Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
niedziela 25.07.21

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Myslovitz

Myslovitz

23.03.2007 | godz. 20.30
Mega Club, Katowice


23 marca w Mega Clubie kolejny koncert zespołu z Mysłowic. Tak o ostatniej płycie, która ukazała się 19 maja 2006, piszą na swojej stronie: "Od końca 2004 roku gdzieś pomiędzy Rotterdamem a Brukselą podczas europejskiej trasy po raz pierwszy zarejestrowaliśmy dwa pomysły, które półtorej roku później znalazły się w 13 piosenkach wybranych na płytę 'Happiness Is Easy'. Były to 'Gadające głowy 80-06' oraz 'Ściąć wysokie drzewa'.

Po powrocie do kraju i kilkumiesięcznej przerwie w marcu rozpoczęliśmy próby i pracę nad resztą piosenek. Ostatecznie powstało około 19 utworów. Na tym etapie pracy (pomiędzy majem a lipcem) nagraliśmy demo, po czym zaprosiliśmy do współpracy Maćka Cieślaka (Ścianka), którego zadaniem było współprodukowanie i nowe współaranżowanie gotowych już utworów.

Po wstępnej selekcji wybraliśmy 14 piosenek i rozpoczęliśmy prace od nowa utwór po utworze. Wiele aranży nieznacznie uległo zmianie, jak np. 'Mieć czy być', 'Gadające głowy', 'Książe życia umiera' albo 'W deszczu maleńkich żółtych kwiatów', a inne nabrały nowej jakości i formy, czego przykładem są 'Spacer w bokserskich rękawicach' czy 'Znów wszystko poszło nie tak'. Z nowymi formami i pomysłami na piosenki podeszliśmy do nagrania drugiego demo a potem całej płyty."

Grupie Myslovitz udało się połączyć w swojej muzyce alternatywne dźwięki z komercyjnym sukcesem. Zaczynali w 1992 roku na fali popularności brit-popu jako The Freshmen, jeden z wielu zespołów, grających muzykę gitarową. Czas pokazał jednak, że twórczość kwintetu nabrała wyrazu i z przeciętnie grającego na początku zespołu stali się jedną z najważniejszych formacji pop-rockowych w Polsce. Ich czwarta płyta "Miłość w czasach popkultury" (1999) z mega przebojami jak "Długość dźwięku samotności" czy "Chłopcy" to album-manifest artystycznej dojrzałości, z tekstami celnie opisującymi polską rzeczywistość i połączeniem chwytliwych gitarowych riffów z odrobiną elektroniki. Bez przesady można nazwać tę płytę jednym z najważniejszych albumów lat 90., została obsypana nagrodami, m.in. Paszportem "Polityki" czy Fryderykami. (ACh)

Jako gość specjalny koncertu w Mega Clubie zagra grupa Gutierez.


>>> specjalnie dla Ultramaryny lider grupy Artur Rojek wspomina 10 lat działalności Myslovitzklip do ostatniego singla "W deszczu maleńkich żółtych kwiatów"Bilety:
30 złPrzedsprzedaż:
25 zł
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2021, wszystkie prawa zastrzeżone