Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
niedziela 9.08.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Impulsy 2005: Charlie Hunter Trio

Impulsy 2005: Charlie Hunter Trio

15.10.2005 | godz. 19.00
Bytomskie Centrum Kultury, Bytom


Prawdziwym łowcą muzyki można nazwać gitarzystę Charliego Huntera. Jego technika gry i stylistyka łączy w sobie kilku muzyków naraz. Gitarzyści często inspirują się muzykami, grającymi na innych instrumentach. Nie często się jednak zdarza pragnienie, aby gitara brzmiała, jak... organy Hammonda. Właśnie to jest celem Huntera, którego niebawem będziemy mieli okazję wysłuchać. Aby to osiągnąć, zaczął grać na 7-strunowym instrumencie, który z czasem zamienił na specjalnie zamówioną 8-strunową gitarę. W składzie jego tria, które tworzą John Ellis na saksofonie i Derek Phillips na perkusji nie ma basisty, gdyż lider sam wykonuje zarówno partie basu, jak i gitary.

Jego kariera zaczęła się, jak na Stany Zjednoczone przystało, dosyć tradycyjnie. Wychowywał się w domu pełnym muzyki, a w wieku 12 lat otrzymał swoją pierwszą gitarę. Ukończył szkołę muzyczną w Berkeley, po której zaczął pobierać lekcje u słynnego Joe Satrianiego. Uwielbiał granie bluesa, soulu i funku i – jak to zwykle bywa – czekał na impuls. Ten nadszedł pod postacią muzyki Weather Report. Później sięgnął po starsze nagrania z klasyki jazzu (C. Parkera, J. Coltrane’a, W. Montgomery’ego, J. Smitha czy L. Younga). Z czasem wyjechał do Europy, aby rozpocząć życie muzyka. Grał... na ulicach wielkich miast. Po powrocie do ojczyzny rozpoczął występy w klubach San Francisco. Jego technika gry zwracała powszechną uwagę i po jakimś czasie zaczął być zapraszany jako muzyk otwierający występy wykonawców rockowych (U2, Primus). W 1993 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Blue Note, a w 1997 przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie jako profesjonalny muzyk zaczął nagrywać płyty z bardzo różnymi wykonawcami, wśród których są Bobby Previtte, Josh Roseman, Stefon Harris, Peter Apfelbaum, DJ Logic, Greg Osby czy Norah Jones.

Opętany wieloma stylistykami Hunter w swojej muzyce łączy jazz z popem i muzyką etniczną. Wciąż też znakomicie pamięta czasy fascynacji bluesem. Wszystko to słychać podczas koncertów, kiedy to słuchacz zostaje opleciony swoistą mieszaniną rytmów i dźwięków. I aż trudno uwierzyć, że to wszystko wytwarza skromne trio.
—Grzegorz Mucha


Bilety:
35 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone