Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
środa 11.12.19

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
X-Boys: m.Bunio.s & Fisz

X-Boys: m.Bunio.s & Fisz

20.05.2005 | godz. 20.00
Elektro Klub, Katowice


20 maja (piątek) po raz kolejny i ostatni w klubie Elektro Fisz wspólnie z Buniem zagrają jako rezydencki projekt X-Boys. Towarzyszący Fiszowi Bunio (Michał Skrok) to również bardzo mocna postać w niezależnym światku muzycznym. Ten producent, gitarzysta i gitarzysta basowy ma już na swoim koncie trzy albumy („Perz”, „Historie+R”, „Symfonia Lo-Fi”), na których jego twórczość rozwinęła się od abstract hip-hopu po mocno jazzujący ambient. W swej muzycznej przeszłości brał udział w wielu projektach, jak Legwan Allstars czy Mazoll & Arytmic Elektron. Obecnie jest jedną z głównych postaci w trójmiejskim zespole Ludzie, który w zeszłym roku wprowadził wiele pozytywnego zamieszania na niezależnej scenie i wydał jedną z ciekawszych płyt roku 2004. Część czytelników Ultramaryny z pewnością pamięta efekty jego współpracy z Leszkiem Możdżerem, która skupiła się na dekonstrukcji twórczości Witolda Lutosławskiego. Na jego koncie jest także wiele występów z zaprzyjaźnionymi muzykami Emiter czy Bartweba.

Fisz na polskim rynku muzycznym osiągnął bardzo mocną pozycję. To pseudo pojawia się zarówno przy okazji takiego tematu, jak inteligentny hip-hop, najciekawszych „żywych” składów czy też oryginalnej DJki. Szybko twórczość Fisza stała się łatwo rozpoznawalnym symbolem bardzo wysokiej jakości dźwięków w porównaniu do bezpłciowego i wypełniającego wszystko na około „blokowego” hip-hopu. Nagrał już cztery płyty, zaczynając od rewelacyjnego debiutu „Polepione dźwięki”, poprzez „Na wylot” i „F3”, na ostatniej „Wielki Ciężki Słoń” kończąc, na każdej zmienia zarówno otaczające go instrumentarium, jak i stylistykę. Ciągle zachowuje bardzo wyraźny indywidualny, często wręcz introwertyczny styl. Często określany, może trochę na wyrost, jako „polski Mos Def” musi utrzymywać stały poziom swych produkcji.

X-Boys to bardzo świeży pomysł zrodzony na osi współpracy Gdańsk – Warszawa, to klasyczny duet DJski, któremu towarzyszy sampler, wokoder i klawisze. Panowie na wspólnie poruszają się w klimatach elektroniczno, dubowo, jazzowo osiemdziesiątych. Ich styl jest dość eklektyczną mieszanką click elektoniki, house, electro i chill out. Podczas ich występów nie brakuje muzyki z takich mniej lub bardziej znanych wytwórni: Compost, G-stone, Ninja Tune, Stones Throw, Tiger Sushi, Ubiquity, Versatile i ~scape. Ich wspólne sety trwają ponad kilka godzin z pełną gwarancją wysokiej jakości starannie wyselekcjonowanymi najrozmaitszymi nowymi brzmieniami. Ten niekonwencjonalny duet może stać się jedną z większych klubowych atrakcji nadchodzących miesięcy. —Bartek Hilszczański


Bilety:
wstęp wolny

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2019, wszystkie prawa zastrzeżone