Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
sobota 14.12.19

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Abra dAb

Abra dAb

7.10.2006 | godz. 20.00
Klub Studencki Straszny Dwór, Katowice


7 października na otwarciu nowego Strasznego Dworu (w miejscu dawnego klubu Za Szybą) zagra Abra dAb z Gutkiem, Joką i DJami Bartem i Feel-Xem. Po koncercie Pop i Hip-Hop Party, gra DJ Allach.

Abra dAb (na zdjęciu) to lider legendy hip-hopu, Kalibra 44, znany także jako Lord MM dAb. Nazywa się właściwie: Marcin Marten. Jego wkład w twórczość Kalibra rósł w miarę ukazywania się dyskografii zespołu. Na pierwszej płycie zespołu skomponował samodzielnie jedną kompozycję – psychodeliczne „To czyni mnie innym od was wszystkich”, zajmując się bardziej rymowaniem niż komponowaniem, by zdominować trzeci album „3:44”. Styl Abra dAba to wybuchowa mieszkanka imprezowego hip-hopu, soczyście zrymowana z wielką pasją i zaangażowaniem. Przed wydaniem „3:44” Abra dAb zdradził „Machinie” swoje priorytety w życiu: „Po pierwsze, aby być w zgodzie z samym sobą. Poza tym, nie można robić rzeczy, aby przypodobać się innym. Trzeba być szczerym wobec samego siebie. Ważne jest, żeby mieć coś istotnego do powiedzenia. Abyś ty robił pieniądze, a nie pieniądze ciebie.” Hip-hop określił jako styl życia.

Jego pierwsze solowe dokonanie „Czerwony album” pokazało, że Abra dAb z Baku Baku składem są znowu w doskonałej formie i roztaczają wkoło pełno pozytywu za pomocą ciętych tekstów i skrojonych na miarę bitów, które lokują ten album na najwyższej półce polskiego hip-hopu, w rejonach ostatnich wydawnictw O.S.T.R. i Emade. „Czerwony album” jest uniwersalnym albumem imprezowym. Jego uniwersalność przejawia się w tym, że nie musisz słuchać namiętnie hip-hopu, by ulec urokowi tych piosenek. Abra dAb potrafi z wdziękiem mieszać bity, wśród których słychać trochę Dizee Rascala („Miasto jest nasze”), francuskiej lekkości („Noc całą”) oraz zapętlonego zdubowanego delikatnego house'u („Idealnie”). Płyta jest różnorodna muzycznie dzięki obecności gości, którzy dorzucają swoje podkłady: Macuk z Pogodno wymyślił bujający dancehall z elementami reggae („Rapowe ziarno 2/ Szyderap”), Volt skomponował siarczyste electro („Piosenka o G”), Banach zapodał dubowe rytmy („...”), a IGS połączył połamane rytmy z bounce’ującą melodią („Lubiędobre”). Swoje trzy grosze dorzuca na „Czerwonym albumie” Gutek, tworząc z Abra dAbem duet idealnie rozbrykany i powodujący szeroki uśmiech na twarzy słuchacza („Miasto jest nasze”, „Rapowe ziarno 2/ Szyderap”, „Lubię dobre”).

W grudniu 2005 ukazała się druga płyta dAba „Emisja spalin”. Jest pomysłowa, inteligentna i na świetnym poziomie. Abra dAb niezwykle udanie kontynuuje nią swoją solową karierę. W towarzystwie licznych gości udało mu się nagrać kolejny majstersztyk hiphopowy.

klip do piosenki „Rapowe ziarno 2/ Szyderap”, real. Kobas Laksa, Zuzanna Krzysik
>>> przeczytaj wywiad z dAbem
>>> przeczytaj wywiad z Gutkiem
>>> przeczytaj recenzję „Emisjii spalin”


Bilety:
20 zł i 15 zł studenciPrzedsprzedaż:
15 zł i 10 zł studenci
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2019, wszystkie prawa zastrzeżone