Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
niedziela 9.08.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Jackson & His Computer Band

Jackson & His Computer Band

22.04.2006 | godz. 20.00
Elektro Klub, Katowice


Młody, utalentowany, oryginalny Francuz Jackson Fourgeaud w zeszłym roku wskoczył w barwy wielce zasłużonej dla elektroniki wytwórni Warp i swoją debiutancką płytą wywołał sporo zamieszania. 26-letni paryżanin, z zamiłowania perkusista, dzięki albumowi „Smash” zyskał miano najciekawszego debiutu w 2005 roku.

Oczywiście Jackson zaczął swoją przygodę pod koniec ubiegłego wieku jako DJ, później zajął się produkcją house’owych przebojów, ale szybko odkrył ograniczenia gatunku. Wydał kilka singli m.in. rewelacyjny „Utopia”, ciągle jednak ciążyła nad nim szufladka „French touch”, dopiero kontrakt z Warp Records i longplay zaprezentował pełnię jego możliwości. A w żyły lekko starzejącej się wytwórni Warp wlał sporą dawkę świeżej krwi, czym wielu zatwardziałych muzycznych ksenofobów doprowadził do wrzenia.

Jackson genialnie wykorzystuje dorobek elektroniki ostatniej dekady, czerpie ze wszystkiego, przepuszcza to przez oryginalny flitr, jakim jest on sam i wypuszcza niesłychanie frapującą muzykę. Sam określa ją jako „styl orgii, psychodeliczną celebrację konfliktu”. Można usłyszeć w jego twórczości echa praktycznie wszystkich kolegów z wytwórni: Aphex Twin, Autechre, Black Doga czy Squarepushera. I to ich najlepsze momenty z dorobku. Bynajmniej nie jest to kalka starych pomysłów, wszystko jest podane w nowej, świeżej oprawie, przepełnionej unikatowym podejściem do dźwięku. Całości przyświecają dwa podstawowe założenia: mikrosampling i ciągłe zmiany w rytmice.

Rezultat jest taki, że dostajemy dawkę rewelacyjnie zrealizowanych zabaw rytmicznych plus klimat budowany przez głos 4-letniej siostrzenicy czy wokal Mike’a Ladda, czy też głos własnej matki. By jeszcze bardziej przybliżyć muzykę Jackson And His Computer Band proszę wyobrazić sobie muzyczny bigos na bazie lat 80., gdzie nad rytmem zapanowało Autechre, nad melodią Commodore C64, a nad harmonią Vangelis sprzed 30 lat. I, co dość ważne, nareszcie możemy się cieszyć świeżymi rzeczami na żywo na równi z naszymi zachodnimi sąsiadami, a nie – jak to zwykle bywa – 3 lata później!
―Bartek Hilszczański

Jackson & His Computer Band + support : CH District


Bilety:
20 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone