Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
niedziela 5.07.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
EPK: Loco Star + Jarmark Europa

EPK: Loco Star + Jarmark Europa

8.09.2005 | godz. 19.00
Elektropopklub, Bytom


8 września w Elektropopklubie Loco Star zagrają specjalną ścieżkę dźwiękową do filmu "Plan 9 From Outer Space" Edwarda D. Wooda. Wizualizacje przygotuje Wojtek Hoff. Wcześniej zobaczymy dokument Minze Tummescheit "Jarmark Europa" (2004, 115 min., napisy angielskie) o największym bazarze Europy Wschodniej - warszawskim Stadionie Dziesięciolecia.

Loco Star grają nowoczesną muzykę elektroniczną. Za jej wysoki poziom odpowiedzialni są muzycy, którzy pozytywnie namieszali na polskiej scenie. Inicjatorem projektu jest znany z Pink Freud, Ludzi i Silver Rocket – Tomek Ziętek. Gra na syntezatorach, samplerze, trąbce. Jest głównym kompozytorem i producentem Loco Star. „Nazwa zespołu jest wzięta od starego holenderskiego roweru, który stał u Tymona podczas wielkiej burzy mózgów, kiedy głowiliśmy się nad tym, jak nazwać grupę” – wspomina Tomek. Oprócz niego podstawowy skład tworzą wokalistka McMarsija (Silver Rocket, Gimnastix) oraz Miyabi (Drum Machina, Viksa Kovać) – kompozytor i współtwórca części nagrań na płycie Loco, grający na perkusji. Jeśli dodać do tego, że na koncertach towarzyszą im m.Bunio.s „Hit Maker” – producent, basista, lider zespołu Ludzie oraz członek formacji: Bassisters Orchestra, Dick4Dick, X-Boys, Multiwitamina oraz Bartek Weber – lider zespołu Baaba, członek Mitch&Mitch oraz BaBunio, to wiadomo, że jest to kolejna supergrupa polskiej sceny niezależnej. Jej charakter jest jednak zdecydowanie taneczny.

Zespół można było poznać dzięki remiksom, które zrealizowali m.in. na drugą płytę Smolika czy dla Niewinnych Czarodziei. Rok 2004 przyniósł ich debiutancką płytę, która skupia dotychczasowe poszukiwania grupy. Jest to elektronika w duchu muzyki improwizacyjnej, ale z subtelną mgiełką. Z jednej strony rytmiczne wygibasy taneczne w synth-popowej otoczce każą myśleć o Loco Star jako o polskim Moloko, z drugiej zwiewne ballady dają im brzmienie a la Télépopmusik. Przemyślana konstrukcja kompozycji współgra z ich zmysłowością. Loco Star gra muzykę równie taneczną, co refleksyjną, równie dynamiczną, co melancholijną. Grupa przemieszcza się po nastrojach z ogromną lekkością. Bezkolizyjnie łączy obok siebie kompozycje klubowe z zakręconym rytmem, czasami z nieregularną pulsującą melodią, ale także z pejzażowymi, sensualnymi piosenkami w duchu francuskiego easy listening, tyle że o wiele barwniej brzmieniowo.
Loco Star to: McMarsija – wokal, Tomasz Baye Ziętek – syntezatory, sampler, trąbka, m.Bunio.s „Hit Maker”, Dominik Trębski.
—Adrian Chorębała

Jarmark Europa Minze Tummescheit (ur. 1967 w Limie, Peru, studiowała film eksperymentalny w Berlinie, pracuje jako reżyser i operator filmowy) powstał na warszawskim Stadionie Dziesięciolecia - niegdyś największym bazarze na kontynencie. Tummescheit poświęciła dwa lata na śledzenie nielegalnego handlu prowadzonego przez, znajdujących się nieustannie w drodze, obywateli byłego Związku Radzieckiego. Powoli zaczyna wyłaniać się zupełnie inny, podziemny świat, niekoniecznie mający wiele wspólnego ze światem przestępczym - handlarze przystosowują się na różne sposoby do nudy i prowizorycznych warunków życia. Głównymi bohaterkami są dwie kobiety. Pierwsza z nich, Kaleria Michaiłowna, to była dyrektorka klinki w małej miejscowości 700 km od Moskwy. Praca na bazarze zwiększyła znacznie jej prestiż w lokalnej społeczności i dała silną pozycję polityczną. Druga kobieta, Swietłana Anatoliewna, oczytana, inteligentna ex-nauczycielka muzyki, otworzyła na bazarze wypożyczalnię z rosyjską literaturą. Okazało się, że jest to wielki sukces w miejscu, gdzie trzeba codziennie zabić kilkanaście godzin bezczynności. O takich właśnie sytuacjach opowiada pierwszy pełnometrażowy film Tummescheit. Pokaz w EPK będzie jego polską premierą.

więcej o Elektropopklubie


Bilety:
1-6 zł (w zależności, ile oczek wyrzuci się kostką)

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone