Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
poniedziałek 6.07.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Riedel 4 Riedel

Riedel 4 Riedel

13.12.2019 | godz. 18.30
Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice


Riedel 4 Riedel to wyjątkowy hołd złożony ojcu przez syna, a zarazem kawał historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Trudno coś odkrywczego napisać o Ryszardzie Riedlu. To postać pomnikowa dla rodzimego bluesa. Powstały o nim książki, filmy i miejskie legendy. Kanoniczne utwory Dżemu zna każdy, od stałego bywalca lokalnej dyskoteki, przez prawnika przechadzającego się po mieście z szarą aktówką, po harlejowca przemierzającego każdego roku połowę Polski w drodze na Suwałki Blues Festival.

Riedel potrafił porwać tłumy spontanicznym zawołaniem: „Się macie, ludzie!”, zjednywał sobie sympatię byciem szczerym do bólu i śpiewaniem z potrzeby serca, wyzwalał u słuchaczy nieustające poczucie wolności. Tworzył i żył na własnych warunkach, czym zapracował sobie na miano ostatniego hippisa naszych czasów. Odszedł ćwierć wieku temu, ale jego „Whisky”, „List do M.” czy „Wehikuł czasu” przetrwały boom na disco-polo, modę na góralski folk i popularność nastoletnich idoli z telewizyjnych castingów.

Wydaje się, że autor „Snu o Victorii” miłość do bluesa przekazał synowi w genach. Już we wczesnym dzieciństwie mały Sebastian słuchał wspólnie z ojcem płyt, zdarzało mu się też uczestniczyć w próbach słynnego zespołu taty. Za gitarę chwycił jako nastolatek, a wieku 16 lat powołał do istnienia grupę Cree, której historię wciąż pisze.

Projekt Riedel 4 Riedel stanowi zatem wyjątkowo osobistą formę uczczenia pamięci legendarnego wokalisty Dżemu. Za sprawą zupełnie nowych, orkiestrowych aranżacji autorstwa Tomasza Szymusia, kompozytora, aranżera, dyrygenta, absolwenta katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, zbliżające się koncerty powinny usatysfakcjonować zarówno oddanych fanów śląskiej formacji, jak i młodą publiczność. Krótka trasa obejmuje swoim zasięgiem oprócz Katowic również Łódź i Wrocław.

tekst: Roman Szczepanek | na zdjęciu: zespół Cree

>>> wydarzenie na Fb


Bilety:
99-129 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone