Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
sobota 17.04.21

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Triosk

Triosk

5.04.2007 | godz. 20.00
Jazz Club Hipnoza, Katowice


Triosk to uduchowiona anielska muzyka prosto z Australii, powstała na styku poszukiwań jazzowych i efemerycznej elektroniki. Ich trzy długogrające płyty stanowią zapis autorskiej i indywidualnej wypowiedzi na temat przekazywania intymności w muzyce. Trzej muzycy: Laurence Pike (perkusja), Adrian Klumpes (fortepian/ organy) i Ben Waples (bas w paru odmianach) potrafią przemycić pod postacią tria jazzowego dźwięki, które pomimo swojej ulotności absorbują uwagę i wzbudzają niepokój. Ich debiutancka płyta „1+3+1” (2003) zrodziła się wskutek współpracy z Janem Jelinkiem – poważaną osobowością sceny elektronicznej. Album powstał w niekonwencjonalny sposób dzięki wymianie maili pomiędzy Berlinem a Sydney. Efekt wyrasta ponad przeciętność. Hipnotyzujący dialog między światem jazzu a szeleszczącą elektroniką. Świat digitalnej precyzji przełamany został szaleństwem zmysłowej improwizacji.

Ich drugi album „Moments Returns” (2004) okazał się równie udaną propozycją. Przestrzenne pejzaże opierają się na prostych, ale sugestywnych środkach. Zapętlona i dramaturgicznie rosnąca atmosfera zmysłowego oczekiwania i tajemnicy ugruntowała mocną pozycję zespołu. Jednak dopiero „The Headlight Serenade” (2006) w pełni ukazuje wizjonerstwo Trioska. Minimalizm w stylu Terry’ego Rileya przeplata się z eksplozją energetycznego szału. Krytyka światowa okrzyknęła ten krążek jednym z najlepszych jazzowych albumów roku 2006. Trudno się bowiem nie oprzeć pięknu zaklętemu w tej muzyce. Triosk potrafi w umiejętny sposób bawić się tematami, jednocześnie silnie wpływając na emocje.

Przed muzyczną ucztą z Antypodów zagra polska grupa MorF. Muzycy Jakub Łuka i Michał Sosna znani są z innych licznych składów (m.in. Pasimito Kwintet, Another One, Sensorry). W MorFie brzmienie formacji opiera się na fuzji analogowych instrumentów dętych (saksofon, klarnet), ludzkiego głosu i gitar z cyfrowym brzmieniem współczesnej muzyki elektronicznej. Wśród licznych inspiracji, obok dokonań Johna Zorna, Kena Vandermarka, Tima Berne’a, padają też m.in. takie nazwy, jak Autechre czy Mouse On Mars.

tekst: Adrian Chorębała


>>> odwiedź Triosk na MySpace


Bilety:
25 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2021, wszystkie prawa zastrzeżone