Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
piątek 21.02.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Wielka Sztuka w Rialcie: Salvador Dali – w poszukiwaniu nieśmiertelności

Wielka Sztuka w Rialcie: Salvador Dali – w poszukiwaniu nieśmiertelności

1.03.2020 | godz. 17.30
Kinoteatr Rialto, Katowice


Tym razem na dużym ekranie życie i twórczość wielkiego artysty. Przyjrzymy się dokładnie Salvadorovi Dalemu oraz jego muzie. Opowieść zaczyna się w momencie, kiedy to utalentowany Hiszpan dołącza do grupy surrealistów i poznaje Galę. Historia kończy się w 1989 roku, czyli w monecie śmierci Dalego.

Podczas projekcji odwiedzimy trzy ważne w życiu artysty miejsca: jego stały dom i pracownię, dom rodzinny oraz Púbo, symbol miłości Dalego do Gali. Poprzez zdjęcia i zapiski, niektóre z nich nigdy niepublikowane, przybliżamy się do malarza, któremu udało się wypracować reputację, będącą sztuką samą w sobie.

Dokument pozwoli także wyjść poza schemat Salvadora-malarza. Pomoże dostrzec to, co skrywane jest pod tym określeniem. Zbadamy go jako człowieka oraz poznamy przestrzeń, którą sobie wyobrażał. To właśnie dzięki niej nieśmiertelność geniusza ma dzisiaj prawo bytu.

oprac.: Adrianna Helena Mrowiec | zdjęcie: mat. pras.„Salvador Dali – w poszukiwaniu nieśmiertelności”, reż. D. Pujol, Hiszpania, 2018, 110 min.
>>> pokaz na stronie Rialta


Bilety:
25 zł

Mamy dla Was zaproszenie na pokaz 1 marca. Aby je zdobyć, należy 27.02 o godz. 12.00 przesłać na adres konkurs@ultramaryna.pl maila ze swoim imieniem, nazwiskiem oraz odpowiedzią na pytanie: w którym roku Salvador Dali rozpoczął studia w Królewskiej Akademii Sztuki w Madrycie.

W tytule maila prosimy wpisać: Wielka sztuka. Kto pierwszy i jeszcze nie zdobył u nas w tym miesiącu biletu, ten lepszy!

Uwaga, w przypadku wysłania kilku maili z jednego adresu lub na to samo nazwisko, bierzemy pod uwagę tylko pierwszy z nich. O zdobyciu/nie zdobyciu wejściówki poinformujemy mailem zwrotnym (nie dotyczy to osób, które prześlą maila w zupełnie innym terminie). Prosimy o przemyślane podawanie danych osobowych, zwrotów nie przyjmujemy.

Biorąc udział w konkursie zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Ultramarynę w celu przeprowadzenia konkursu, w szczególności przyznania i wydania nagród. Twoje dane osobowe będą wykorzystywane zgodnie z odpowiednimi regulacjami prawnymi, w szczególności na zasadach określonych w ustawie z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Bilet = dla 1 osoby, zaproszenie = dla 2 osób. Może się zdarzyć, że zamiast pojedynczych biletów rozdamy podwójne zaproszenia (ale nie odwrotnie).

Powyższe zasady mają zastosowanie w przypadku wszystkich konkursów przeprowadzanych przez Ultramarynę na www.ultramaryna.pl i www.facebook.com/ultramaryna.
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone