Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
wtorek 9.08.22

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
OFF Festival 2022

OFF Festival 2022

4.08.2022-7.08.2022
Katowice


Obchodzący w tym roku 15-lecie OFF Festival odbędzie się w standardowej formule, za którą tęskniliśmy przez ostatnie dwa lata. Zeszłoroczny format tzw. „country clubu” pozostawił w publiczności spory niedosyt. Wygląda na to, że tego lata wydarzenie ma szansę wrócić do formy, z której jest znane w Polsce oraz Europie.

Z festiwalową aplikacją w dłoniach, stosownym nakryciem głowy i porządną warstwą kremu z wysokim filtrem na podekscytowanych twarzach znów będziemy główkować, jak nie przegapić interesujących nas koncertów i mieć jeszcze chwilę na spotkania z przedstawicielami innych dziedzin kultury oraz starymi, jak również zupełnie nowymi znajomymi.

Letnie muzyczne święto rozpocznie się w czwartek, 4 sierpnia, koncertami rozlokowanymi w kilku katowickich przestrzeniach pod wspólnym szyldem OFF Before Czujesz Klimat. Wśród nich warto zwrócić uwagę na Eddiego Chacona – niegdyś 1/2 duetu Charles & Eddie, który w latach 90. wylansował światowy przebój „Would I Lie to You”. Po trzech dekadach muzycznego milczenia powrócił z wysublimowanym brzmieniem R’n’B na solowym albumie „Pleasure, Joy and Happiness” wydanym w 2020 r. W czasie wolnym od muzykowania Chacon spełniał się jako dyrektor kreatywny „Autre Magazine”, publikujący w przeszłości rozmowy z Davidem Hockneyem, Johnem Watersem czy Yayoi Kusamą. Amerykanina będzie można posłuchać w Kościele Ewangelicko-Augsburskim.

W piątek, 5 sierpnia, w Dolinie Trzech Stawów będzie można spotkać legendarne przedstawicielki ruchu riot grrrl, czyli formację Bikini Kill. Pionierki dziewczyńskiego grania powracają na scenę w czasach, kiedy ich głos jest równie istotny, jak 30 lat temu. Fani gitar z pewnością oczekują na występ amerykańskiego DIIV czy jednego z najgłośniejszych przedstawicieli nowej fali brytyjskiego postpunka, czyli Squid.

Jednym z obowiązkowych punktów drugiego dnia festiwalowego weekendu jest koncert Iggiego Popa. Napisano i powiedziano o nim chyba już wszystko, pozostaje tylko skonfrontować się z jego muzyczną legendą podczas jego kolejnego już występu w Katowicach. Temperaturę sobotniej nocy postarają się podwyższyć Sofia Kourtesis oraz Ela Minus, prezentując dopełniające się oblicza house’u. Zgoła odmienne, lecz nie mniej frapujące zaproszenie na parkiet wystosuje kolektyw Polonia Disco, dla którego fenomen muzyki chodnikowej lat 90. XX wieku stał się inspiracją do sprawdzenia, jak brzmiałyby piosenki disco polo napisane i wyprodukowane przez muzyków współczesnej polskiej sceny niezależnej. Natomiast Mdou Moctar udowodni, że warto przyglądać i przysłuchiwać się temu, jakie muzyczne talenty skrywa północnoafrykańska ziemia.

Podczas ostatniego dnia OFF Festivalu Papa Dance zmierzą się z materiałem ze swojego debiutanckiego longplaya „Poniżej krytyki”, który w całości zabrzmi na Scenie Głównej. Ulubieńcy polskiej publiczności, Metronomy, również powrócą na teren Doliny Trzech Stawów, tym razem z materiałem z ostatniej płyty zatytułowanej „Small World”. Charlotte Adigéry & Bolis Pupul poruszą trudne tematy rasizmu, ksenofobii oraz mizoginii za pomocą mieszanki tanecznej elektroniki i rocka, doprawionej łobuzerskim urokiem i solidną porcją humoru.

Reprezentacja polskich artystów na scenach OFF Festivalu to m.in. romansujący z ejtisowym brzmieniem Kamil Hussein, intermedialne duety Franka Warzywo i Młodego Buddy oraz Chair, indie-poptymiści Oxford Drama i Oysterboy, shoegaze’ujący debiutanci z Midsommar czy Dziarma oraz Bedoes – być może najmniej oczywiści goście tegorocznej edycji festiwalu dowodzonego przez Artura Rojka.

tekst: Kamil Osękowski | na zdjęciu: DIIV


więcej na stronie festiwalu i na wydarzeniu na Fb

4.08 > Katowice > Willa Kilara, .KTW, Wolno, Kościół Ewangelicko-Augsburski, III LO

5-7.08 > Dolina Trzech Stawów


Bilety:
419 zł (bilet 3-dniowy)
519 zł (bilet 3-dniowy + pole namiotowe)
249 zł (bilet 1-dniowy)

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.


Ultramaryna realizuje projekt pn. „Internetowa platforma czasu wolnego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i zatrudnienia w przedsiębiorstwie.
Efektem projektu będzie transformacja działalności w stronę rozwiązań cyfrowych. Wartość projektu: 180 628,90 PLN, dofinansowanie z UE: 128 035,50.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2022, wszystkie prawa zastrzeżone