Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
sobota 17.04.21

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Novika

Novika

26.01.2007 | godz. 20.00
Kinoteatr Rialto, Katowice


Znana fanom klubowych brzmień i imprez Novika tym razem przyjedzie do Katowic z pełnym koncertowym składem. Kasia Nowicka jest legendą polskiej sceny muzyki tanecznej, DJką, prezenterką radiową i telewizyjną, ale przede wszystkim wokalistką, która nagrywała z takimi artystami jak: Futro, Smolik, Fisz, Adamus i Envee. Novika prowadzi audycje radiowe, wydaje składanki promujące polską muzykę klubową, a ostatnio ukazał się jej solowy krążek „Tricks Of Life”. Album jest nominowany do Paszportu „Polityki”.

Mimo że za warstwę muzyczną płyty odpowiedzialnych jest wiele osób, Kasia wcieliła się w rolę producenta całości albumu, czuwając nad jego koncepcją, udziałem gości, muzyków, asystując przy każdym miksie. Jest też autorką wszystkich tekstów. Na płycie znalazły się piosenki, których autorami lub współautorami wraz z Noviką są: Envee (Niewinni Czarodzieje), Smolik, Tomek Ziętek (Loco Star), Artur Rojek, Mariusz Szypura (Silver Rocket), Tim Flavio oraz debiutanci: Rawel (Sławek Hryniewiecki) i Good Paul. Wokalnie Novikę w kilku utworach wspierają: Sqbass, Marsija (Loco Star) i Aga Murawska. A na koncercie w Kinoteatrze Rialto zagrają z nią: Sqbass (wokal), Andrzej Rajski (perkusja), Łukasz Kowalski (instr. klawiszowe), Marek Buchowicz (bas), Tomek Ziętek (trąbka) i Aga Murawska (chórki).

O powstawaniu płyty opowiada Novika: „Prace nad płytą rozpoczęły się w sierpniu 2005 roku. Początkowo miało być tradycyjnie: zbieranie podkładów od różnych producentów, wymyślanie wokalu i gotowe. Zależało mi jednak, żeby to moje pomysły były punktem wyjściowym piosenek, a nie wizja z góry narzucona przez muzykę. Odłożyłam więc na bok te podkłady, które już otrzymałam i zaczęłam szukać w mojej głowie. Nagrałam w domu 4 piosenki acapella od razu z tekstem. Nie mogłam się potem doczekać, kiedy Tomek Ziętek czy Tim Flavio dopasują do tych wokali muzykę według własnej interpretacji. Efekt był dla mnie na tyle ekscytujący, że od razu dostałam kopa do dalszych działań. Czasem prace wyglądały inaczej.

Od Rawela, którego do tej pory nie poznałam osobiście i Good Paul’a pocztą otrzymałam wybrane wcześniej szkice. Potem trochę za ich plecami nagrałam wokal, dodałam kwartet smyczkowy z aranżacją Patryka Rogozińskiego, harfę w ‘Common Tear’, głos Japonki Aiko i Agi Murawskiej w ‘Mikawa Miya’. Na koniec jeszcze sporo od siebie dodali odpowiedzialni za miks Sebastian Witkowski oraz Bogdan Kondracki i tym razem z kolei oryginalni autorzy otrzymali formę, która znacznie odbiegała od początkowej.

Najmniej zmian wprowadziłam do singlowego ‘Tricks’, który otrzymałam od Envee’ego. To była piękna, nienaruszalna forma, do której od początku pasował mi duet ze Sqbass’em. Wiedziałam, jaki dialog chcę stworzyć i jak zacząć piosenkę, ale dalej melodia szła mi opornie. Kiedy Sqbass przesłał mi mailem swoje pomysły, wymiękłam. To jedyny kawałek, w którym ktoś inny odpowiada częściowo za linię wokalu. Cieszę się, że na tej płycie udało mi się zgromadzić po trochu od tak wielu osób, których cenię i lubię. Długo mogłabym jeszcze opowiadać, ale wolę zaprosić do posłuchania!”teledysk „Tricks”

Bilety:
30 złPrzedsprzedaż:
25 zł
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2021, wszystkie prawa zastrzeżone