Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
wtorek 7.02.23

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
16. Katowicki Karnawał Komedii

16. Katowicki Karnawał Komedii

27.01.2023-6.02.2023
Teatr Korez, Katowice
Teatr Śląski, Katowice


W Polsce komedia (a może tragifarsa?) to porządek dzienny, co najmniej od czasu Barei. Katowice wolą kanalizować ten komediowy trend, umieszczając go na teatralnej scenie, z odpowiednią maską. A może rzecz w tym, aby zacząć z uśmiechem nowy rok? Wchodzimy zatem roztańczonym, karnawałowym krokiem na scenę.

Dobór tytułów w KKK powinien dać powody do radości każdemu. Posłuchamy piosenek ulicznych, o lekkich obyczajach i nieciężkich pieniądzach. Poznamy historie z mocno dystyngowanych dzielnic metropolii. Przeanalizujemy opowieści psychoterapeutów, weźmiemy udział w talent show, będziemy świadkami zdrady, morderstwa, śledztwa, a nawet jednego pogrzebu.

Warto zwrócić uwagę szczególnie na dwa spektakle. W pierwszym objawi się na scenie sam Krzysztof Krawczyk, i to w paru wcieleniach. Fenomen muzyczny, legenda estrady dla co najmniej paru pokoleń Polek i Polaków. Popkultura, kreacja, blaga, wiara i zwątpienie. I fenomenalny Mariusz Ostrowski, którego część z was zapewne kojarzy z filmu „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”. Tu na żywo w „Chciałem być” Teatru Powszechnego z Łodzi.

W drugim poznamy historię zupełnie zwykłą. Oto nauczycielka polskiego traci pamięć. Próbuje sklejać wspomnienia – raz patetycznie, raz groteskowo. Pomagają (i nie pomagają) mity narodowe i modlitwy kościelne. Absurd życia czy jego sens? Zwykłą kobietę z niezwykłą pamięcią odgrywa Gabriela Muskała, którą oglądaliśmy w filmowej „Fudze” Agnieszki Smoczyńskiej. W wersji mono będzie jednak o wiele bardziej śmiesznie… i będzie to zupełnie inna opowieść, bo napisana przez duet Amanita Muskaria, czyli siostry Monika i Gabriela Muskały.

tekst: Magdalena Gościniak | zdjęcie: Tomasz Stańczak („Chciałem być”, Teatr Powszechny)


>>> zobacz program i kup biletpo imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.


Ultramaryna realizuje projekt pn. „Internetowa platforma czasu wolnego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i zatrudnienia w przedsiębiorstwie.
Efektem projektu będzie transformacja działalności w stronę rozwiązań cyfrowych. Wartość projektu: 180 628,90 PLN, dofinansowanie z UE: 128 035,50.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2022, wszystkie prawa zastrzeżone