Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
wtorek 22.10.19

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Starzy Singers

Starzy Singers

21.04.2005 | godz. 20.00
Scena Gugalander, Katowice


Zalążek grupy powstał dawno temu na Szmulowiźnie (Warszawa) z inicjatywy dwóch młodych chłopców: Magneta i Seszela. Tworzyli muzykę, utrwalali ją wraz z maszyną perku na magnetofonie czterośladowym. Było na pewno wesoło. Potem na gitarę doszedł Dziad Szybki Jak Błyskawica, Magneto przekwalifikował się na perkusję, a Seszi grał na basie. Mniej więcej w tamtym czasie powstała nazwa. Nie było wokalisty, nie było tekstów. Chłopaki grali w piwnicy na Długiej, przy czerwonej żarówce. Grali sobie, grali, aż doszedł Macio na perkusję, więc Magneto wrócił na gitarę i grali dalej.

Dalej próby (niezbyt często) i każdy utwór to hit. Szał batona. Na plakacie na drugi koncert chłopcy piszą „Starzy Singers – legenda z Warszawy”. Ludzie w to wierzą i niedługo potem Starzy Singers są legendą z Warszawy. Rok 1996. Młodzieńcy grają trasę po warszawskim klubie Kotły oraz nagrywają pierwsze demo na Asfalcie, by wreszcie pod koniec roku wziąć się w garść i zrealizować pełen materiał studyjny. By go wydać, namówili Studio Złota Skała, i tak 1 lipca 1997 był oficjalnym dniem wypuszczenia na rynek płyty „Ombreola”. Pod koniec 1998 Starzy nagrywają materiał na płytę „Rock-a-bubu”, wydaną w maju 1999 przez Antenę Krzyku. Po wydaniu „Rock-a...” Starzy intensywniej koncertują, m.in. w Niemczech i Amsterdamie.

Latem 2003 Starzy ponownie weszli do studia, by zarejestrować swój trzeci album. Po nagraniu go jednakowoż zdecydowali, że nie będą już dalej grać (z różnych powodów, których wymienić tu nie sposób). Płyta w tzw. relaksacyjnym tempie została poddana obróbce dźwięku i właśnie ukazuje się nakładem wytwórni Lado Abc, a na imię jej „Takie jest c'est la vie”. Natomiast sami Starzy, odpocząwszy nieco, poczuli, że brak hałasu nie koi ich nerwów i zdecydowali się, że będą dalej grać (z różnych powodów, których wymienić tu nie sposób) w swym pierwotnym, kwartetowym wcieleniu (Seszel – gitara basowa oraz śpiew, Dziad Szybki Jak Błyskawica – gitara rytmiczna, czasem solówy oraz śpiew, Magneto – gitara solowa oraz śpiew, Macio Moretti – perkusja). I tu historia się urywa.―Joanna Bela

Zdjęcie: Maciej Giemza


Bilety:
15 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2019, wszystkie prawa zastrzeżone