Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
środa 28.10.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Donna Regina: Avant popowy powiew lekkości

Donna Regina: Avant popowy powiew lekkości

25.04.2004 | godz. 20.00
Jazz Club Hipnoza, Katowice


Nareszcie niemiecka grupa Donna Regina zagości podczas swoich koncertów w Polsce na Górnym Śląsku. Są to już kolejne odwiedziny zespołu w naszym kraju, wcześniej jednak nie grali w naszym regionie. Donna Regina to duet rodzinny Reginy i Günthera Janssen. Przed 3 laty dołączył do grupy Steffen Irlinger, który wzbogaca świat Donny Reginy o wyrafinowaną, podaną w doskonałych proporcjach elektronikę. Od tego czasu ta grupa z Kolonii nagrywa prawie co roku płytę, która wzbogaca świat o kolejne oniryczno-eteryczne dźwięki z krainy ciepłego avant popu.

Muzyka zespołu zawdzięcza swój niepowtarzalny charakter głosowi Reginy Janssen. Frontalnie wysunięty stanowi dla wokalistki instrument, dzięki któremu przekazuje ona słuchaczowi morze emocji. Uwodzi, wprowadza w delikatny trans, poddaje terapii subtelnej wrażliwości, roztacza wszechogarniające ciepło. Twórczość Donny Reginy stawia się w jednym rzędzie z takimi tuzami avant popu jak Lali Puna, Saint Etienne, Barbara Morgenstern, a ich 3 ostatnie płyty wydane w niezależnej wytwórni Karaoke Kalk cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród zwolenników alternatywnej odmiany popu.

Koncerty Donny Reginy w Polsce będą tym ciekawsze, gdyż grupa będzie promować swoje starsze, dotąd niedostępne utwory z wcześniejszych albumów, które zostaną wydane na specjalnej kompilacji The Early Years. Wydawnictwo to powstało specjalnie dla polskich fanów, którzy często pytali o ich pierwsze krążki. Nagrania te swego czasu zachwyciły Japończyków, a do ich wielkich fanów należy m.in. zespół Mouse on Mars.

Czasami pisze się piosenki, innym razem pracuje się z dźwiękami i rytmem – a od czasu do czasu wydaje się, że nagrywasz tylko mgliste impresje – jakby powiew powietrza znalazł swoją drogę na taśmę – tak opowiada o swej pracy Günther Jennsen. Odpowiedzialna za słowa Regina Jennsen inspirowana jest wieloma elementami jej świata: snami, tęsknotą, marzeniami, odkrywaniem w sobie kobiecości. Wszystko to owiane jest mgiełką niedopowiedzeń. Czasami jak śpiewa wydaje się, że rzuca urok, spod którego trudno się uwolnić.

Tekst: Adrian Chorębała
Zdjęcie: Gusstaff Rec.

Ultramaryna jest patronem medialnym koncertu


Bilety:
20 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone