Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
sobota 7.12.19

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Dwunastu gniewnych ludzi

Dwunastu gniewnych ludzi

12.12.2019-15.12.2019
Teatr Miejski w Gliwicach, Gliwice


Kilka miesięcy temu pisaliśmy o szale w polskim teatrze na vintage’owe lektury: „Między ustami a brzegiem pucharu” w Sosnowcu, „Pan Kleks” w Toruniu i Krakowie, „Matka Joanna od Aniołów” w Warszawie” itd.

To jeszcze nic! Prawdziwy odlot zaczyna się, gdy teatralni realizatorzy podczas wykopalisk sięgają po gatunki pełne krwi, prochu i wyrobów meblarskich wykorzystywanych w celach niezgodnych z przeznaczeniem. Czyli po kryminały i thrillery.

Na razie niekwestionowanym zwycięzcą w tej kategorii jest „Mock. Czarna burleska”, ale żwawo dogania go „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach”. Sporo też z pewnością na tym odcinku zamiesza kolejny gliwicki zawodnik, czyli „Dwunastu gniewnych ludzi” w reżyserii Adama Sajnuka.

To nie będzie pierwszy lifting tej perły amerykańskiej kinematografii. Akurat 12 lat temu realizacji podjął się Nikita Michałkow i stworzył wstrząsający obraz ówczesnej prowincjonalnej Rosji. Jaka Polska wyłoni się ze sporu nakreślonego przez Sajnuka, przekonamy się 12 grudnia.

tekst: Pola Sobaś-Mikołajczyk | zdjęcie: Rafał Meszka„Dwunastu gniewnych ludzi” – scenar. Reginald Rose; reż. Adam Sajnuk, scenogr. Katarzyna Adamczyk, muz. Michał Lamża. Wyst.: Kamilla Baar (gość.), Stanisław Brudny (gość.), Karolina Olga Burek, Maria Ciunelis (gość.), Przemysław Chojęta (gość.), Izabela Dąbrowska (gość.), Mariusz Galilejczyk, Marta Klubowicz (gość.), Aleksandra Maj, Dominika Majewska, Krzysztof Prałat, Błażej Wójcik.

Premiera: 12.12 (czwartek), godz. 19.00

Pozostałe spektakle w grudniu:
13.12 (piątek), godz. 19.00
14.12 (sobota), godz. 19.00
15.12 (niedziela), godz. 18.00


>>> strona spektaklu @ Teatr Miejski w Gliwicach


Bilety:
premiera: 50-100 zł
pozostałe spektakle: 40-70 zł

Mamy dla Was zaproszenie na spektakl 13 grudnia. Aby je zdobyć, należy 10.12 o godz. 12.00 przesłać na adres konkurs@ultramaryna.pl maila ze swoim imieniem, nazwiskiem oraz nazwiskiem reżysera filmu "Dwunastu gniewnych ludzi" z 1957 roku.

W tytule maila prosimy wpisać: Dwunastu gniewnych ludzi. Kto pierwszy i jeszcze nie zdobył u nas w tym miesiącu biletu, ten lepszy!

Uwaga, w przypadku wysłania kilku maili z jednego adresu lub na to samo nazwisko, bierzemy pod uwagę tylko pierwszy z nich. O zdobyciu/nie zdobyciu wejściówki poinformujemy mailem zwrotnym (nie dotyczy to osób, które prześlą maila w zupełnie innym terminie). Prosimy o przemyślane podawanie danych osobowych, zwrotów nie przyjmujemy.

Biorąc udział w konkursie zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Ultramarynę w celu przeprowadzenia konkursu, w szczególności przyznania i wydania nagród. Twoje dane osobowe będą wykorzystywane zgodnie z odpowiednimi regulacjami prawnymi, w szczególności na zasadach określonych w ustawie z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Bilet = dla 1 osoby, zaproszenie = dla 2 osób. Może się zdarzyć, że zamiast pojedynczych biletów rozdamy podwójne zaproszenia (ale nie odwrotnie).

Powyższe zasady mają zastosowanie w przypadku wszystkich konkursów przeprowadzanych przez Ultramarynę na www.ultramaryna.pl i www.facebook.com/ultramaryna.
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2019, wszystkie prawa zastrzeżone