Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
środa 25.11.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Nina Nastasia

Nina Nastasia

13.05.2005 | godz. 20.30
Kloster Pub, Tychy


Muzyka Niny Nastasii potrafi uwieść. Jej urokowi uległ John Peel, słynny DJ z BBC, odpowiedzialny za promowanie alternatywnych dźwięków. Wielkim fanem twórczości Niny jest Steve Albini – producent Nirvany i Pixies, który uwielbia produkować jej płyty. Twórczość artystki opisywana jest w samych superlatywach przez wszystkich dziennikarzy od autorów fanzinów, po krytyków wysokonakładowych pism, jak „The Guardian” czy „Time Out”.

Nina Nastasia to autorka silnie związana z Nowym Jorkiem. Stąd częste porównania jej twórczości z dokonaniami Cat Power, też pochodzącej z tego miasta. Pierwszą płytę „Dogs” (2000) nagrała w małej niezależnej oficynie Socialist Records. Cały nakład został wyprzedany. I to właśnie po wysłuchaniu tego albumu sam Steve Albini zapragnął współpracować z Niną. Jej kolejne albumy: „The Blackened Air” (2001), „Run To Ruin” (2003) wydane zostały już w kultowej wytwórni Touch And Go.

W jej muzyce można doszukać się inspiracji folkiem, country, avant popem i tradycyjnym akustycznym rockiem. To, co nadaje tej autorskiej mieszance oryginalny rys, to rozbudowane instrumentarium. Oprócz klasycznej akustycznej gitary, na której gra sama artystka, akompaniuje jej bas, perkusja, wiolonczela, akordeon. Osobną sprawą są jej teksty, które obracają się wokół ponadczasowych tematów – miłość, samotność, śmierć, relacje międzyludzkie. Nina potrafi wydobyć z nich swoją autorską perspektywę. Potrafi być mroczna, jak na płycie „Run To Ruin”, ale nie stroni od delikatnej pogodnej nuty. Jej koncerty mają intymny charakter, a poprzez świetny kontakt z publicznością są też zabawne. Jest to zasługa dużej dawki autoironii, jak to miało miejsce na jednym z występów podczas John Peel’s Session w BBC, kiedy Nina Nastasia grała wraz z włączoną komórką kogoś z publiczności. Jej występ spowoduje, że będziemy mogli poczuć ducha nowojorskiego undergroundu i posłuchać songwriterki, której wróżą karierę na miarę Susan Vegi i PJ Harvey. —Adrian Chorębała


Bilety:
15 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone