Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
sobota 18.01.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Jan Jelinek feat. Kosmischer Pitch

Jan Jelinek feat. Kosmischer Pitch

11.12.2005 | godz. 20.00
Elektro Klub, Katowice


Jan Jelinek to jeden z pionierów muzyki elektronicznej, opartej na wszelkiego rodzaju cyfrowych kliknięciach, pstryknięciach i innych mikro elektroakustyczych wydarzeniach. Posiada niesamowitą zdolność tworzenia utworów z jednej pętli, nie nudząc przy tym słuchacza ani przez sekundę. Jest niekwestionowanym mistrzem generowania hipnotycznej, niesłychanie wciągającej repetycji.

Związany z muzyką od zawsze, najpierw jako kolekcjoner, obecnie jako DJ, producent, muzyk i remikser. Zaczął publikować w 1998, używając do tego celu wielu pseudonimów. Jako Gramm częstował słuchaczy ciepło pulsującą minimalistyczną elektroniką, jako Farben rekonstruował soul, aranżując go w klikających ramach. W 2001 pod swym prawdziwym nazwiskiem produkuje „Loop Finding Jazz Records”, wydaną dla wytwórni ~scape. Ta płyta to prawdziwy przełom w jego karierze, a tytułowe poszukiwania pętli w starych jazzowych nagraniach okazały się wielce owocne, zarówno dla niego, jak i dla słuchaczy. Jelinek inspiruje się wszelkimi gatunkami, wycina fragmenty, pastwi się nad każdym samplem i składa je w zupełnie nową, świeżą całość. Na kolejnym albumie „La Nouvelle Pauvreté” zabrał się za rock, a na potrzeby kolejnego wydawnictwa stworzył fikcyjny zespół The Exposures, którego brzmienie stworzył korzystając praktycznie z wszystkiego: od Briana Ferry po Sun Ra. Najnowszy album to powrót do jego audiofilskich korzeni, całość oparta jest na kraut rockowych samplach i jeszcze raz potwierdza sprzeczność, iż dźwiękowy minimalizm może być pełen barokowego przepychu. Sprawdził się także jako improwizator wspólnie z japońską grupą The Computer Soup, a współpraca z australijskim trio Triosk zaowocowała rewelacyjnym albumem „1+3+1” (2003).

Na potrzebę promowania swojego najnowszego albumu „Kosmischer Pitch” powołał do życia koncertowy skład, sam będzie obsługiwał laptopa i elektronikę, rytmicznie wspomoże go perkusista Hanno Leichman (White Hole, Static), a gitarą multiinstrumentalista Andrew Pekler (znany również dzięki swoim solowym produkcjom, a także jako Sad Rockets). ―Bartek Hilszczański

Jan Jelinek feat. Kosmischer Pitch (Hanno Leichtmann, Andrew Pekler)


Bilety:
25 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2019, wszystkie prawa zastrzeżone