” wyprodukowanych przez hiszpańskiego mistrza.

Reżyser znany jest z doprowadzania aktorów do granic ich możliwości. Praca z nim opiera się na ryzyku, ale także na niepowtarzalnym zaufaniu. Aktor wspomina „Do roli w „Bólu i blasku” musiałem zapomnieć o wszystkim, czego wcześniej nauczyłem się przy amerykańskich produkcjach. Pedro powiedział, że absolutnie nie jest tym zainteresowany, że chce mnie odrzeć z poczucia bezpieczeństwa i pokazać całą prawdę. Tylko on potrafi zdjąć ze mnie maskę”.

Bohaterem filmu jest Salvador Mallo, kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie. Wraca do dzieciństwa, do pierwszej miłości, do pierwszego spotkania z kinem. Dzięki wspomnieniom stara się zmierzyć z teraźniejszością.

W filmie hiszpański mistrz ponownie łączy siły ze swoją muzą, Penélope Cruz oraz Antonio Banderasem. Jak podaje „The Hollywood Reporter”, produkcja została okrzyknięta najlepszym i zarazem najbardziej osobistym filmem Almodóvara od lat. Prawdziwość tych słów możecie sprawdzić na przedpremierowych pokazach filmu w Światowidzie.

oprac.: Adrianna Helena Mrowiec | zdjęcie: „Ból i blask”, reż. Pedro Almodóvar (kadr z filmu)„Ból i blask”, reż. Pedro Almodóvar. Wyst.: Antonio Banderas, Penélope Cruz, Leonardo Sbaraglia, Asier Etxeandia, Cecilia Roth, Raúl Arévalo, Nora Navas; dystrybucja Gutek Film

Pokazy przedpremierowe:
Kino Światowid > 15-22.08, godz. 18.00


>>> pokazy na stronie Kina Światowid
>>> wydarzenie na Fb


Bilety:
13-18 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2019, wszystkie prawa zastrzeżone