Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
wtorek 7.02.23

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Rzeczywistość ewentualna. Mądrość znikającej przyrody

Rzeczywistość ewentualna. Mądrość znikającej przyrody

12.01.2023-5.02.2023
Rondo Sztuki, Katowice


Natura może stanowić medium innowacji, nawet jeśli (na ten moment) tylko na poziomie konceptualnym. WUD Silesia zaprasza na wyjątkową wystawę, która próbuje godzić nasze relacje ze zwierzętami i wciąż rozwijającą się technologią.

Wkraczając do świata „Rzeczywistości ewentualnej” mamy szansę na spojrzenie w rozgałęziające się przyszłe linie czasowe, gdzie człowiek potrafi porozumieć się z innymi gatunkami zamieszkującymi Ziemię. Co mogłoby wyniknąć z równie niecodziennego odkrycia?

Aby poznać odpowiedź na to pytanie, warto udać się do Ronda Sztuki między 12 stycznia a 15 lutego. Dzięki interaktywnym, efektownym wizualnie instalacjom artystycznym w pełni zanurzyć się można w zamierzonej przez twórców wizji przyszłości.

Głównym celem „Rzeczywistości ewentualnej” jest uwrażliwienie na potrzeby zwierząt i przypomnienie o konieczności symbiotycznej współpracy z nimi. Smaczku nadaje fakt, iż przedstawione na wystawie gatunki figurują na liście zagrożonych w Polsce.

Kuratorstwem i zaprojektowaniem tej niezwykłej wystawy w duchu projektowania spekulatywnego zajęły się Agata Magdalena Nowak (WUD Silesia/Morfika), Natalia Pietruszewska-Golba (ASP Kraków) i Joanna Pastusińska (ASP Katowice). W czasie jej trwania będzie można wziąć udział w licznych spotkaniach tematycznych oscylujących wokół motywu przewodniego. Z pełną ich rozpiską zapoznać się można na stronie wudsilesia.pl/rzeczywistosc-ewentualna. Wstęp na wystawę i wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny.

tekst: Paweł Ćwikliński
Bilety:
wstęp wolny

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.


Ultramaryna realizuje projekt pn. „Internetowa platforma czasu wolnego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i zatrudnienia w przedsiębiorstwie.
Efektem projektu będzie transformacja działalności w stronę rozwiązań cyfrowych. Wartość projektu: 180 628,90 PLN, dofinansowanie z UE: 128 035,50.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2022, wszystkie prawa zastrzeżone