Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
środa 25.11.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
The Car Is On Fire

The Car Is On Fire

21.11.2006 | godz. 20.00
Cogitatur Klub Muzyczny, Katowice


Aroganccy, entuzjastyczni, lekko zadzierający nosa i przede wszystkim pomysłowi – The Car Is On Fire – nadzieja polskiej muzyki gitarowej wyruszają na trasę koncertową promującą ich drugą, długo wyczekiwaną płytę "Lake And Flames". Ich debiutancki album z maja 2005 był odkryciem na polskiej scenie niezależnej na miarę debiutów Something Like Elvis czy Pustek.

Okazało się bowiem, że polska muzyka rockowo i post-punkowa nie musi być obciachowa, upiornie toporna i nieznośnie sztampowa. Chłopaki z TCIOF udowodnili, że można dołączyć do światowej rewolucji "new rocka" nie z pozycji ubogiego krewnego z zapyziałego kraju, ale autorsko przetworzyć punkową energię i być równoprawnym partnerem w walce o dobre imię muzyki z okolicy rocka. Zachwyceni krytycy porównywali debiutancki krążek do dokonań Franza Ferdinanda. Muzycy mówili: hola, hola, my wolimy Modest Mouse i Les Savy Fav. Wydali manifest, w którym poddali krytyce świat i samych sobie.

Wszystko byłoby nieważne, przegadane i pozerskie, gdyby nie fakt, że ci warszawiacy komponują cholernie dobre piosenki. Skoczne, ale z elementem zadumy, w których porywające melodie przyprawione są wielogłosowymi harmoniami. Jeżeli ktoś chciałby muzykę TCIOF wsadzić do szuflady z napisem post-punk okaże się, że jest ona zbyt przebojowa, natomiast od etykietki z napisem pop odróżnia ich wstręt do chodzenia utartymi drogami. Oni są pomiędzy, a mogą sobie na dużo pozwolić, bo chociaż wydają w wielkim koncernie płytowym, wywalczyli sobie prawdziwie niezależny kontrakt, który opiera się na całkowitej wolności artystycznej. Grupa poszukuje cały czas nowych pomysłów i rozwija własne brzmienie. Czego efektem jest ich najnowszy singiel "Can’t Cook (Who Cares?)". Nie daj innym myśleć i wyrażać opinii za Ciebie, sprawdź czy The Car Is On Fire są godni tych wszystkich pochwał i zachwytów na koncercie w Katowicach.
—Adrian Chorębała

Po koncercie autografy i spotkanie zespołu z fanami.


klip do utworu "Can’t Cook (Who Cares?)"


Bilety:
20 zł i 15 zł studenci

Mamy dla Was zaproszenie na koncert. Otrzyma je osoba, która 20.11 w samo południe prześle do nas maila ze swoim imieniem i nazwiskiem. W tytule prosimy wpisać: TCIOF. Kto pierwszy, ten lepszy!

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone