Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
niedziela 25.07.21

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Bad News

Bad News

19.05.2006-8.07.2006
CSW Kronika, Bytom


Najnowszy projekt w bytomskiej Kronice przybierze formułę międzynarodowej wystawy dotyczącej relacji między mediami i przemocą. Towarzyszyć jej będą dyskusje, sety didżejskie i pokazy filmowe. W samej wystawie biorą udział: Carla Cruz z Portugalii, Christoph Draeger ze Szwajcarii, Jon Mikel Euba z Kraju Basków, czeska grupa Guma Guar, Luksemburczyk Antoine Prum i mieszkający w Berlinie Amerykanin Sean Snyder. Polska reprezntacja to: Zbigniew Libera, Wilhelm Sasnal i Janek Simon. Wystawa powstała według projektu exgirls – krakowskiego duetu kuratorskiego, którą tworzą Magda Ujma i Joanna Zielińska. Dziewczyny zasłynęły projektami odnoszącymi się do tematyki genderowej, takimi jak „Święto kobiet”, „Antykoncepcja” czy „Boys”.

„Żyjemy w świecie, który jest zapośredniczony przez media i kreowane przez nie wizerunki. Wydarzenia nie istnieją jeśli nie zostaną pokazane przez telewizję, która je 'stwarza' i uwiarygodnia. Wiadomości telewizyjne jednak nie są niewinne: zdecydowanie więcej w nich informacji o wojnach, wypadkach, katastrofach, śmierciach niewinnych ofiar i ich oprawców, zamachach terrorystycznych niż o rzeczach pozytywnych. Widz odnosi wrażenie, że ciągle dzieje się coś złego i nie może temu zapobiec, że świat jest nieustannie zagrożony. Dziennikarska zasada głosi przecież: Good news is bad news...” (Magda Ujma & Joanna Zielińska)
Zobacz wywiad z ex-dziewczynami.

Wydarzenia towarzyszące wystawie:
19 maja > polska premiera filmu „Mondo Veneziano” Antoine Prum (Luksemburg), godz. 17.00, Kino Gloria, Rynek 18, Bytom
Film miał swoją premierę na ostatnim Biennale Sztuki w Wenecji. Jego akcja rozgrywa się w atrapie Wenecji, znajdującej się na obrzeżach Luksemburga. Film pokazuje spotkanie grupy osób – przedstawicieli zawodów związanych ze sztuką. Każda z nich wygłasza „papierowe” przemowy na temat dzisiejszej kultury i sztuki. Teksty te okazują się zaczerpnięte z książek wpływowych autorów, teoretyków kultury, filozofów, jak np. Nicolas Bourriaud, Victor Misiano czy Philippe Sollers. W filmie stykają się ze sobą przemoc dyskursu z przemocą fizyczną. Będzie to polska premiera filmu.

19 maja > DJ/ VJ set Guma Guar (Czechy), godz. 20.30, meeting room
Set podczas wieczoru otwierającego wystawę “Bad News”.
Grupa Guma Guar powstała w 2003 roku w Pradze. Tworzą eksperymentalną muzykę elektroniczną, wizualizacje, filmy. Działania grupy często przekształcają się w akcje społeczno-polityczne, jej członkowie wydają gazetki, plakatują przestrzeń miejską. Guma Guar działa na granicy pomiędzy sztuką a podziemnym aktywizmem. Stylistyka ich działań jest „brudna”, nawiązuje również do filmów krążących w Internecie, często wykorzystują złej jakości obrazy TV.

23 czerwca > Bad News Night! od godz. 20.00 do północy, meeting room
Wykłady,dyskusja z Exgirls, filmy, sety didżejskie etc. Prawdziwa noc złych wiadomości!

Wystawa „Bad News” trwa do 8.07.
zdjęcie: kadr z filmu Christopha Draegera „Black September”


Bilety:
wstęp wolny

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2021, wszystkie prawa zastrzeżone