Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
niedziela 9.08.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
The Cinematic Orchestra

The Cinematic Orchestra

1.12.2006 | godz. 20.00
Jazz Club Hipnoza, Katowice


The Cinematic Orchestra to czołowi przedstawiciele nu-jazzu, jedna z gwiazd wytwórni Ninja Tune, w swoich dokonaniach perfekcyjnie łączący ambientowy klimat z jazzowym feelingiem, przywołując echa muzyki ze startych filmów.

Twórcą i założycielem projektu jest Jason Swinscoe – DJ, kompozytor i producent, niegdyś lider jazzowo-punkowej grupy Crabladder. Przez długi czas Jason związany był na stałe z Ninja Tune, gdzie odpowiedzialny był za poszukiwanie nowych talentów i repertuar całej wytwórni. Blisko współpracował m.in. z Coldcutem, Herbaliserem, DJ Foodem czy Mr. Scruffem.

Cinematic Orchestra zadebiutowali w 1999 roku albumem „Motion”, wydanym przez Ninja Tune. Płyta zwróciła uwagę krytyków, którzy zachwycali się niezwykłym i bardzo naturalnym połączeniem jazzowej tradycji z nowoczesnością. Wielkim orędownikiem twórczości Cinematic Orchestra stał się Gilles Peterson, który nie tylko często prezentuje ich muzykę w swoich audycjach, ale również zamieszcza ich kompozycje na swoich licznych kompilacjach. Słuchacze jego kultowej audycji w BBC Radio 1 przyznali albumowi „Motion” tytuł płyty roku! Kolejnym wielkim wyróżnieniem w 1999 roku był dla Cinematic Orchestra występ podczas ceremonii wręczenia nagrody za całokształt dorobku filmowego Stanley’owi Kubrickowi, przyznawanej przez amerykański związek reżyserów Directors Guild.

W 2002 r. ukazuje się drugi album pt. „Every Day”. Na płycie Cinematic po raz pierwszy pojawiają się wokaliści: amerykańska gwiazda soul Fontella Bass („All That You Give”, „Evolution”) oraz raper Roots Manuva („All Things To All Man”). Sukces obu albumów zaowocował licznymi propozycjami koncertów na całym świecie, zarówno w klubach, jak i na prestiżowych festiwalach: w Montreux, Cannes czy na hiszpańskim Sonarze.

Duża część materiału na kolejny album „Man With A Movie Camera” powstała na zamówienie festiwalu filmowego w Porto jako ilustracja dźwiękowa do niemego rosyjskiego filmu „Człowiek z kamerą” z 1929 r. Całość została wykonana na żywo podczas galowej projekcji filmu. Sukces całego przedsięwzięcia, jak też skomponowany przez Jasona Swinscoe materiał zachęcił Ninja Tune do wydania w 2003 roku płyty „Man With A Movie Camera”. Po premierze albumu rozpoczęła się trasa koncertowa, podczas której zespół wykonywał na żywo muzykę do projekcji filmu. Występ w Jazz Cafe w Londynie został zarejestrowany i wydany w postaci płyty DVD – „Man With A Movie Camera”.

Skład grupy: Jason Swinscoe – laptop/gitary, Patrick Watson – wokal, Stuart Macullum – gitary, Nick Ram – keyboard/piano, Phil France – kontrabas, Luke Flowers – perkusja.Bilety:
50 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone