Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
wtorek 22.10.19

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
DJ Food

DJ Food

10.06.2005 | godz. 20.00
Elektro Klub, Katowice


Postawiony przed wyzwaniem zapowiedzenia koncertu DJ Fooda w maksimum 2 tysiącach znaków, poczułem się, jakby ktoś kazał mi opisać kobiecy orgazm przy pomocy SMS-a. Gdybym był szowinistyczną męską świnią, mógłbym zauważyć kolejne podobieństwo między tymi dwoma faktami, mianowicie takie, że DJ Food także jest tworem fikcyjnym, istniejącym jedynie na potrzeby mediów, no ale przecież nie jestem.

Początkowo był to projekt założycieli Ninja Tune: M. Blacka i J. Cole’a, mających ochotę na nieco inną jazdę niż macierzystej formacji Coldcut, którzy pod szyldem Fooda stworzyli jedną z chyba najlepszych serii w dziejach wytwórni – „Jazz Brakes 1-5” i najgenialniejszy, jak dla mnie, album z całego ninjowego katalogu „Recipe for Disaster”. Aktualnie, stale partycypują w nim dwie osoby – Strictly Kev, będący „publicznym” wizerunkiem DJ Fooda oraz Patric Carpenter, znany chociażby z Cinematic Orchestra.

Słowo o samej muzyce, a nawet słów kilka, ponieważ zakres dźwięków generowanych przez ten kolektyw czasami poraża wręcz swym ogromem, powodując u słuchacza podejrzenie, że ci faceci całe życie spędzają na wyszukiwaniu wspaniałych sampli z totalnie zapomnianych lub wręcz nigdy nie pamiętanych płyt. W muzyce Fooda odnaleźć możemy praktycznie wszystkie charakterystyczne składniki mieszanki energetycznej, znanej jako Ninja Tune, od perfekcyjnie połamanych bitów i breaków, przez doskonale wygenerowane dęciaki, po charakterystyczne wokalizy z lekko odjechanymi tekstami i mocne funkowe groove’y. Twórcy nie boją się również nieco bardziej „artystycznych” kolaboracji i stale współpracują z awangardowymi muzykami (Tortoise) czy poetami beat-generation (Ken Nordine).

Jeśli więc macie ochotę na prawdziwy muzyczny orgazm, tak niesamowity, że nie pisali o nim jeszcze w żadnym numerze „Cosmopolitan”, koniecznie zajrzyjcie 10 czerwca do katowickiego Elektro.―Marceli Szpak


Bilety:
25 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2019, wszystkie prawa zastrzeżone