Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
niedziela 5.07.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Dick4Dick

Dick4Dick

13.05.2006 | godz. 20.00
Elektro Klub, Katowice


„Kiedy to usłyszałem, zrozumiałem, jaki jestem maluczki” – powiedział podobno Jon Bon Jovi po wysłuchaniu płyty „Silver Ballads” zespołu Dick4Dick. „Nic bardziej mnie nie podnieca niż koncerty Dick4Dick” – deklaruje Madonna. Legendarny zespół złożony z czterech stuprocentowych samców ponownie zaszczyci Śląsk swoją obecnością.

„Naszą nazwę na pewno lepiej skanduje się niż Einsturzende Neubauten czy Nocna Zmiana Bluesa.” – mówi Bobby Dick dla „Parasol Magazyn”. „Śpiewamy o dicku, bo tak naprawdę jest to temat stosunkowo prosty. Interesuje nas brudny facet, raczej Burt Reynolds niż Leonardo DiCaprio. Nie znam jeszcze dziewczyny, która by poleciała na wygłaskanego faceta. Facet to facet, a dick to dick. Facet jest czymś prostszym, a dick jest czymś głębszym.”

„Oni są jak wirujący seks” – stwierdził ponoć Patrick Swayze. Trudno się dziwić, bowiem każda piosenka stworzona przez testosteronowy kwartet ocieką pożądaniem i zaraża doskonałym, lekko rubasznym humorem. Ich muzyczno-erotyczne show opiera się na wielu trickach. Przywracają ducha jaskrawych lat 80., jednocześnie zestawiając razem takie rytmy, jak pudel-pop, elektro-clash, disco-punk czy inspiracje heavy metalowymi potęgami z Black Sabbath na czele. Czyli można zatańczyć i popogować w zależności od utworu. Ich największym atutem (poza tym wpisanym w nazwę grupy) jest świadoma drwina z tego, co ogłupia nas w popkulturze, zamieniona w rajcującą wszystkich odjechaną zabawę.

Podobno pod macho-postaciami: Bobby Dicka, Nygga Dicka, Wet Dicka Juniora, Dicka Dextera i Rocky'ego The Dicka (nowy Dick!) ukrywają się muzycy sceny niezależnej. Bardziej prawdopodobne jest, że to ekipa kosmitów stworzonych po to, by bawić.

tekst: Adrian Chorębała


klip do utworu „Tunder” Dick4Dick
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone