Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
piątek 30.10.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Winter Reggae Festiwal

Winter Reggae Festiwal

3.12.2005 | godz. 14.00
Klub Bravo, Gliwice


3 grudnia w Gliwicach o po raz siódmy odbędzie się festiwal Winter Reggae. Tradycyjnie wszystkich fanatyków około jamajskich dźwięków czeka 14-godzinne muzyczne święto. Dwie sceny opanuje polska czołówka alternatywy, będzie się można spodziewać także zagranicznych gości.

Małą scenę opanują sound systemy. Tutaj ragga, roots, dub, dancehall spotkają się z pulsującym basem, a czarne płyty porwą wszystkich do tańca. Za to zamieszanie odpowiedzialna w tym roku będzie polska reprezentacja: Tisztelet Sound System i Singledread East West Rockers. Gościem specjalnym jest kolektyw Roots Survival Sound feat. Big Famili z Martyniki. Śpiewają po angielsku, francusku i w ich własnym, kreolskim języku. Ich teksty niosą przesłanie miłości do ludzi, Boga i wszelkich istot żywych.

Duża scena w tym roku może się pochwalić dwoma zagranicznymi gośćmi: Radikal Dub Kolektiv i Allskapone’s. Ci pierwsi przyjadą z Chorwacji. 8-osobowa załoga z Zagrzebia miesza w swych występach punk-rockowe zastrzyki energii z rytmami roots reggae i ska. Allskapone’s to czeska inwazja ska z panią na wokalu. Nasi południowi sąsiedzi tak lubią nasz kraj, że mają w swoim repertuarze dwie piosenki po polsku. Tradycyjnie zagrają też polskie zespoły, które sporo namieszały na scenie alternatywnej w 2005 roku. Zagra więc Happysad. Nie powinno zabraknąć utworów z ich tegorocznej, drugiej płyty „Podróże z i pod prąd”. Farben Lehre pochwali się nowymi kompozycjami z niedawno wydanej płyty „Farbenheit”. Gorąco z pewnością będzie podczas występu Vavamuffin. Uważani są za objawienie i numer jeden muzyki ragga i dancehall w Polsce. Nie zabraknie także tradycyjnych rytmów reggae. Habakuk, Paraliż Band, Natanael i Lion Vibrations ukołyszą wszystkich w muzyce korzeni reggae. Mocniejszymi akcentami powinny być występy formacji Koniec Świata, Dubska i Plebani. Jak piszą organizatorzy tej imprezy: „Reggae to zabawa, taniec, ruch ciała i przekaz duchowy. Festiwal Winter Reggae stawia więc na energię, która wytwarza się między muzykami a publiką. Istotny jest także dźwięk i moc słowa. Dzięki takim inicjatywom budowana jest wspólnota, do której prowadzą alternatywne muzyczne ścieżki. Zachęcamy do ich przemierzania…”
―Adrian Chorębała

Wykonawcy
mała scena sound-systemowa:
Tisztelet Sound System
Singledread
East West Rockers
+ gość specjalny: Roots Survival Sound Feat Big Famili (Francja/ Martynika)

duża scena live:
Radikal Dub Kolektiv (Chorwacja)
Lion Vibrations
Koniec Świata
Farben Lehre
Paraliz Band
Vavamuffin
Allskapone’s (Czechy)
Happysad
Plebania
Natanael
Habakuk
Dubska
Tabu
+ niespodzianka


Bilety:
35 złPrzedsprzedaż:
30 zł
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone