Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
środa 28.10.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Zion Train

Zion Train

24.06.2006 | godz. 20.00
Klub Studencki Straszny Dwór, Katowice


Zion Train to jeden z najprężniej działających, niesamowicie płodnych, znajdujących się w światowej ścisłej czołówce dubowych soundsystemów. Ich historia zaczęła się w 1990 roku, grupa powstała z inicjatywy DJ Perch, który zajmuje się miksowaniem z wielośladu na żywo, elektroniką i ma pełną kontrolę nad każdym pogłosem czy syreną. Wkrótce dołączyła do niego Molara, która zajęła miejsce niekwestionowanej królowej wokalu tegoż soundsystemu. Dubowe instrumentarium uzupełnili Cod (melodyka), Hake (trąbka) i Forkbeard (puzon).

W ciągu swej 15-letniej historii zespół naprawdę nie próżnował. Wydali osiem albumów i zagrali niezliczoną ilość koncertów na całym świecie, zaliczyli wszystkie najważniejsze festiwale, uświetnili zaćmienie słońca na festiwalu Solar Eclipse na Węgrzech, kilkakrotnie występowali również w Polsce na festiwalu „Tam gdzie biją źródła” czy Przystanku Woodstock. Koncerty tego kolektywu zawsze są czymś wyjątkowym, każdą ilość publiczności potrafią oczarować i wprowadzić w dubowy trans. Podczas ich występów z pewnością nieraz padał rekord świata w najwyższym reggae-podskoku, niestety nie zostało to oficjalnie odnotowane. DJ Perch gra również swoje DJskie sety, podczas których towarzyszy mu jedynie wokalista często dość luźno związany z Zion. Tak kultywuje on tradycję dubu, który tym sposobem rozprzestrzenił się na Jamajce.

Pracowitość tego kolektywu nie kończy się jednak na muzyce. Prowadzą własną wytwórnię Universal Egg, która promuje przede wszystkim dub, ale również produkuje elektronikę, eksperymentalny drum’n’bass czy tanecznie nacechowaną muzykę świata. Wydawali również aktywizujące pismo „The Wobbler”, które programowo skupiało się na walce w obronie środowiska naturalnego i równości rasowej. W 1995 roku ich wydawnictwo „Get Ready” stało się pierwszym dubowym utworem z wideoklipem. Do swych płyt dołączają często interaktywne płyty cd-r, które przepełnione są dźwiękiem, obrazem, remiksami, wywiadami czy zestawami zaskakująco przydatnych informacji. Są także założycielami ogromnej bazy danych Dubport dla wszystkich wielbicieli dubu. Można w niej znaleźć wszystko, od nowinek i informacji, ściągnąć unikatowe nagrania w mp3, przeczytać wywiad z dubowymi muzykami czy odsłuchać sesje najlepszych soundsystemów z Wysp Brytyjskich i Jamajki.

W zeszłym roku ukazał się album „Original Sounds Of The Zion Remixed”, na który składają się remiksy utworów z ich ostatniej płyty, przerobione przez takich wykonawców jak: Vibronics, Twilight Circus, Smith and Mighty, Banco De Gaia czy Transglobal Underground. Sami muzycy Zion Train, zwłaszcza DJ Perch, również ostro działają na na polu remikserskim i wszelkiego rodzaju kolaboracjach m.in z UB40, Afro-Celt Sound System, Dub Syndicate, Merzbow, Loop Guru, Coil, Maxi Priest, New Model Army czy Muslimgause.

Na koniec kilka słów o muzyce Zion Train. Najprościej można by powiedzieć, że jest to dub, ale sprawa oczywiście nie jest taka prosta. Dub to podstawa ich twórczości, jednak otwartość muzyków sprawia, że przesiąknięty jest on wieloma inspiracjami. DJ Perch w swych podkładach często umieszcza drum’n’bassowe wstawki, a czasami wykonuje rytmiczne wycieczki w stronę house, Molara zaś od czysto dubowych wokali potrafi odskoczyć w stronę trip hopu czy nawet gdzieś w kierunku bardzo melodyjnego popu.
―Bartek Hilszczański

Zion Train wystąpi w składzie: DJ Perch – live dub mix, Dave Cosmic – trąbka, Bigga – puzon, Kenny Knots – wokalista. Po odejściu Molary po raz pierwszy zaprezentują się z nowym wokalem – Kenny Knots’em. Dodatkowo w Strasznym Dworze seta zagra DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I (Joint Venture Sound System).


Bilety:
30 zł i 25 zł studenciPrzedsprzedaż:
25 zł i 20 zł studenci
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone