Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
piątek 18.09.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
JEWellery Project: Mazzoll/ Roth/ Sirkis

JEWellery Project: Mazzoll/ Roth/ Sirkis

20.01.2005 | godz. 20.00
Jazz Club Hipnoza, Katowice


Mazzoll to skrajny indywidualista, podporządkowujący całość swoim koncepcjom estetycznym, nie uznający demokracji w sztuce i nawet nie starający się o stwarzanie jej pozorów. Jednak nie znaczy to, że nie uznaje on autorytetów. Potrafi wspólnie twórczo pracować i rywalizować. Jego koncerty to energetyczny przekaz o otwartej formie i nieprzewidywalnym finale.

Mazzoll, który zawsze lubił kontrasty, tym razem wystąpi w projekcie izraelsko-polskim – JEWellery. Trzeba przyznać, że w międzynarodowej konkurencji Mazzoll sprawdza się najlepiej, czego dowodem są koncerty z Peterem Brötzmanem, Johnem Dobie i Shoji Hano. Usłyszymy muzykę free najwyższej próby. Nie oznacza to jednak, że nie będzie piosenek. Niesforny Mazzoll, gdy atmosfera na koncercie staje się przyjazna, lubi sobie pośpiewać w drugim secie, zaczynając od: „Ojczyzną naszą dobroć, dobroć, dobroć”.

Asaf Sirkis – współtwórca Tria and The Time / No Time Conflict. Ten urodzony w Izraelu muzyk ma za sobą gruntowne studia perkusyjne i współpracę z wieloma znanymi instrumentalistami, są tu m.in.: John Etheridge, Gary Husband, John Taylor, Steve Lodder. Asaf jest też twórcą takich grup, jak Asaf Sirkis Trio, z którą nagrał płytę One Step Closer i The Inner Noise, która również legitymuje się nagraniem płytowym. Od końca lat 90. muzyk mieszka i tworzy w Londynie.

W skład tria wchodzi także saksofonista i flecista Gilad Roth. Po ukończeniu konserwatorium muzycznego w Rotterdamie (w 2002 roku), związał się z Rotterdams Fabrikat Big Band, z którym wykonuje współczesną muzykę klasyczną. —Andrzej Kalinowski.


Bilety:
20 zł i 15 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone