Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
piątek 21.02.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Bartek Buczek. Kolarz.

Bartek Buczek. Kolarz.

14.09.2019-28.09.2019
Rondo Sztuki, Katowice


Co ma wspólnego sport ze sztuką? Okazuje się, że bardzo dużo.

Akcesoria kolarskie, takie jak kaski, kierownice czy kostiumy, nie spełniają tylko funkcji praktycznych. Są niezwykle dopracowanymi przedmiotami designerskiego kultu. Ich doskonałość często spotyka się emocjonalnym odbiorem, nie różniącym się wiele od odbioru i recenzowania sztuki.

Zachwyt ten jednak nie odnosi się tylko do estetyki, ale także do parametrów, które wpływają na osiągane rezultaty sportowe. Przecież chodzi o to, by stawać się szybszym! Najlepsze akcesoria posiadają aerodynamiczny kształt oraz są doskonale dopasowanie do ciała. Dzięki obrazom Bartka Buczka, artysty i kolarza-amatora, na których widnieją kaski kolarskie, możemy dostrzec fascynację prędkością zamkniętą w pozornie zwykłym przedmiocie.

Co jeszcze łączy te dwie dziedziny? Zarówno artysta, jak i sportowiec czerpie przyjemność z tego, że jest oglądany. Obcisły strój kolarski w charakterystyczny sposób eksponuje znakomicie zbudowane sylwetki zawodników. Zasłania tyle ciała ile powinien oraz uwydatnia muskulaturę, która sama w sobie jest już pewnego rodzaju trofeum. Wykonywane przez Buczka wystawy treningów/ performance’ów są odzwierciedleniem potrzeby bycia podglądanym obiektem.

Bartek Buczek w swoim najnowszym projekcie scalił w jedno sztukę i kolarstwo, zatarł między nimi granice fizyczne, semantyczne i tożsamościowe. Pokazywane na wystawie w Rondzie Sztuki prace balansują na granicy dwóch całkowicie innych, a jednocześnie dopełniających się światów.

oprac.: Adrianna Helena Mrowiec | zdjęcie: Bartek Buczek„Kolarz” – wystawa projektu Bartka Buczka. Jest metaforą artysty i świata sztuki. Terminy takie jak doping, peleton czy żółta koszulka lidera nabierają w stworzonym przez autora kontekście nowego znaczenia. Zaproszeni artyści: Przemysław Branas, Rafał Dominik, Michał Gayer, Martyna Kielesinska, Karol Radziszewski, Filip Rybkowski, Jan Szewczyk, Konrad Żukowski. Kurator: Michał Suchora. Wystawa w ramach Festiwalu Ars Cameralis. Wernisaż 14.09 (sobota), godz. 18.00. Wystawa trwa do 28.09.

>>> wystawa na stronie Ronda Sztuki
>>> wydarzenie na Fb


Bilety:
wstęp wolny

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone