Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
piątek 18.10.19

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Stereo Total

Stereo Total

16.02.2006 | godz. 20.00
Elektro Klub, Katowice


Walentynki. Brrrrrrrrrr. Najlepszy dzień w roku, by zamknąć się w chacie z butelką wódki i odciąć się od ogólnego szaleństwa, jakie spada w tym dniu na naszą planetę. Orgia kiczu i komerchy w najdoskonalszym wydaniu ogólnoświatowym, powodująca masową falę zgonów wśród wszystkich alergików uczulonych na pluszowe serducha i romantyczne misiaczki wprost ze sklepu dla niemowląt. No, ale co ma zrobić człowiek, którego kobieta domaga się uświetnienia tej jakże ważnej okazji wyjściem na jakaś imprezę? W tym roku jest na to w miarę bezbolesne rozwiązanie, tylko trzeba rzeczoną niewiastę przekonać, że Twoim zdaniem Walentynki są 16, a nie 14 lutego. Jeśli się to uda, można wtedy śmiało odwiedzić katowicki Elektro Klub i zobaczyć występ przedziwnego berlińskiego duetu Stereo Total.

Nie będzie to taki do końca zwykły koncert, gdyż Stereo Total raczej w takie rzeczy, jak zwykłe koncerty się nie bawi. A to zagrają sobie na dwóch scenach z nagłośnieniem ustawionym tak, by publiczność pośrodku miała totalny efekt stereo, a to na żywo wykonają kilkunastominutową improwizację do filmu Jean Luca Goddarda, a to gościnnie zaproszą do występu Chór Katolickich Lesbijek (to nie jest żart). Okazją zaś do wizyty tej grupy w naszym mieście jest opublikowanie przez jej założycielkę i współtwórczynię Francoise Cactus książki, zatytułowanej „Neurozy na Walentynki”, a koncert połączony będzie z promocją polskiego wydania tego tekstu.

Czego można się spodziewać? Na pewno nie ckliwych walentynkowych lovesongów czy romantycznych ballad do obmacywania się po kątach. Jeśli ktoś liczyłby na klimaty w stylu Barry’ego White’a czy Lionela Richie, to zdecydowanie nie ten adres. Stereo Total to miłość i owszem, ale zdecydowanie postmodernistyczna, przepuszczona przez gabinet krzywych zwierciadeł popkultury ostatnich pięćdziesięciu lat. Przy pomocy skromnego instrumentarium: syntezatory, automaty i wokale, zabierają słuchacza na radykalną przejażdżkę dźwiękową, łączącą w sobie elementy punka, rockabilly, kiczowatej elektroniki, piosenki francuskiej, ortodoksyjnego disco oraz awangardowych technik obróbki dźwięku, tworzonych przez drugi filar zespołu, Brezela Goringa. Do tego dochodzą jeszcze mocno erotyczne teksty, wyśpiewywane przez panią Cactus po niemiecku, francusku, turecku i kilku innych niezidentyfikowanych językach oraz megatony tanecznej energii i bardzo pozytywnego przekazu.

Jeśli szukasz więc czegoś, co pomoże się otrząsnąć z zimowego odrętwienia i odpocząć po romantycznych walentynkowych kolacjach we dwoje w McDonaldzie, jeśli nie kręci cię sprowadzanie miłosnych piosenek do szlagwortów Ich Troje czy Kasi Kowalskiej, to zdecydowanie wybierz się na koncert Stereo Total. Gwarantowane kilka chwil doskonałej zabawy w naprawdę profesjonalnym wykonaniu, a przy okazji może uda się kupić całkiem ciekawą książkę.
―Marceli Szpak


O godz. 18 Francois Cactus i Mariola Brillowsky będą czytać fragmenty książki "Neurozy na Walentynki" (a w tle Brezel będzie puszczał podkłady). Książka ukazuje się w lutym nakładem wydawnictwa Czarne.


Bilety:
koncert 20 zł, promocja książki wstęp wolny

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2019, wszystkie prawa zastrzeżone